Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skacze na wstecznym


macio85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj zauważyłem, że moja almerka stojąc na niewielkiej górce z wrzuconym wstecznym (bez ręcznego) zaczęła się staczać.

 

Nie był to płynny zjazd tylko taki skok niewielki.

 

Czy może to być jakiś problem ze skrzynią biegów albo z silnikiem? Autko nie traci mocy, przyspiesza równomiernie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kawałek, może z 10-15 cm ale widać było, że zrobił taki skok aż mnie zatkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne, znasz budowę silnika jeśli tak to odpowiedz nasunie Ci się sama

 

Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stajesz przodem do dołu na jakimś sporym wzniesieniu. Gasisz silnik, wbijasz 1szy bieg, zwalniasz ręczny, jeśli zjeżdża więcej niż te powiedzmy kilkanaście centymetrów to oznacza to "brak" kompresji a to z kolei przy wartości N16 oznacza ostatnią wycieczkę na szrot.

 

PS: Ile oleju bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

15cm też wydaje mi się normą, skoro było z górki. Po prostu gdyby był na luzie, to by zjechał, ale się zatrzymał, więc chyba nie masz się czym przejmować :)

 

Podpowiedziałbym jeszcze uzupełnienie profilu, bo nie znalazłem nawet nigdzie informacji, czy to benzyna czy diesel :) Ale chyba i tak nie masz się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...