Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Ciężko pracujący układ kierowniczy


IronRat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, może ktoś z Was spotkał się już z tematem.

Jakoś ciężko chodzi mi układ kierowniczy w Micrze K11 (1998rok, 1.0 1V). To znaczy im mocniej skręcam koła tym ciężej. Pod koniec to już jedną ręką bardzo ciężko kręcić kołem kierownicy.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek albo najpóźniej we wtorek auto jedzie na wymianę wszystkich płynów, fitrów, itp. Zostało kupione kilka dni temu:)

 

 

Dziś to płynu nie dokupię nigdzie więc poczekam do poniedziałku / wtorku. Zobaczymy jak będzie zachowywał się po wymianie płynów. I dam znać.


Wiecie co...nie mogę lokalizować zbiorniczka wyrównawczego układu wspomagania. Wiem, że były robione wersje ze wspomaganiem i bez. Możecie mi podpowiedzieć gdzie w K11 powinien być zbiorniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almerze jak miałem poniżej minimum płynu od wspogania, to pompa zaczęła głośno chodzić również pracowała kierownica ciężej.

Edytowane przez matiz121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Tak właśnie czułem, że powinien być po lewej jak w większości aut...co oznacza, że moja K11-ka jest bez wspomagania. A to z kolei oznacza, że maglownica jest do regeneracji. Dobrze się domyślam?

 

Chłopak...lol, od kilkunastu lat tak do mnie nie mówiono. Od razu się poczułem młodziej :D:D:D:D

 

Tak przy okazji, mógłby mi ktoś sprawdzić nr VIN: SJNEAAK11UO723112, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

A może się odzwyczaiłeś od wspomagania i masz takie odczucia?

Ja też wsiadając z Tino do córki K11 też mam takie odczucia.

To co widzę Twoim ostatnim samochodem była 406 a tam chyba było wspomaganie?

Jeszcze inna opcja, to wsiąść do innej Micry bez wspomagania i zobaczysz różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 406ka miała wspomaganie. 

Ale tu na pewno coś nie halo. Normalnie w samochodach bez wspomagania zależność jest prosta. Samochód stoi to ciężej operuje się kierownicą, jedzie łatwiej, im większa prędkość tym łatwiej.

 

W moim przypadku im bardziej skręcam kierownicą tym opór jest większy nie zależnie od tego czy auto stoi czy jedzie. A to już nie jest normalnym objawem :)

 

Zobaczymy. W poniedziałek lub wtorek auto trafia do warsztatu i się okaże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

W moim przypadku im bardziej skręcam kierownicą tym opór jest większy nie zależnie od tego czy auto stoi czy jedzie. A to już nie jest normalnym objawem :)

To tutaj się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, kojarzy ktoś jakie żaróweczki podświetlają zestaw wskaźników w K11'ce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki "całoszklane" 5watt z tego co pamiętam.

Ilość zależy od tego, czy masz wersję z obrotomierzem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem opis podmiany tych całoszklanych na diody np. niebieskie oraz ewentualnie tuning całego oświetlenia zestawu wskaźników.

Miałem nadzieję, że zamówie sobie przez net przed rozbieraniem deski...ale jak widzę najpierw muszę rozebrać wskaźniki, wyjąć żarówkę...ehhh...nie ma łatwo kurde:D

 

btw: linki

Modyfikacja podświetlenia wskaźników Micra K11:

http://www.micra-forum.pl/viewtopic.php?f=12&t=2274&sid=6f45b8a6cb6a4fe1be40aac84bbd22db

 

Modyfikacja tarcz wskaźników:

http://moman.pl/nissan-micra-k11---configurator,179,222.html

 

Jakby, ktoś szukał farbek: 

http://moman.pl/farba-fluorescencyjna-do-wskazowek,13,364.html

 

:)


Se znalazłem, ale wrzucam w oddzielnym bo może wrzucić to gdzieś indziej?

 

Typy żarówek w najpopularniejszych modelach Nissanów ;)

 

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-elektryczny/290054,2,Nissan--zestawienie-zarowek-w-najpopularniejszych-modelach.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też mam problem z ciężko pracującym układem kierowniczym. Próbuję zlokalizować zbiorniczek płynu do wspomagania i proszę o poradę czy na dodanym zdjęciu jest ów zbiorniczek ( wydaje mi się że nie ). Dodam że samochód to "anglik ".

post-83660-0-45161600-1401130782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...