Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oznaczenia Sondy Lambda


kubrick007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W silniku benzynowym 2,5 są dwie sondy, jedna przed kolektorem u góry, druga za na dole. Czy ktoś z użytkowników wie jak są oznaczone? która ma numer 1 a która numer 2? robiłem diagnozę i czujnik 2 działa a 1 na biegu jałowym pokazuje 0,01V. Musziałbym go wymienić tylko nie wiem który. 

Objawy: spadają obroty na biegu jałowym i biegu do 500rpm, silniczek krokowy i mapowanie wtrysków gazu, czyszczenie przepustnicy nic nie dało.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to pierwszy bank, przed katem, sonda regulacyjna, wskazanie to nei wszytko, jak jest na PB, jakie sa korekty paliwowe, zanim wymienisz to sprawdź te parametry, jak sonda pracuje podczas jazdy na PB i LPG, może wystarczy podregulować LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pb i gazie to samo, na benzynie nawet trzęsie bardziej. Magicy od gazu wmawiają że z ich strony jest wszystko ok i że nie ma żadnego problemu...żadnego błędu nie wywala na komputerze. jedyne to na 1 czujniku 0,01V przy dodawaniu gazu do 0,84V, drugi czujnik na luzie 0,24 do 1V przy dodawaniu gazu. Górny czujnik mam wymieniony w zeszłym roku, a dolny od nowości chyba nie ruszany stad celuje w wymianę dolnego...Loteria za 500zł sztuka :D


Generalnie kolesie w AUTOGAZ R...CKI Bydgoszcz, montaż ok ale serwis i diagnoza na poziomie GOOgle...przed instalacją gazu tego nie miałem...Oni uparcie twierdzą że nie ma problemu...

Edytowane przez kubrick007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za firma? Gaz świeżo załozony bo nie pamiętam ze starych postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ma miesiąc, już raz był problem zmapowali wtryski i było ok przez ponad tydzień, wróciłem z trasy około 500km i problem od nowa...Nazy wolałbym nie podawać w całości żeby nie było...google Ci uzupełnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się stało po montażu to szukał bym tu przyczyny, co tam masz zamontowane, daj jakies zdjęcie co i jak jest porobione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpigaz stella e-obd, też mi się tak wydaje, jeśli przed gazem nie było, po gazie jest, to problem jest w montażu, może coś źle zaprogramowali, ustawili i sonda łapie błędne dane i mieszanka jest zbyt boga (jak obroty spadają to musi być za mało paliwa?) ale jak udowodnić im błąd ewentualnie zmusić do naprawienia? Twierdzą że jest ok, ja sie na gazie nie znam i mam problem...jednyne co mogłem zdiagnozować to odczyty z sondy...zdjęcia mogę podrzucić wieczorem, Firma ma wiele pozytywnych opinii dotyczących montażu ale jak zdążyłem zauważyć nie radzą sobie z problemami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak, podepnij fejsa (bo chyba masz jak oczytałeś sondę) pojeździj jeden dzień tylko na PB z zakręconą butlą od gazu, wtedy sprawdź co i jak z sondą, korektami paliwowymi i później przełącz na LPG i zobacz jak będą wtedy zachowywać się te parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawości, podłącz też teraz i zobacz jakie są wartości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, chodzi mi o to, abys przed zakręceniem też sobie sprawdził 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę to trwało ;) po zakręceniu butli jeździe tylko na Pb, wrażenie ze było nawet gorzej, gazownik ręce rozłożył...wymieniłem sondę (uszkodzona pojechała na gwarancji), wymieniłem świece na nowe NGK przerwę zrobiłem 0,8, zrobiłem nowa mapę (159 skalibrował) Minęło 4 dni i wydaje se byc lepiej. Obroty nie spadają. Jedyna rzecz i tu pytanie do kolegów z 2,5l automatem: czy na D jak stoicie dłużej na światłach minimalnie spadają obroty o jakieś 50-100 i tak trzyma aż do ruszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...