Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Wycieraczki przednie


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie wycieraczek przednich mianowicie, chciałem umyć szybę z "robali" podnoszę do góry wycieraczkę od strony pasażera i jest ok, natomiast od strony kierowcy podnosi się tylko trochę ponieważ haczy o maskę i całkiem podnieść jej nie idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam - po wyłączeniu zapłonu - i teraz nie pamietam dokładnie - albo pociągnij dźwignie wsycieraczek do siebie (tak jakbyś chciał spryskać przenią szybę ) - albo ponieś dzwignię do góry - tak jakbyś chciał oczyścić szybę - czyli w to położenie z którego dźwignia wraca sama - i wówczas wycieraczki powinny ustawić się tak na szybie aby można było je odchylić - tak przynajmniej jest w modelu JUKE i chyba w nowym QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem   :angry:

Nie wydaje mi się aby to działało w ten sposób jak to opisuje BartoszN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem   :angry:

Nie wydaje mi się aby to działało w ten sposób jak to opisuje BartoszN.

musi tak działać to samo jest w Infiniti Q50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę niestety dopiero pod koniec tygodnia czy faktycznie działa

Edytowane przez vendetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi tak działać to samo jest w Infiniti Q50

i w JUKE :) tylko nie pamięta w którą stronę pchnać dzwignię wycieraczek - ale pamiętam ,że musi to nastąpić w bardzo krótkim czasie od wyłączenia zapłonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie babol.

Nissan na pewno przewidział tryb serwisowy wymiany wycieraczek i pewnie gdzieś jest napisane w instrukcji

 

W VW  wyglada to tak:

- manetka pozycja 0
- wyłaczyc stacyjke bez wyciagania kluczyka i manetka w dół tak jak bysmy chcieli ruszyc wycieraczki raz .... podniosą sie i zatrzymają w trybie serwisowym.

 

W Nissanie powinno chyba być do góry bo wiem że w Nissanach wycieraczki uruchamia sie na odwrót niz w większości aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie babol..... w Nissanach wycieraczki uruchamia sie na odwrót niz w większości aut.

Przede wszystkim zamienione są manetki kierunkowskazów i wycieraczek w stosunku do pozostałych aut japońskich , co mi niezmiernie przeszkadza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak?  w wersji z kierownicą po prawej stronie kierunkowskazy włącza się manetką po prawej stronie :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji RHD  Qashqai został zeuropeizowany choć to Japończyk (może przez Renault) i kierunki ma po lewej od steru ,a wycieraczki po prawej.

Europejskie auta tak właśnie mają ,Japońskie odwrotnie ,kierunki po prawej ,a wycieraczki po lewej .

Miałem Mazdę , Toyotę, teraz Mitsubishi i jest (właściwie) jak na Japońskie przystało z Qashqaiem mam ten kłopot że jak się przesiadam to na rondzie do zjazdu daję sygnał wycieraczkami  :whistle: Czego Irlandczycy nie zauważają  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piszę właśnie że Nissan jako Japończyk wyróżnia się TYM  od swoich skośnych "braci" .

Myślałem że to przez mariaż z Renaultem (odkąd on trwa ?) ,bo nie wiem jak było przed ożenkiem ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki po prawej ? Toż to jakaś herezja ! Na pewno nie jest to zasługa reni że kierunki są tam gdzie być powinny. Miałem je po lewej już w czysto japońskiej N15 .Miałem również w civicu 6 i 7 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem że o wiele łatwiej jest przy ruchu "angielskim" gdy kierunki są po lewej .(nie musisz się ze mną zgadzać)

Wszak Indie ,Australia , Japonia, N.Zelandia ,Anglia , Irlandia  RPA  to kraje RHD 

No dosyć Off Topic to temat o wycieraczkach  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,RHD powinny mieć odwrotnie niż LHD .Dotarło do mnie z opóźnieniem że chodzi Ci o wersję na "wyspy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi któryś z kolegów, czy zamiast wycieraczek bezprzegubowych można do QQ założyć najprostsze zwykłe przegubowe np. ALCA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko zaczepy będą pasować to czemu nie ?

Tradycyjne zaczepy są zagięte w kształcie litery U , w  Qq  jest inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem się z problemem wycieraczki kierowcy do ASO.

Panowie próbowali mi zademonstrować tryb serwisowy wymiany wycieraczek, ale niestety musieli się poddać.

Podobo jest to możliwe w JUKE, ale w nowym QQ nie potrafili tego zrobić.

Rozwiązanie jest takie, że należy podnieść klapę silnika aby podnieść wycieraczkę.

:thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że "mądrzy" projektanci zapomnieli tego tematu przemyśleć. :thumbsdown: a według instrukcji wystarczy tylko podnieść wycieraczki żeby je wymienić hahaha. Bubel jak nic, wstyd Panowie z Nissana!!!

Edytowane przez vendetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Nissanowni nie pozostaje nic innego jak zmodyfikować soft w QQ i wproadzić tryb "ustawienia" wycieraczek do wymiany tak jak jest to w JUKE :)

 

może tak się podjarali ,ze w opcji jest podgrzewana szyba ,że nie pomyśleli ,ze niektórzy w zimę np. odchylają wycieraczki aby nie przymarzły itd. bo w sumie nie często się wymienia pióra ale często się odchyla wycieraczki zimą w naszym klimacie :)

 

poprostu - dali d*p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem się z problemem wycieraczki kierowcy do ASO.

Panowie próbowali mi zademonstrować tryb serwisowy wymiany wycieraczek, ale niestety musieli się poddać.

Podobo jest to możliwe w JUKE, ale w nowym QQ nie potrafili tego zrobić.

Rozwiązanie jest takie, że należy podnieść klapę silnika aby podnieść wycieraczkę.

:thumbsdown:

Nie rozumiem tego problemu. Wystarczy przy włączonym zapłonie wykonać dwa szybkie ruchy (dźwignią od uruchamiania wycieraczek) do góry. Ustawią się w pozycji, powiedzmy półpionowej. Jeszcze jeden raz do góry- wracają do swojej pierwotnej pozycji.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...