Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Orurowanie do intercoolera


davit84q

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zaciekawił mnie temat intercoolera do almerki 2.2Di. Czytając posty na forach troche sie tym podjarałem i chcę taka modyfikacje przeprowadzić u siebie. Polepszenie osiągów jest nieznaczne i skórka jest niewarta wyprawki (czy jak sie to tam mówi :P) ale z racji że lubie czasami podłubać przy samochodzie zaplanowałem przykrecić troche nowego aluminium pod machą zwiększając tym samym swoje libido. Wybór samego IC zostawie do momentu kiedy odkręcę zderzak i zobaczę ile mam miejsca i któredy można puścić rurki - wersja dołem nie zabardzo mnie przekonuje. Szkoda że nie odpalają sie foty sleepyhead z postu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/17940-n16-intercooler-22-di/page-2 bo wtedy mógłbym przyjrzeć sie jak to dokładnie wygląda.

 

Na necie znalazłem taki obrazek: post-83794-0-29041100-1401393023_thumb.jpg i moje pytanie czy potraficie powidzieć mi z czego są te rurki i gdzie można takie dostać ? Nie chce spędzić tygodnia w garażu modząc coś na własną rekę ze skutkiem takim, że wstyd będzie otworzyć maskę - a te rozwiązanie nie dośc że jest estetycznie to jeszcze łatwe w montażu. Na myśl przychodzą mi wielowarstowe rurki kanalizacyjne na ogrzewanie podłogowe. Są elastyczne i zarazem na tyle trwarde by zachować swój kształt po dogięciu. Myslicie że sprawidzły by sie w samochodzie? Ktoś coś wie na ten temat ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te rurki kanalizacyjne występują o średnicy 50mm? i pod wpływem ciśnienia nie rozszerzą się?

lepiej kupić metalowe i wyspawać np ze stali aluminiowej, do tego kilka kolanek, łączników gumowych, obejmy gbs, i sam IC

minimum 5-6stówek wyjdzie, a jak będziesz chciał nowy IC to i do tysiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystepuja 50, wytrzymuja wysokie temp, cisnienie do 8 bar i sie nie rozszezaja. Spawanie odpada. Zeby zrobic to dobrze trzeba udac sie do fachowca a to ma byc budrzetowa inwestycja. Mozna samemu ale spawaczem nie jestem a chce uniknac smietnika pod maska. Taka pcv-alka ma same plusy, latwosc montazu -mozemy powyginac ja w dowolnych kierunkach, brak kolanek,lacznikow - ciagniemy ja od ic do turbo jednym kawalkiem no i estetyka to na czym tez mi zalezy. Pytanie tylko czy zda to egzamin przy ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przetestować, ja u siebie też budżetowo dołożyłem IC ale 6stówek pójdzie, znajomy spawa, a reszta to moja własna praca

pokaż mi te rurki, jak to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...