Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(P12) długo włączająca się klima


dzialus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy u was również przy zewnętrznej  temperatuże 27stopni klima zaczyna dmuchać zimnem po 5 kilometrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ilość czynnika lub kompresor ma już dość. Sprawdzenie  na zegarach czy klima działa prawidłowo  to podstawa, nawet  nie musisz za to płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager mam pytanie do ciebie. Nie włancza się klima w moim nismo p12 kombi . Czynnik sprawdzony sprężarka też czujnik wymieniony i dalej nic. Przy włączeniu pika panel ale dalej nic. A i bezpieczniki też sprawdzone brak mi już pomysłów.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u was również przy zewnętrznej  temperatuże 27stopni klima zaczyna dmuchać zimnem po 5 kilometrach ?

 

U mnie tak jest od zawsze, że przez kilka chwil musi pompa pokręcić, ale nie jest to 5 km. Max 1 km, ale to tak już z górką max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dandii240. jak sprawdzić na zegarach? Voyager1956 czy jest możliwość przeczyścić samemu  zwor rozprezny klimy przy parowniku od strony komory silnika bez utraty czynnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci, mozesz go sam wykrecic ale czynnik pojdzie w powietrze, pic polega na tym , ze sniedzieje w nim rurka rozprezna i stad na obiegu rozpreznym jest zamiast do 2 atm. jest duzo powyzej i chlodzenia nie bedzie. Poniewaz zawor jest w oslonie gumowej zbiera sie tam woda powodujaca korozje srub mocujacych, ktore mozna ukrecic lepiej daj to specowi od klimy bo dostep od strony silnika jest ale bardzo niewygodny

 

Lazaruso w panelu sterowania nie ma co pikac bo tam sa tylko wlaczniki a jak cos pika to na sprzegle w sprezarce co znaczy , ze tam trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka sprawdzona jes ok byla wyjeta i sprawdzona. W aucie nie daje znaku życia wiazki kabli też są ok.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o elektromagnetycznym sprzegle na osi sprezarki,ktore zalacza sprezarke i teraz trzeba cofac sie do tylu do elementow zalaczajacych ja do pracy , zewrzyj styki we wtyczce od czujnika cisnienia w ukladzie i zobacz czy ruszy, powinno byc slychac charakterystyczne klapniecie sprzegla na sprezarce, najpierw trzeba miec pewnosc czy to sprzeglo dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik chlodzacy jest, czujnik napelnienia klimy dziala, przycisk na pulpicie pika ale nie zalacza, zostaly czujniki temperatury, jeden przy chlodnicy (powinno go byc widac na tle chlodnicy , nie mylic z wlacznikiem chlodnicy), drugi czujnik temperatury wewnetrznej po prawej stronie kierownicy jest wlocik powietrza ale trzeba zdjac oslone (nie kierownicy) , prawdopodobne jest ze zalaczenie blokuje ten czujnik przy chlodnicy( jak np. jest temperaratura zewnetrzna ponizej 4 stopni to klimy nie wlaczy, moze daje bledny odczyt ), wlaczenie nawiewu przedniej szyby powinno tez zalaczyc klime bez naciskania samego przycisku od klimy

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz włączenie nawiewu na przednio szybe włącza diode koło przycisku od klimy ale sprężarka nie odpala sie a gdzie dokladnie mam szukac tego czujnika od chlodnicy i jak zdiagnozować go. Dzieki za zainteresowanie bo bylem u 2 gości od klimy i jednego elektromechanika i nie dali rady z tym. A i wentylator na chłodnicy też nie odpala przy włączeniu klimy. Natapane z 9305 Natapane z 9305

Edytowane przez lazaruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozornie nie do tematu czy czasami nie grzebales przy odtwarzaczu CD ( to jest ten panel pod radiem gdzie sie wklada plyte CD ), kiedys chcialem wyrzucic ten panel i odlaczylem przewody z tylu tego panelu i przestal chodzic nawiew i klima, wiec sprawdz czy wtyczki z tylu panela sa podlaczone a ja sie zapytam Ciebie czy panel jest sprawny - panel sterujacy pod ekranem ma polaczenie kablem przez panel CD i tu znajduje sie albo elektronika sterujaca przekaznikami komorze silnika albo polaczenie jest przez gniazda kablowe tego panelu i dalej do przekaznikow w komorze silnika - sa tam skrzynki z bezpiecznikami i przekaznikami , tam tez trzeba zajrzec, sprawdzic bezpieczniki i przekazniki - , dla mnie glupie ale prawdziwe , sciagnij lewa oslone plastykowa na wysokosci pedalu gazu i zajrzyj tam , bedziesz widzial wtyki z tylu panelu, sprawdz czy sa docisniete i jeszcze czy wentylator kabinowy chodzi i czy ma sterowanie predkoscia nawiewu

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa nawiew kabiny na wszystkich biegach moge sterować ręcznie jak i na auto , całe audio orginalne nie grzebane , bezpieczniki jak i przekaźniki sprawdzone nie wiem co zablokował klime nie mam zadnych błędów na consulu.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja wiedza sie w tym temacie skonczyla , pozostal komputer diagnostyczny ale profesjonalny, posiadajacy funkcje sprawdzania klimy, gdzies w obwodzie sterowania jest przerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod panelem sterującym jest taki mały wentylatorek, takie małe wybrzyszenie zaraz pod panelem, pod przyciskiem awarynych świateł. Tam musi delikatnie dmuchać powietrzem, sprawdz to, mozesz to wyciągnąć ten brud odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek stawiam nyske do warsztatu zajmujacego sie klimo zobaczymy. Byłem w piątek u fachmana podpioł kompa a on nie wykrył auta. Chciał pruć wszystkie wiązki elektruczne żeby dojść co do czego idzie. Wybiłem mu to z głowy i zabrałem auto. Dam znać co będzie w poniedziałek.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przy climatroniku wentylatorek do wewnątrz auta. Jak nie tam to gdzieś indziej po prawej stronie kierownicy też coś jest jakaś mała krateczka. Dziś pytałem jeszcze Swojego zaufanego serwisanta od klim. Powiedziął że jak dla niego czujnik ciśnienia uszkodzony. I też potwierdza ze musi być to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzone zostało już wcześniej. I bezpieczniki przekaźniki. Czujniki także. Nawet kompresor i sprzęgło na nim.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przy climatroniku wentylatorek do wewnątrz auta. Jak nie tam to gdzieś indziej po prawej stronie kierownicy też coś jest jakaś mała krateczka. Dziś pytałem jeszcze Swojego zaufanego serwisanta od klim. Powiedziął że jak dla niego czujnik ciśnienia uszkodzony. I też potwierdza ze musi być to co napisałem.

 

To na środku to mikrofon od zestawu głośnogadającego.

To o czym mówisz, ta mała krateczka po prawej stronie kierownicy, to czujnik temperatury wewnątrz kabiny, z którego klimatronik sczytuje temperaturę gdy działa w trybie AUTO. Nie ma tam żadnego wiatraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Nissana nie mam długo ale wiem ze musi być czujnik do temp. wew. W p11 którą miałem nic nie robiłem z klimą bo jak nabiła poprzednia właścicielka 4 lata miałem spokój tylko filtr kabinowy i robiłem czszczenie tym "sprayem"

W P12 mam climatronic i tez działa bez zarzutów. Wiem ze są czujniki wewnątrz i muszą działać bo nie będzie chodzić klima. :icecream: można tym się zchłodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie klimatyzacji brakowałą 260gram czynnika. Serwisant stwierdził, że temperatura zewnętrza którą pokazuje komputer samochodu jest nie właściwa. Komputer pokazywał 10stopni a w żeczywistości było 17 stopni. Stwierdził, że przyczyną późnego załączania się klimy jest czujnik temperatury zewnętrznej. Czy ktoś wie gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...