Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(P12) długo włączająca się klima


dzialus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zlikalizowałem .czujnik znajduje się przed chłodnica od strony zderzaka.zamierzam go na kanale wyciągnąc i wyczyścić.przed momentem czyściłem czujnik temp.wewnętrznej ten pod kierownicą po prawej stronie.rozkreciłem panel sterujący by sprawdzić czy kable idące do CD sa wpięte (podobno jak ktoś wcześniej pisał mają jakiś związek z klimą ). niestety dalej to samo. Jak już wspominałem spec od klimy stwierdził ,że to może mieć związek z tym czyjnikiem zewnętrznym lecz teraz komp pokazywał 22stopnie na zewnątrz a klima dalej sie nie włączyła a zapewne jak to ma miejsce za każdym razem załączy sie po dłuższym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie byłem u wszystkich znachorów i żaden nie podpioł sie ze swoim kompem do nyski. Nic nie mogo zrobić twierdzo że jedynie aso. Choć jeden podpioł sie jako renówka i pokazał mu za małe napiecie na czujnikach pierwszego i drugiexo biegu wentylatora. Co wy na to bo mi już aso w głowie.

 

Natapane z 9305

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo od razu z tej manki zaczac , ze wentylator nawiewu zalacza sie pozniej, pod pedalem gazu po prawej stronie jest regulstor biegow wentylatora, widac wtyczke, albo to napraw albo wymien na sprawny i powinno byc ok.

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sorry zle opisałem to chodzi o wentylator na chłodnicy. Tam komp jemu pokazał błond. Jest tam obok wentylatora wtyczka z czujnikiem i tam ponoć na tej wtyczce brak napięcia. Sprawdziłem u znajomego co ma też nyske u niego tam napięcie jest. Teraz jeszcze do tego przestał działać ten wentylator jak temperatura wzrośnie to nie chłodzi chłodnicy a na wyświetlaczu wyskakuje ostrzeżenie o wysokiej temperaturze.Ten wentylator w kabinie jest sprawny chodzi na wszystkich biegach.

Edytowane przez lazaruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik trzymał auto 3 dni .Podobno elektromechanik nie wiedział co jest grane więc auto zostało zawiezione do elektronika , który naprawił jakiś przełącznik i cos w "kablach". Koszt 150zł .klima śmiga . temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak zamkniety, dowiedz sie jaki to przelacznik i napisz bo forumowicze nie wiedza co bylo przyczyna ja tez, kasy wydales full a przyczyna byla blacha i malo kosztowna, wiec warto by wiedziec gdzie szukac by uniknac zbednych wydatkow

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik (szef) odstawił po dwóch dniach grzebania przy klimie przez elektromechanika u niego pracującego do znajomego elektronika , który mu powiedział  po naprawie ,że przyczynął były kable i przełącznik a co dokładnie sam szef nie potrafił określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager mam pytanie czy moduł konfortu ma coś do klimy. Jeden magik sprawdził wszystko i twierdzi ze padł właśnie moduł konfortu. Nie wiem czy da się przeszczepić z innego auta.

Edytowane przez lazaruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu w P12 to ta wisząca czarna puszka   

 

Natomiast moduł klimy u mnie w Tino jest obok wentylatora wewnętrznego za schowkiem od strony pasażera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja wczoraj byłem czyścić, odgrzybiać i dobijać klimę. Przyznam się, choć to żaden powód do dumy - nie robiłem tego od kiedy mam auto. Czyli ponad 3 lata. Przez te trzy lata ubyło mi 60 gramów czynnika. Miałem 440 gramów.

 

Dolano do obiegu nowego, czystego oleju, a także zmierzono sprawność kompresora - na poziomie 110%, czyli pompuje jak szalony.

Dziś 28 stopni na zewnątrz, auto co prawda w cieniu stało, ale zimne poleciało po około 15 sekundach od uruchomienia silnika i wystartowania klimatyzacji.

 

Więc z autopsji stwierdzam, że nawet ubytek 10% czynnika sprawia iż całość działa dużo gorzej.

A zapłaciłem 70 PLN za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...