Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapytanie


Filip17895_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie radio(model radia) kupić ? żeby działały 3 rzeczy: kamera cofania włączana biegiem wstecznym,sterowanie z kierownicy i mikrofon oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podłączyć wszystko tylko musisz zaopatrzyć się w interfejs sterowania z kierownicy firmy Connects2.

 

Co do kamery cofania oraz mikrofonu to bez rozpisanej fabrycznej wtyczki nie ma co podchodzić. We wtyczce musisz znaleźć sygnał mikrofonu wraz z jego masą (ekranem) oraz sygnał z kamery wraz z jego masą (ekranem). Przełączanie stacji multimedialnej na sygnał z kamery cofania działa na zasadzie takie że po włączeniu wstecznego musi pojawić się napięcie 12V na odpowiednim kablu stacji multimedialnej. Którym to już znajdziesz w instrukcji do stacji multimedialnej.

 

Poszukaj stacji multimedialnych dedykowanych do QQ. One mają takie adaptery w komplecie włącznie z możliwością podłączenia fabrycznego gniazda USB.

Edytowane przez sq9mcs
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie radio(model radia) kupić ? żeby działały 3 rzeczy: kamera cofania włączana biegiem wstecznym,sterowanie z kierownicy i mikrofon oryginalny

Najlepiej radio pracujące na Windowsie, aby działały ogólnodostępne nawigacje jak Automapa. Od niedawna są też na Androidzie (jeszcze bardziej rozbudowane).

Jeżeli masz fabryczną kamerę cofania, to może być problem z podłączeniem, jeżeli dedykowaną z allegro to tylko przeciągnąć kable i podłączyć. Aby włączała się po wrzuceniu biegu wstecznego, musisz do radia doprowadzić +12v (do odpowiedniego przewodu odpowiadającego za przełączenie kamery) z żarówki cofania.

Jak kupisz radio dedykowane do modelu, to z reguły sprzedający dodają przejściówki do fabrycznej instalacji i wszystko działa (nie mówię tu zamiennikach typu Clarion itp., tylko o dedykowanych stacjach multimedialnych tylko do QQ).

Mikrofon oryginalny Ci nie potrzebny, bo stacja ma wbudowany i bardzo dobrze przez niego słychać, choć można też podłączyć zewnętrzny (z reguły dołączany do zestawu).

Tu masz różne stacje: http://www.aliexpress.com/w/wholesale-dvd-Qashqai.html?SearchText=dvd%2BQashqai&CatId=0&shipCountry=pl&initiative_id=SB_20140617115647&SortType=total_tranpro_desc&filterCat=200003574&groupsort=1

ale pamiętaj, że kupując za granicą (Chiny) przesyłka będzie szła do Ciebie kilka dni DHLem (tu na pewno naliczą Ci cło), albo pocztą (około 3 tygodnie, mniejsze szanse na podatek).

Tu jest taka stacja jak moja, tylko ta ma nowsze oprogramowanie (moja nie ma internetu, choć jest wyjście na modem): http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-for-For-Nissan-QASHQAI-X-TRAIL-Tiida-Bluebird-Paladin-Livina-Sunny-NV200-FRONTIER-PATHFINDER350Z/603147585.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak włączyć tą funkcję ?

 

 Moment po odpaleniu auta kliknij "i" na kierownicy  i wtedy będziesz widział słupek na wyświetlaczu w postaci zapełnionych i pustych prostokątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak i nie pokazuje oil ok ani poziomu oleju

a gdzie się włącza tą funkcje?

Edytowane przez Filip17895_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak i nie pokazuje oil ok ani poziomu oleju

a gdzie się włącza tą funkcje?

Nie siedze teraz w aucie, w takim razie jesli tak nie to spróboj na włączonym zapłonie kliknąć "i" na kierownicy, jeśli to nie da rady, to sprawdzę u siebie bo nie często z tego korzystam, bardziej polegam na bagnecie.

 

Wątek na naszym forum do poczytania: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74468-sygnalizacja-poziomu-oleju/

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć tempomat w nissan qashqai 2.0 dci tekna?

i przy jakiej prędkości można go włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć tempomat w nissan qashqai 2.0 dci tekna?

i przy jakiej prędkości można go włączyć

 

a nie łatwiej przeczytać instrukcję obsługi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć tempomat w nissan qashqai 2.0 dci tekna?

i przy jakiej prędkości można go włączyć

Sądzę że we wszystkich modelach jest podobnie. Podczas jazdy wciskasz przycisk nr 1, a potem przełącznikiem 2 ustalasz predkość. Po wcisnieciu pedału hamulca tempomat przestaje działać. Próbuj to robić, aż sie nauczysz, na prostej drodze :)

post-43265-0-92702500-1403445316_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu gazu tempomat nie przestaje działać ,ale gdy puścisz gaz., prędkość powróci do ustawionej na tempomacie .Ma to sens przy wyprzedzaniu na autostradzie np.

 

Po wciśnięciu hamulca lub sprzęgła tempomat rozłącza się ,ale zapamiętuje ostatnią zadaną prędkość i po doprowadzeniu do 4-5 biegu lub prędkości około tej ostatniej i naciśnięciu w górę przycisku ze strzałkami ,auto przyspieszy lub zwolni do tej sprzed użycia hamulca lub sprzęgła .

 

Naciśnięcie w dół przycisku skutkuje ustawieniem nowej  prędkości aktualnie używanej.

 

W czasie jazdy "na tempomacie" jednokrotne użycie przycisku "w górę" podbija prędkość o +-1km/h, analogicznie w "dół" odejmuje z prędkości zadanej +-1km/h

 

Manualna s.b.

Jadąc "na tempomacie" powiedzmy na 5 biegu i zaczyna się wzniesienie z którym silnik nie może sobie poradzić ze względu na brak mocy w danym przełożeniu skrzyni b. tempomat rozłączy się jak po naciśnięciu hamulca ,sprzęgła lub przycisku cancel .

 

Najniższa prędkość przy jakiej działa(można już włączyć) tempomat to CHYBA 30km/h 

Edytowane przez Fergul11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się włącza climatronica w nissanie qashqai,jak ustawiam temp.na 19C i włączam auto i a/c  to dmucha ciepłym powietrzem tylko przy szybie

Czy mógłby ktoś podać numer telefonu bo potrzebuje się zapytać kilka rzeczy

Edytowane przez Filip17895_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania auto dla klimatronika.

Po zadaniu odpowiedniej temp. czujniki starają się schłodzić najszybciej wnętrze auta do jak najbliższej zadanej temp.przy czym na podszybiu będzie najgoręcej i następnie automat będzie samoczynnie regulować klapami w nagrzewnicy intensywność i kierunek strumienia schłodzonego powietrza.

Przy dużej różnicy temp zew/wew proces ten może trwać odpowiednio długo po czym siła "wiania" zmaleje i zimny wiaterek poleci z innych dysz .

Filip ,autko masz z 2011 ,średnio stan nabicia instalacji czynnikiem powinno sprawdzać się co 2 lata .

Czynnik chłodzący ,jego ilość i ciśnienie wpływa na wydajność chłodzenia ,powyżej pewnych lub poniżej określonych dla instalacji w Qq wartości sprężarka może się nie włączyć.

Czynnik ubywa samoistnie i nawet przy sprawnej instalacji jest to normalne zjawisko !

W instalacji oprócz czynnika chłodzącego krąży również olej do smarowania podzespołów sprężarki , stąd ważne jest aby chociaż raz w tygodniu włączyć na trochę klimę (wiosna/jesień).

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu gazu tempomat nie przestaje działać ,ale gdy puścisz gaz., prędkość powróci do ustawionej na tempomacie .Ma to sens przy wyprzedzaniu na autostradzie np.

 

Po wciśnięciu hamulca lub sprzęgła tempomat rozłącza się ,ale zapamiętuje ostatnią zadaną prędkość i po doprowadzeniu do 4-5 biegu lub prędkości około tej ostatniej i naciśnięciu w górę przycisku ze strzałkami ,auto przyspieszy lub zwolni do tej sprzed użycia hamulca lub sprzęgła .

 

Naciśnięcie w dół przycisku skutkuje ustawieniem nowej prędkości aktualnie używanej.

 

W czasie jazdy "na tempomacie" jednokrotne użycie przycisku "w górę" podbija prędkość o +-1km/h, analogicznie w "dół" odejmuje z prędkości zadanej +-1km/h

 

Manualna s.b.

Jadąc "na tempomacie" powiedzmy na 5 biegu i zaczyna się wzniesienie z którym silnik nie może sobie poradzić ze względu na brak mocy w danym przełożeniu skrzyni b. tempomat rozłączy się jak po naciśnięciu hamulca ,sprzęgła lub przycisku cancel .

 

Najniższa prędkość przy jakiej działa(można już włączyć) tempomat to CHYBA 30km/h

Napewno min to 30 km/h a max to 170 km/h a jest możliwość zmiany prędkości o 10 w jakis sposób. Raczej nie z tego co wiem ale moze ktoś na jakis patent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareq , podbicie lub zbicie prędkości przyciskiem (manetką) , o ile dobrze pamiętam to daje +15km/h lub -15km/h . Nie używam często tempomatu bo nie mam gdzie , ale wiem że to przyspieszenie czuć jeśli chodzi o +lub- , a jednego km/h nie będziemy w stanie zauważyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareq , podbicie lub zbicie prędkości przyciskiem (manetką) , o ile dobrze pamiętam to daje +15km/h lub -15km/h . Nie używam często tempomatu bo nie mam gdzie , ale wiem że to przyspieszenie czuć jeśli chodzi o +lub- , a jednego km/h nie będziemy w stanie zauważyć .

mucka , najbliższy przykład z innej marki auta ,gdzie licznik mam wyskalowany w milach i tam jednokrotne użycie manetki podbija lub obniża prędkość o jedną milę .

Ma to sens w precyzyjnym ustawieniu prędkości .

Dużo jeżdżę po autostradach i tempomat jest u mnie w częstym użyciu ,nie wyobrażam sobie teraz jazdy na odcinku np.200km i ciągłym operowaniem gazem.

Ja "czuję" auto plecami i nawet kiedy tempomat samoczynnie odejmuje gaz wyczuwam różnicę i gdy znów zaczyna "ciągnąć :shifty: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareq , podbicie lub zbicie prędkości przyciskiem (manetką) , o ile dobrze pamiętam to daje +15km/h lub -15km/h . Nie używam często tempomatu bo nie mam gdzie , ale wiem że to przyspieszenie czuć jeśli chodzi o +lub- , a jednego km/h nie będziemy w stanie zauważyć .

Mylisz się,właśnie podbicie lub obniżenie o 1km/h jest wyczuwalne .Delkiatne wyhamowanie silnikiem,często w ten sposób operowałem tempomatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się :-) ale sprawdze przy najbliższej okazji ;-) Co do "czucia" auta , ja mam nogę na podstopnicy i faktycznie czuć co się dzieje z samochodem. Napisałem faktycznie , bo słyszałem o tym od kierowców rajdowych i początkowo nie brałem tego tak na serio , ale teraz każdemu polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tez w Niemczech gdzie musze przestrzegać ograniczeń a nie jestem przyzwyczajony do takiej jazdy (stała prędkość 50 lub 70) a autostrada to zawsze. Wiem ze np w Mercedesie mozna zmieniać o jeden i tez o 10 a to drugie sie bardzo przydaje na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet przytrzymać przez chwilę przycisk i samochód sam zacznie przyspieszać dotąd ,dopóki nie zwolnisz przycisku,co ważne gdy nie może tak gwałtownie przyspieszyć to po kilku skokach zatrzymuje skalę do momentu osiągnięcia zdolności dalszego przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio leciałem na Wrocław , i wiem że wyprzedzalem na autostradzie ,jadąc na tempomacie podbijalem właśnie szybkość tym przyciskiem .Gdyby było o 1km/h, to namachalbym się palcem ;-) , a tak przycisnalem że trzy razy i wyprzedzilem :-) Dlatego sądzę , że podbija o 10/15 km./h ., ....ale sprawdze jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...