Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapytanie


Filip17895_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale! Mucka ty masz 2007 rocznik ja 2014 mogą być różnice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale! Mucka ty masz 2007 rocznik ja 2014 mogą być różnice!

ja mam 2012 i mam co jeden km/h skok. A tej opcji o której pisze jacko (ze tempomat czeka aż bedzie mógł osiągnąć dana prędkość nie mam) moze ze względu na skrzynie bo ja mam A/T. A właśnie to mnie wkurza ze jak w szczególności zwalniam to musze sie nawciskac tego guzika bo wyprzedzam zawsze "noznie" bo tempomat u mnie za wolny jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie żebym hejtował, ale wydaje mi się, że u mnie tempomat przestawia się co 2km/h choć nie jestem pewien i muszę to sprawdzić. Skrzynia manualna.
W ogóle ja mam chyba jakieś inne zegary, bo z tego co widziałem w większości zdjęć poniżej przebiegu na wyświetlaczu jest ikonka skrzyni biegów, a ja tego nie mam. Czy to jest jakiś wskaźnik, kiedy zmienić bieg?

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh ,ikona skrzyni biegów ....no ja też tego nie mam ...

Najłatwiej sprawdzić o ile tempomat podbija , to obserwować ustawioną prędkość na tempomacie podczas jazdy na nim i kliknąć wajchą .

Jak cyferka przeskoczy o jeden to podbija o jeden , jak o więcej to....wiadomo  :icecream:


...a może tą ikonę skrz.bieg. wywołuje się na środkowy ekran jakąś kombinacją klawiszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka pojawia się i znika ... kiedy w.g. komp. powinniśmy zmienić bieg i zazwyczaj strzałka pojawia się w dość niskich wartościach obrotowych silnika. 

Może Wy tak te biegi idealnie (z komp.) zmieniacie ,że nie trzeba Was "dyscyplinować" ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam grafikę google, i ta ikonka świeci się nawet jak samochód stoi. U mnie nigdy nic takiego się nie pojawiło, a nie raz zdarzyło się zmienić bieg, gdy moment nie był odpowiedni, aby jazda była ekonomiczna. Może to jest powiązane z kontrolą oleju (inne oprogramowanie)? U mnie jak już pisałem nie ma ikonki skrzyni, ale za to mam sprawdzanie oleju po włączeniu stacyjki. W nowszych rocznikach jest na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to zależy od softu ?

Witam mam qashqaia 1.6 akcenta i mam wskaźnik zmiany biegów i sprawdzanie oleju. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ta uwaga słuszna lecz spóżniona Panie Moderatorze - no i mamy taki sobie miszmasz ... :)

Michalmiko

Niezbyt precyzyjnie napisałem .... oczywiście ,że pojawia się i znika strzałka a ikonka "lewarek" świeci zawsze (w modelu po lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy 2011 zapodałbyś zdjęcie ? 

Za Chiny ludowe nie wiem jak ta ikona skrzyni biegów wygląda i w ,którym miejscu na ekranie jej szukać ?

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie znalezione w googlach. Zauważ, że u nas tam gdzie jest temperatura, jest też zegarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wygląda jak na załączonej przez Michalmiko fotce. Strzałka sugerująca zmianę pojawia się z prawej strony "lewarka" - jeśli dobrze pamiętam. Poza tym w górnej części ekranu po lewej wyświetla się temperatura a po prawej zegar.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek:

1. Zegarek obok temperatury to można wł/wył w menu

2. Wersje benz 1.6 i diesel 1.6  mają delikatnie inaczej umieszczoną ikonę lewarka: benzyna - na środku (jak na zaprezentowanym zdjęciu), diesel - po lewej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie starszego kolegi opowie wam jak to z tym wszystkim jest ;-)

 

Tempomat. Drzewiej bywało że tempomat po każdym kliknięciu zwiększał/zmniejszał prędkość o 2 km/h, aż pewnego dnia nadeszła Wielka Akcja Serwisowa i przy okazji innych zmian przestawiła to na 1 km/h. Przypuszczam że nowsze samochody albo starsze po zmianie softu silnika mają 1 km/h a starsze, te gdzie nie trzeba było zmieniać programu mają nadal 2 km/h

 

Wskaźnik biegów pojawił się od produkcji październik 2010 razem z Euro 5. Starsze go nie mają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Dziś sprawdzałem tempomat i przestawia prędkość o 2 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem ? sprężarka działa i był sprawdzany w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Najczęstsza przyczyna w QQ to przestawione względem siebie tryby przy sterowniku temperatury, który znajduje się przy filtrze kabinowym (za plastikiem przy pedale gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Najczęstsza przyczyna w QQ to przestawione względem siebie tryby przy sterowniku temperatury, który znajduje się przy filtrze kabinowym (za plastikiem przy pedale gazu).

a jak go przestawić żeby było dobrze  pozdrawiam

czy może ktos odpowiedzieć

Czy jest może nowa aktualizacja do nissana qashqaia 2011r?. nissan connect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...