Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J30] Wymieniłem olej


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś właśnie moja Maximka dostała nowy czyściutki olej.

Zalałem jej taki jak miała czyli Castrol RS 10W60 Sport

Wymiane robiłem w NORAUTO w Markach i za olej, filtr i robocizne zapłaciłem 228 pln.

Niewiem, ale mam wrażenie że silniczek jakoś ciszej pracuje i wogóle jakoś jest lepiej jeżeli chodzi o kulture pracy, ale to chyba tylko mi sie wydaje.

Ważne że ma nowy olej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są ceny motula ? To może następnym razem zmienie na niego

 

no nie radze skakac z oleju na olej zwlaszcza przy wieku twojej maximy.

a to ze silnik lepiej i ciszej pracuje to normalne po zmianie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za połowę tychpieniędzy sam sobiezmienisz olej ifiltr-oczywiście na taki sam oleji filtr

No niewiem czy za połowe, za ile mi załatwisz taki olej, fakt że zapłaciłem za wymiane i oleju i filtra, filtr kosztował 20 pln, u mnie w Zielonce za całą wymiane płace 10 pln,oczywiście + olej i filtr, wiem że troche przepłaciłem ale tak wyszło. Szkoda że takiego oleju niema w beczkach, przynajmniej nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacu - olej w polsce jest za***iscie drogi. . . (blisko $100 za Mobil1 wymiana) . . .dobrze ze wziolem sobie 18L Mobil1 z US i sam zmieniam :) :) :)

 

no to widze ze przygotowany jestes na kazda ewentualnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że takiego oleju niema w beczkach, przynajmniej nie słyszałem.

jest ja swego czasu go kupowalem w Motoexpressie :lol:

jest jest, tylko dobrze poszukaj ale ...beczka hmmm ja bym sie nie pisal, lepiej zaplacic ciut wiecej i miec pewnosc ze w butli jest to co na etykiecie a broń boże nie kupowac oleju z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że takiego oleju niema w beczkach, przynajmniej nie słyszałem.

jest ja swego czasu go kupowalem w Motoexpressie :lol:

jest jest, tylko dobrze poszukaj ale ...beczka hmmm ja bym sie nie pisal, lepiej zaplacic ciut wiecej i miec pewnosc ze w butli jest to co na etykiecie a broń boże nie kupowac oleju z allegro

Masz racje gre, lepiej zapłacić więcej i mieć pewność że w tym małym opakowaniu jest to co ma być.

Mój kolega pracuje w serwisie ciężarówek i tam mają olej BP właśnie w beczkach, mówi że jest git, ale pewnie biorą z pewnego zródła.

A z Allegro to bym nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nadszedł czas na wymiane oleju, cały czas jeżdże na tym Castrolu RS 10/60 Sport i od wymiany nie dolałem ani kropli, stan jest na minimum, auto jest z 91 roku, lać dalej tego Castrola czy może wymienić na jakiś półsyntetyk ?

Przejechane licznikowo ponad 240 tyś, żadnych wycieków niema, chyba zaleje taki co był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na wymiane oleju, cały czas jeżdże na tym Castrolu RS 10/60 Sport i od wymiany nie dolałem ani kropli, stan jest na minimum, auto jest z 91 roku, lać dalej tego Castrola czy może wymienić na jakiś półsyntetyk ?

Przejechane licznikowo ponad 240 tyś, żadnych wycieków niema, chyba zaleje taki co był

 

lej to co lales do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wymieniłem dzisiaj, zalałem Castrol RS 10/60 Sport, czyli taki jak był.

 

Zapłaciłem za banieczke 4 litry 159 pln. dobra cena wydaje misie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Kolejna wymiana była dzis, i jak mi sprzedawca powiedział to Castrol zmienił opakowanie z RS 10/60 Sport na EDGE 10/60 Sport więc zalałem EDGE, 165 za 4L + filtr i coś tam za wymiane pewnie = 191 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zalewam Maximę Castrolem EDGE 10W60 (wcześniej RS Sport 10W60), też kupuję od gościa na allegro, który ma sklep w W-wie (login "Przem"). Ale ostatnio przy naprawie wahacza, mój mechanik (nowy, serwisant w Toyocie) stwierdził, że Castrol ma kiepskie oleje, nawet te najdroższe. Ponoć markę wyrabia sobie za kasę i wszystkie serwisy go promują. Najlepszy jest Mobil (ma dla swoich klientów za 110zł Mobil1) a potem Shell - ciekawe co? Ponoć Castrol zostawia coś w rodzaju nalotu, nagaru (nie znam się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weź tu wybierz olej hehe, ja tez sie nie znam, jak kupiłem Maxime to była zalana RS 10/60 i tak już zalewam od 3 lat, dodam że dolewek nie robie a auto jest z 91 roku.

A co to za olej 0/30 (też Castrol) ?? bo jest drogi, 220 pln za 4L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...