Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I Nubira. UlubienIec taksówkarzy. Kiedyś mi jeden tłumaczył, że to dlatego, że to tani, duży i całkiem komfortowy samochód. Gdzie się tylko leje paliwo i raz do roku robi się zawieszenie (tanio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiło mnie to postrzeganie ludzi przez pryzmat posiadanego auta :)

Ciekawe co sobie sąsiedzi mojej mamy myślą jak za każdym razem gdy jestem w Polsce podjeżdżam innym autem z wypożyczalni , bo raz do Krakowa mam lot innym razem do Wrocka , a jeszcze innym tam gdzie na grubości asfaltu ściemnili i popękała nawierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja Wam opowiem taką oto historię (prawdziwą). Pracując kiedyś w pewnej firmie notabene z Torunia należącej do dużego holdingu, będąc po raz pierwszy w siedzibie idziemy przez parking z miejscowym kolegą, i ten mówi do mnie żebym zgadywał które auto jest prezesa/właściciela. Na parkingu stały różne fury - od firmowych skód, fordów, vw itp. po klasę premium - tj. wypasione mercedesy, bmw i porsche - i to takie z górnej półki. No więc mówię że pewnie któryś z tych. Jak się okazało były to głównie służbówki różnej maści dyrektorów. Natomiast wśród nich stała sobie taka beżowa nubira kombi - auto właściciela - który podobno był wtedy wg. listy wprost w pierwszej trzydziestce najbogatszych ludzi w Polsce. Co więcej facet sam praktycznie nie jeździł innym autem, - jedynie z żoną, której kupił jakiegoś ML"a. Tak więc auto czasami bywa odwrotnie proporcjonalnym wykładnikiem majętności właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Np.ja w dziurawych butach z Biedry śmigam, ale nowy QQ pod domem stoi. ;)

Wg mnie to juz skapstwo jest :thumbsup:  ;)

 

A wracajac do QQ- powiedzcie mi czym jest "tryb serwisowy wycieraczek" bo kiedys taki termin mi sie obil o uszy.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz 2 razy za wajchę, a ona staje. :D Tzn. wycieraczki ustawiają się w pionie i możesz wtedy odchylić ich ramiona.

Ot i cały tryb serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągnie! Bo będzie spryskiwacze załączał!

Dwa szybkie ruchy wajchą do góry i wycieraczki ustawią się w tryb serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI, dzieki. Czyli zecz do zrobienia jak sie do myjni jedzie, bo obsluga nie koniecznie musi o tym wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja Wam opowiem taką oto historię (prawdziwą). Pracując kiedyś w pewnej firmie notabene z Torunia należącej do dużego holdingu, będąc po raz pierwszy w siedzibie idziemy przez parking z miejscowym kolegą, i ten mówi do mnie żebym zgadywał które auto jest prezesa/właściciela. Na parkingu stały różne fury - od firmowych skód, fordów, vw itp. po klasę premium - tj. wypasione mercedesy, bmw i porsche - i to takie z górnej półki. No więc mówię że pewnie któryś z tych. Jak się okazało były to głównie służbówki różnej maści dyrektorów. Natomiast wśród nich stała sobie taka beżowa nubira kombi - auto właściciela - który podobno był wtedy wg. listy wprost w pierwszej trzydziestce najbogatszych ludzi w Polsce. Co więcej facet sam praktycznie nie jeździł innym autem, - jedynie z żoną, której kupił jakiegoś ML"a. Tak więc auto czasami bywa odwrotnie proporcjonalnym wykładnikiem majętności właściciela.

...bo jakby co to na niego jest tylko ta nubira :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz 2 razy za wajchę, a ona staje. :D Tzn. wycieraczki ustawiają się w pionie i możesz wtedy odchylić ich ramiona.

Ot i cały tryb serwisowy.

Probuje o tym malzonke poinformowac bo widze, ze jej o tym w salonie nie powiedzieli.

Czyli dwa razy wajcha od wlaczania wycieraczek do gory i piora staja pionowa i wtedy cale wycieraczki mozna odginac- do odsniezania, mycia szyb itp.

Po skonczonej operacji znowu zginamy wycieraczki do szyby, ale co z piorami? One juz same sie uloza prawidlowo? Czy tez trzeba dwa razy wajcha od uruchamiania wycieraczek zeby sie ulozyly?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :devil: Ramiona "stają" pionowo a pióra przylegają jak przylegały . Chodzi o to że w innej pozycji nie odegniesz ramion , bo przeszkadza maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje o tym malzonke poinformowac bo widze, ze jej o tym w salonie nie powiedzieli.

Czyli dwa razy wajcha od wlaczania wycieraczek do gory i piora staja pionowa i wtedy cale wycieraczki mozna odginac- do odsniezania, mycia szyb itp.

Po skonczonej operacji znowu zginamy wycieraczki do szyby, ale co z piorami? One juz same sie uloza prawidlowo? Czy tez trzeba dwa razy wajcha od uruchamiania wycieraczek zeby sie ulozyly?

Ty małżonki nie informuj,a pokaż niewieście jak to zrobić.Znając kobiety(a szczegolnie moją :D ) zaraz powie ...nie da się! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokazac to nie pokarze bo mnie teraz w domu nie ma i nie bedzie troche jeszcze. Ale chce jej powiedziec jak to zrobic gdyby snieg spadl albo by jej szyby lodem sie pokryly.

I zeczywiscie jak wspomnialem o tym to byla reakcja - o czym ty mowisz- nic nie bede robila!!!

Wiec chce sie dowiedziec zeby mi wycieraczek nie uszkodzila odginaniem ich na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczek,jak wycieraczek,koszt mały w porównaniu do klapy! Odginajac ramiona bez wprowadzenia serwisu można klapę pokiereszować(lakier!) na obrzeżu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dyskusja sie skonczyla tym, ze ona to sama sprawdzi czy sie da normalnie odgiac bez przelaczania czegokolwiek. Znajac ja to pewnie da rade :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Warunek silnik zgaszony

2. Naciskamy start - BEZ naciskania sprzęgła i/lub hamulca

3. Zapali się deska rozdzielcza (czyli: włączy zapłon)

4. teraz dopiero: dwa razy szybko do góry wajchą od wycieraczek. Czyli tą prawą.... to drugie PRAWO :devil:

5. Wycieraczki zatrzymują się pionowo, można odginać

6. Ponowne ruszenie wajchą do góry - wycieraczki wracają na swoje miejsce.

 

Można też przy zapalonym silniku, ale nie sprawdzałem czy jak go wyłączymy czy wycieraczka zostanie

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem wejść w ten tryb, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że mam to komuś na myjni tłumaczyć....

Ktoś już ma jakieś doświadczenia jak myjnia sobie z tym radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychwyciłem mankament, a właściwie naprowadził mnie Gregson. Mianowicie jest to w sumie niebezpieczne i dla wycieraczek i silniczka. Nie trudno sobie wyobrazić co się stanie gdy wycieraczki przymarzną lub gruba warstwa śniegu. Trzeba ZAWSZE o tym pamiętać! i najpierw zmieść śnieg oraz lekko poderwać pióro  (sprawdzić czy nie przymarzło)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychwyciłem mankament, a właściwie naprowadził mnie Gregson.Mianowicie jest to w sumie niebezpieczne i dla wycieraczek i silniczka. Nie trudno sobie wyobrazić co się stanie gdy wycieraczki przymarzną lub gruba warstwa śniegu. Trzeba ZAWSZE o tym pamiętać! i najpierw zmieść śnieg oraz lekko poderwać piuro (sprawdzić czy nie przymarzło)

Racja. A czy o takim podnoszeniu wycieraczek jest coś wspomniane w książce serwisowej bo jakoś nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wymieniłem sobie siłowniki w klapie bagażnika.Do szału mnie doprowadzało,że muszę dźwigać klapę na wysokość brody dopiero raczyła sie podnieść.A później na zamykaniu że waliła z rozpędu.

Siłowniki wymienione,klapa startuje od 15cm ,z zamknieciem też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychwyciłem mankament, a właściwie naprowadził mnie Gregson.Mianowicie jest to w sumie niebezpieczne i dla wycieraczek i silniczka. Nie trudno sobie wyobrazić co się stanie gdy wycieraczki przymarzną lub gruba warstwa śniegu. Trzeba ZAWSZE o tym pamiętać! i najpierw zmieść śnieg oraz lekko poderwać piuro (sprawdzić czy nie przymarzło)

Zastanawia mnie dlaczego konstruktor wymyślił takie wycieraczki ?

Czyżby miały taki 'tryb antykradzieżowy" ;)

A zimy sa teraz takie kapryśne ,że nie zawsze przewidzisz aurę :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wycieraczek. Też mnie wkurza, że system AUTO działa od razu. Próbuję sobie (i żonie) wyrobić nawyk ich wyłączania po każdym zgaszeniu silnika i sprawdzania przed zapaleniem. Bo już raz też się zdziwiłem. Wszedłem do samochodu by go odpalić, a w międzyczasie zrzucić z niego śnieg. Wszedłem zostawiłem otwarte drzwi (bo zaraz miałem wysiadać), nacisnąłem START i... wycieraczka ruszyła i cały śnieg (a był obfite opady, czapa śniegu na szybie miała z dobre 10cm) wpadł do kabiny. Ale byłem wqr..ony.

W Scenicu jest tak - że system AUTO wycieraczek, dezaktywuje się po zgaszeniu silnika, tzn. jak zgasimy samochód w wajchą w pozycji AUTO, to po zapaleniu system AUTO nie działa. Trzeba wajchę dać w pozycję "zero" i znów włączyć AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...