Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aquapark pod nogami pasażera.


M.Pan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przypadkowo odkryłem, że gąbka pod nogami pasażera jest cała nasiąknięta wodą i tylko w tym miejscu, pozostała część podłogi sucha.

Ilość wody była przerażająca, normalnie akwarium. Cztery dni suszenia farelką.

Podłoga w tym miejscu  bez dziur i o dziwo bez rdzy , dwie gumowe zaślepki ok. Woda niema skąd się tam dostać, oczywiście jeśli chodzi o szczelność podłogi.

Jedynie zastanawia mnie wężyk odprowadzający wodę z klimatyzacji który jest właśnie umiejscowiony po tej stronie. Różnica temperatur powoduje, że na zewnątrz gumowej rurki skrapla się woda. Moim skromnym zdaniem to powód zebrania się wody w tym miejscu, a ponieważ nie ma ona możliwości odparowania, ani wysuszenia to po prostu tam się magazynuje.

Nie wiem ile czasu u mnie się zbierała. Samochód jest z 2011 r., a ja mam go od roku i jestem jego drugim właścicielem

Przedstawiając opisany powyżej problem zwracam się z ogromną prośbą o pomoc:

 czy mógłby ktoś sprawdzić jak wygląda to w innym Qashqai`u, chciałbym zweryfikować swoją teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę zdjąć plastik z tunelu środkowego od strony pasażera na wysokości nóg. Pod osłoną jest rurka gumowa, która odpowadza skropliny z układu klimatyzacji na zewnątrz auta. Rurka się wypięła. To jest przyczyna aquaparku pod nogami pasażera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz ale gumowa rurka jest na swoim miejscu oraz jest cała (w sensie niepodziurawiona).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy w vw zgłosił takie cos na reklamacji i okazało sie ze nie było dziury zrobionej wigilie w aucie i rurka wylewała wodę do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz ale gumowa rurka jest na swoim miejscu oraz jest cała (w sensie niepodziurawiona).

Pozdrawiam

 

 

Rurka jest cala jak piszesz, ale moze byc niedrozna z jakiegos powodu .. Mialem identyczny problem w A8 .. Skrecajac dosc dynamicznie w lewo woda z climatronic lala sie doslownie na nogi pasazera.. Problemem bylo gumowe"kolanko" wygiete w kat prosty. laczace odplyw climatronic z guma odprowadzajaca wode ... 

W moim QQ podczas postoju przy wlaczonym silniku i klimie woda leci pod samochod jak z dziurawego wiadra .. A jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest cala jak piszesz, ale moze byc niedrozna z jakiegos powodu .. Mialem identyczny problem w A8 .. Skrecajac dosc dynamicznie w lewo woda z climatronic lala sie doslownie na nogi pasazera.. Problemem bylo gumowe"kolanko" wygiete w kat prosty. laczace odplyw climatronic z guma odprowadzajaca wode ... 

W moim QQ podczas postoju przy wlaczonym silniku i klimie woda leci pod samochod jak z dziurawego wiadra .. A jak jest u Ciebie?

Wyjąłem rurkę i sprawdziłem jest drożna i szczelna. Zamontowałem z powrotem, włączyłem klimę i woda leci pod samochód.

W piątek podjadę na kanał, zdejmę plastikowe osłony i zobaczę co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...