Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - jaki kolor wybrać


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na czarnym nie rzucają się w oczy te wszystkie plastiki a jest ich dużo na samochodzie, jakoś tak dostojnie i "biznesowo" wygląda wtedy QQ. Wada - po każdym myciu woskuję bo widać każdy zaciek i wyschnietą kroplę wody, chyba że myjecie na myjni czego nie polecam nowiutkim lakierom. Do delikatnego woskowania uzywam Nigrin Hartwax Turbo , delikatnie się ściera , nie trzeba się napocić jak z innymi środkami a nie szkodzi nawet nowym lakierom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightshade jest prawie czarny bez slonca wiec plastiki nie beda sie odznaczac ale za to w sloncu wychodzi jego kolor 

 

Czarny jast perla (przynajmniej tak jest opisany)

 

Nightshade wyglada jak KAMELEON 

 

A jak bedzie napewno podziele sie doswiadczeniami i zdjeciami :)


niestety oba kolory sa ciezkie w utrzymaniu i o tym trzeba pamietac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarnym nie rzucają się w oczy te wszystkie plastiki a jest ich dużo na samochodzie, jakoś tak dostojnie i "biznesowo" wygląda wtedy QQ. Wada - po każdym myciu woskuję bo widać każdy zaciek i wyschnietą kroplę wody, chyba że myjecie na myjni czego nie polecam nowiutkim lakierom. Do delikatnego woskowania uzywam Nigrin Hartwax Turbo , delikatnie się ściera , nie trzeba się napocić jak z innymi środkami a nie szkodzi nawet nowym lakierom

To zależy jak bardzo "kochasz" swoje autko  :whistle:

i nigdy NIE nakładać wosku i polerować kolistymi ruchami !

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProceSS popraw się  :ball:

Nie , nie pracuję zawodowo przy tym , ale jak zadasz pytanie na które będę znał odpowiedź ,podzielę się nieodpłatnie  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarnym nie rzucają się w oczy te wszystkie plastiki a jest ich dużo na samochodzie, jakoś tak dostojnie i "biznesowo" wygląda wtedy QQ. Wada - po każdym myciu woskuję bo widać każdy zaciek i wyschnietą kroplę wody, chyba że myjecie na myjni czego nie polecam nowiutkim lakierom. Do delikatnego woskowania uzywam Nigrin Hartwax Turbo , delikatnie się ściera , nie trzeba się napocić jak z innymi środkami a nie szkodzi nawet nowym lakierom

Romeo,kup sobie ręcznik ,duży taki 70x120 z mikrofibry tylko gęsty i po myciu wytrzyj autko.Gwarantuję Tobie ,że żadnych zacieków nie będziesz miał,a i nie napocisz  się za każdym razem przy woskowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kupiłem sobie sztuczną irchę i zostawia mazy na lakierze. Spróbuję z mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę polecam.Sam mam taki ręcznik i wycieram do sucha. Ściąga masę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę polecam.Sam mam taki ręcznik i wycieram do sucha. Ściąga masę wody.

no to bedzie na kogo zwalić jak sie nie sprawdzi:)

To jest taka ściereczką jak sie dostaje np. do telewizora przy zakupie czy jak ręcznik? Mozna to w Tesco np. kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z allegro,coś takiego:

http://allegro.pl/super-recznik-z-mikrofibry-70x140-kolory-okazja-i4413441639.html


To jest ręcznik! Gruby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wspomagam zwykłą wycieraczką samochodową, ściągam wodę z dachu i płaszczyzny drzwi oraz maski. Mikrofibrę właśnie dzisiaj kupiłem, zobaczymy jak się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no ale wiadomo .. delikatnie. Pozatym wycieraczka krótka jakieś 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem od kolegi cos takiego na probe :

 

COLLINITE

No. 476s

Super Doublecoat Last Step Paste Wax)

 

http://www.collinite.com/automotive-wax/super-doublecoat-paste-wax/

 

i musze przyznac ze robi wrazenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy mamy w domu night shade i  gdybym mogl chetnie zmienilbym najchetniej na czarny lub ewentualnie kazdy inny procz białego i majoneza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProceSS , to widzę że bawisz się w detailing na całego :)

http://www.waxparadise.pl/produkt,Collinite-476-Super-Doublecoat-Auto-Wax,6274.html

Przyda Ci się link do sklepiku ? 

PS; Tak dla potomności , lepiej położyć dwie warstwy wosku ,niź jedną grubą !

Nadmiar wetrze się w microfibrę i tylko strata będzie , a taka ilość wystarczy na 50 -60 woskowań zwykłym padem.

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak tam Panowie,ręcznik z mikrofibry sprawdza się przy wycieraniu autka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu........................

Czym wy wycieracie samochód po myciu  :o

Do tego służy ircha naturalna ze skóry -http://allegro.pl/ircha-samochodowa-naturalna-25dm2-szt-kaja-i4489831003.html

Mam lakier super black po myjni wytarcie do sucha z naturalną irchą to przyjemność bez zacieków i cudów na lakierze.

Tylko trzeba pamiętać aby mokrą irchą wycierać i często wyżymać bo chłonie wodę jak jehowy klamki w bloku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie temat rozwinął. Ja jestem na wyjeździe wiec planowałem po powrocie kupic ręcznik ale widze ze teraz musze kupic to i to i porównać :) moze ktoś jeszcze ma jakies propozycje?

No to sie temat rozwinął. Ja jestem na wyjeździe wiec planowałem po powrocie kupic ręcznik ale widze ze teraz musze kupic to i to i porównać :) moze ktoś jeszcze ma jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irchą pięknie się auto wytrze , fakt, ale spoleruj nią nałożony wosk ?

Do pielęgnacji aut to ja mam osobną półkę w "spiżarni" :) czasami żona jest zazdrosna że ma mniej mazideł ode mnie , a "szmatek" do auta to trzeba mieć "kilka" naście .

Samą irchą i szlauchem auta nie "obgonisz :)

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalna ircha jest do wycierania do sucha mokrego samochodu ,nie do pracy z woskami !

Do polerowania wosku szmatki z mikrofibry od grubszej do cienkiej delikatnej do wykańczania,ale teraz woski są mięciutkie do polerowania .

Taką cienką do wykańczania ma się gratis w opakowaniu z K2 Spectrum.

Ale do lustrzanego wykończenia lakieru  polecam tą -

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...