Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Regulacja (naprawa) zawiasów tylnej klapy i drzwi JAK ??


gretomK11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam od niedawna Micrę K11 1.0 95r 3D LPG

i moim problem jest "klepotanie" na dołkach tylnej klapy. WIem że są tam odboje gumowe ktore mozna wymienić. Jak patrzyłem to są leciwe ale dają radę jeszcze.

Podobno można w jakiś sposób naprawić zawiasy o ile są już wysłużone lub krzywe? Niewiem czy można to zrobić i jak??

 

Od czego zacząć? i jak sie do tego zabrać?

 

Drugim problemem są opuszczone drzwi od str. kierowcy, tzn jak je zamykam to obcierają od próg dolny na całej praktycznie długości i ten próg na rancie jest cały zdarty z lakieru od tego.

Trzeba dość mocno trzasnąć drzwiami żęby sie zamkneły. Są poprostu opuszczone.

 

Czy można to jakoś naprawić?  WYregulować? podciągnąć ten zawias? 

 

Bardzo proszę o pomoc i poradę.

 

z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Grzegorz:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam od niedawna Micrę K11 1.0 95r 3D LPG

i moim problem jest "klepotanie" na dołkach tylnej klapy. WIem że są tam odboje gumowe ktore mozna wymienić. Jak patrzyłem to są leciwe ale dają radę jeszcze.

Podobno można w jakiś sposób naprawić zawiasy o ile są już wysłużone lub krzywe? Niewiem czy można to zrobić i jak??

 

Od czego zacząć? i jak sie do tego zabrać?

 

Drugim problemem są opuszczone drzwi od str. kierowcy, tzn jak je zamykam to obcierają od próg dolny na całej praktycznie długości i ten próg na rancie jest cały zdarty z lakieru od tego.

Trzeba dość mocno trzasnąć drzwiami żęby sie zamkneły. Są poprostu opuszczone.

 

Czy można to jakoś naprawić?  WYregulować? podciągnąć ten zawias? 

 

Bardzo proszę o pomoc i poradę.

 

z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Grzegorz:)

 

Witamy nowego kolegę...

 

Co do pierwszej części pytania, to sprawdź czy na pewno puka klapa. Może być tak iż puka półka o boczne plastiki.

Podłóż jakąś szmatkę lub gąbkę na końcach boczków plastikowych gdzie opiera się półka.....

Co do drugiej części, to możliwe iż wyrobiły się trzpienie-sworznie-tuleje w zawiasach... Możesz odkręcić dolny zawias i między słupek a zawias podłożyć jakieś poidkładki i ponownie dokręcić zawias i wyregulować zamek na słupku środkowym lub w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę...

 

Co do pierwszej części pytania, to sprawdź czy na pewno puka klapa. Może być tak iż puka półka o boczne plastiki.

Podłóż jakąś szmatkę lub gąbkę na końcach boczków plastikowych gdzie opiera się półka.....

Co do drugiej części, to możliwe iż wyrobiły się trzpienie-sworznie-tuleje w zawiasach... Możesz odkręcić dolny zawias i między słupek a zawias podłożyć jakieś poidkładki i ponownie dokręcić zawias i wyregulować zamek na słupku środkowym lub w drzwiach.

A więc co do klapy to sprawdze tak jak mówisz ale raczej wiem ze to klapa bo specjalnie wyjmowalem z pod wykłądziny bagażnika klucze i lewarek zeby byc pewnym. WYdaje mi sie ze to klapa bo jak ja zatrzasne i dociskam ręką to jeszcze jest luz, a może to być też kwestia zamka?  I Jesli to klapa to spróbować najpierw wymienić te odboje?

 

CO do drzwi to masz racje, dziś właśnie spróbowałem zlokalizować ten luz na drzwiach i jest tak że, te dwa otwory w którym siedzi trzpień na zawiasie dolnym i górnym są "wyrobione". Kupić drugi zawias? czy lepiej próbować walczyć z tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawiasów, to decyzja należy do Ciebie. 

Teraz parę minut wstecz byłem i patrzyłem coś innego i patrząc przy okazji na drzwi, to widzę że śmiało możesz dać podkładki pod zawiasy od strony drzwi.

 

Co do klapy, to opuścić zamek w bagażniku lub ewentualnie cały "pałąk" owiń taśmą izolacyjną /tak się robiło w latach 80-tych/. Pomagało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawiasów, to decyzja należy do Ciebie. 

Teraz parę minut wstecz byłem i patrzyłem coś innego i patrząc przy okazji na drzwi, to widzę że śmiało możesz dać podkładki pod zawiasy od strony drzwi.

 

Co do klapy, to opuścić zamek w bagażniku lub ewentualnie cały "pałąk" owiń taśmą izolacyjną /tak się robiło w latach 80-tych/. Pomagało

A wiec tak... troche czasu to zajelo ale czesc sie udalo zrobic.

Zamówilem drugie zawiasy uzywane z niewyrobionym otworem i trzpieniem i je wczoraj wymienilem,oczywsicie mowie o drzwiach od strony kierowcy. 

Ale jest nie do konca dobrze, drzwi zamykaja sie prawie dobrze, nieobcieraja juz o dolny prog ale delikatnie zachaczają o zamek przy zamykaniu,  mozna to jakos PODREGULOWAC ?? nieodkrecajac znowu tych zawiasów?? BO przyznam ze sie troche nameczylem z tymi zawiasami zeby je spowrotem zamocowac w odpowiednim miejscu i przymocowac pozniej do drzwi.

 

Lepiej regulowac w drzwiach czy ten "bolec" na karoserii? mozna jakos opuścić lub podnieść?

 

Jesli chodzi o zamek w bagażniku to jeszcze nie podchodzilem do tego - brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...