Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regulacja drzwi kierowcy


mac27000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam opuszczone drzwi kierowcy, niestety aż tak, że w przypadku złapania lekkiego błotka na krawędzi blachy dochodzi do ocierania drzwi o błotnik w dolnej części.

Czy ktoś przerabiał regulację drzwi kierowcy w Qashqai J11 poza ASO?

Nie widzę śrub którymi można wyregulować.

Czy trzeba zdemontować boczek drzwi a może błotnik aby dostać się do śrub zawiasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac27000 napisał:

Witam, 

mam opuszczone drzwi kierowcy, niestety aż tak, że w przypadku złapania lekkiego błotka na krawędzi blachy dochodzi do ocierania drzwi o błotnik w dolnej części.

Czy ktoś przerabiał regulację drzwi kierowcy w Qashqai J11 poza ASO?

Nie widzę śrub którymi można wyregulować.

Czy trzeba zdemontować boczek drzwi a może błotnik aby dostać się do śrub zawiasów?

Uchyl drzwi z 5cm i pociągnij z spod w gore pare razy to sie "wyregulują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, scanik napisał:

Uchyl drzwi z 5cm i pociągnij z spod w gore pare razy to sie "wyregulują"

dosyć drastyczna metoda... 

może podnieść trochę na lewarku, uchylić drzwi, podłożyć jakiś klocek drewniany pod drzwi i opuścić lekko samochód???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac27000 napisał:

dosyć drastyczna metoda... 

może podnieść trochę na lewarku, uchylić drzwi, podłożyć jakiś klocek drewniany pod drzwi i opuścić lekko samochód???

 

To już lepiej lewarek przez deske pod drzwi, jakis słupkowy lub zabe. Bedziesz wtedy to kontrolował. Wcześniej sobie zaznacz tasma wysokość drzwi zebys wiedział ile jakie ruch Ci pomógł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się ogarnąć temat.

Metoda siłowa nie dała efektu, samochód się unosi i nic. 

Otwarłem drzwi. Samochód lekko na lewarku podniesiony, następnie pod drzwi podłożyłem słupek plus miękki podkład, aby nie uszkodzić dolnego rantu drzwi. Następnie lekko lewarkiem w dół auto, aby drzwi oparły się trochę na podłożonym słupku i odciążyły dolny zawias.

Poluzowałem 2 nakrętki dolnego zawiasu, aby uzyskać szczelinę i włożyłem między zawias a drzwi podkładkę wyciętą z tworzywa o grubości około 1,5mm. Nakrętki dokręcone i gotowe. Szczelina między drzwiami a błotnikiem powiększona i drzwi lekko uniesione 🙂

20210429_155445.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półśrodek,być może wyrobiony jest sworzeń zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem nie będę pisał jak sobie poradziłem z jakimś problemem.. zresztą lepiej wymienić auto na nowe, bo wymiana zawiasu to też półśrodek...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mac27000 napisał:

następnym razem nie będę pisał jak sobie poradziłem z jakimś problemem.. zresztą lepiej wymienić auto na nowe, bo wymiana zawiasu to też półśrodek...

No nie stresuj się. Bardzo dobrze, ze opisałeś. Nawet jak komus sie sposób nie podoba to jak ma leb na karku to skorzysta z Twojej rady a da np metalowa podkładkę pod zamiast krytykować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mac27000 napisał:

następnym razem nie będę pisał jak sobie poradziłem z jakimś problemem.. zresztą lepiej wymienić auto na nowe, bo wymiana zawiasu to też półśrodek...

Niesłusznie tak oceniasz.Scanik dobrze napisał.Ja już mam kupę lat za sobą i samochodów które przeszły przez moje ręce też kupę,więc dla tego napisałem że to jest półśrodek.Sposób naprawy prawidłowy,myślenie i podejście również.Tak robiło się w Skodach 105,126p,125p...i inne.Później jak nie dawało już rady toczyło się sworznie z nadmiarem na tokarkach hartowało i wymieniało. Jeżeli coś dalej będzie się działo to musisz pomyśleć o wymianie zawiasu...lub drzwi(nie wiem co może być tańsze na allegro ) i mniej pracochłonne. Głowa do góry Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...