Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne składanie lusterek.


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W salonie jak pytałem się o taką możliwość to dostałem odpowiedź, że taka modyfikacja jest nie możliwa. Jako że jestem uparty i dociekliwy postanowiłem szukać w internecie.

Przeglądając fora anglojęzyczne trafiłem na ciekawą modyfikację.

Na razie traktuję to jako ciekawostkę ale po zakończeniu gwarancji może zrobie małą modyfikację. ( ale z drugiej jak zamarzną mi lusterka to może uszkodzić się silniczek )

 

http://www.qashqaiownersclub.co.uk/forum/auto-folding-mirrors-kit_topic563_page1.html

 

Modul-KE963-4E002 zestaw do automatycznego składania lusterek.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzieli to samo,a tu widać że jest to wyrób z katalogu części!

No chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu akcesorii :

KE963-4E002 automatyczne składanie lusterek (do sam. z el. składanymi lusterkami ) cena brutto 245,70 zł + montaż (wg porducenta czas montażu 60 min )

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh! :D

Będę miał okazję zażyć serwisantów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak,ale jak zauważyłem,to jest wersja Tecna,zupełnie inny pilot.

A tak poza tym powoli odkrywamy tajniki Nissana,to co nie chciał nam dać producent od razu i co ponoć było niemożliwe do uzyskania,okazuje się jak najbardziej dostępne i to za niewielkie pieniądze.

Ciekawe na czym polega ta polityka Nissana z takim dozowaniem funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... najpierw  :nissan2: sprzedaje "nowość" a póżniej ... " czymś takim" trzeba zachęcić klienta - tak myślę !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od produkcji wrzesień 2014 automatycznie skłądane lusterka w wersji Tekna będą w std. wyposażenia ( czyli coś co Nissan wycenił na 250 żł )  a  powinno być jako std. od wersji Acenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba by było wypatrzeć w akcesoriach układu do automatyki szyb.Skoro ma być również w wyposażeniu ,to kto wie czy już nie jest jako dodatek do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zaczynać nowego tematu mam pytanie czy wszystkie wersje wyposażenia nowego QQ mają hamulec ręczny elektryczny. 

 tak

Jeszcze trzeba by było wypatrzeć w akcesoriach układu do automatyki szyb.Skoro ma być również w wyposażeniu ,to kto wie czy już nie jest jako dodatek do montażu.

 

 

nie ma / nie było  i  raczej nie będzie czegoś takiego w akcesoriach Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!Bartosz...nigdy nie mów nigdy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!Bartosz...nigdy nie mów nigdy! :D

 

skoro do tej pory tylko szyba kierowcy jest z pełnym automatem otwarcia/zamknięcia to tym bardziej nie ma opcji na autoamtyczne zamykanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama opcja sterowania była w Note,a jednak pojawiły sie takie układy sterujące,pozwalając na zamykanie w automacie po aktywacji alarmu.Z resztą powyższy filmik Makrysa świadczy o tym ,że coś już jest ,tylko gdzie i za ile .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama opcja sterowania była w Note,a jednak pojawiły sie takie układy sterujące,pozwalając na zamykanie w automacie po aktywacji alarmu.Z resztą powyższy filmik Makrysa świadczy o tym ,że coś już jest ,tylko gdzie i za ile .

 

Szukam na anglojęzycznych forach jak coś znajdę to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat są dostępne do kupienia uniwersalne moduły pasujące do każdego auta automatycznie domykające szyby po zamknięciu centralnego zamka..

Samodzielnie  taki montowałem do Almery N15.

Wymaga to niestety ingerencji w kable i nie jest to na zasadzie plug&play.

 

Tylko powiem Wam tak - to domykanie szyb może przydało się ze dwa razy.

Jak się ma auto z klimą to praktycznie nie otwiera się szyb, jak już to czasem kierowcy.

 

Szkoda, że po wyłączeniu zapłonu nie da się zamknąć szyby. To porażka.

W autach grupy VW można przez 2-3 minuty po wyłączeniu zapłonu domknąć szyby, co więcej można je domknąć lub otworzyć w dowolnym momencie pilotem od centralnego zamka trzymając naciśnięty przez 5 sek przycisk zamykania auta.

Bez żadnych dopłat bo to banalna funkcja sterowana softwareowo.

 

Tak samo automatyczne składanie lusterek - to dla producenta  dopisanie kilkunastu  linijek kodu.

Edytowane przez Tomi_St
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Koleos rocznik 2009 - wszystkie szyby automatyczne z możliwością domknięcia po drugim naciśnięciu przycisku zamykania samochodu (hands free). Wersja po liftingu - automat tylko na przednich szybach oraz brak domykania szyb przy zamykaniu samochodu. Albo ta techologia się cofa, albo księgowi za bardzo szaleją z cięciem kosztów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagłębiał się ktoś z Was w opis alarmu???

U mnie jest Cobra 4600,okazuje się że do tego alarmu jest opcjonalny moduł domykania szyb!

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CDQQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.astral.com.mt%2Fweb%2Fcar-audio-and-security%2Falarms%2Fam2980&ei=F4TzU5PPC8iB4gTQv4DoAQ&usg=AFQjCNEe8HvkJoVW7pFCdYKfL8mqoqpnbA&bvm=bv.73231344,d.bGE

Cena różna,znalazłem za 45funtów jak i za 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W salonie jak pytałem się o taką możliwość to dostałem odpowiedź, że taka modyfikacja jest nie możliwa. Jako że jestem uparty i dociekliwy postanowiłem szukać w internecie.

Przeglądając fora anglojęzyczne trafiłem na ciekawą modyfikację.

Na razie traktuję to jako ciekawostkę ale po zakończeniu gwarancji może zrobie małą modyfikację. ( ale z drugiej jak zamarzną mi lusterka to może uszkodzić się silniczek )

 

http://www.qashqaiownersclub.co.uk/forum/auto-folding-mirrors-kit_topic563_page1.html

 

 

Hej Makrys,

 

Wczoraj przeglądałem wszystkie opcje w menu na ekranie pomiędzy zegarami i znalazłem opcję, która rozkłada lusterka po wcisnięciu start/stop lub po załączeniu/wyłączeniu alarmu pilotem do wyboru. Sprawdzałem i działa tak jak na załączonym filmie.

 

Jedyne co mnie denerwuje to brak automatycznego domykania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boryndas

Przeglądałem opcje menu i nic nie zauważyłem. ( z tego co wiem na polskę tego modułu nie zakładali - autko z czerwca 2014 )

Możesz zrobić parę fotek do porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boryndas

Przeglądałem opcje menu i nic nie zauważyłem. ( z tego co wiem na polskę tego modułu nie zakładali - autko z czerwca 2014 )

Możesz zrobić parę fotek do porównania

 

Załączam fotki z Menu:

 

33wo2zt.jpg

 

14szhux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,jesteśmy biedniejsi o ten element oprogramowania :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten element jest ale w wersji Tekna od produkcji sierpień 2014

 

w Polsce też? Bo jak tak, to jest to niesprawiedliwe w stosunku do osób, które wcześniej kupiły auto. I nissan na swój koszt powinien to montować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce też? Bo jak tak, to jest to niesprawiedliwe w stosunku do osób, które wcześniej kupiły auto. I nissan na swój koszt powinien to montować :)

 

w akcesoriach  oryginalnych jest ten moduł dostępny za 250 zł + montaż a samochody produkowane od sierpnia cennikowo poszły w górę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...