Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana klockow


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ownerQQ -po zdjęciach widać, że masz jakiś problem z zaciskiem, a tarcza nadaje się do bezwzględnej wymiany...

 

Aby pozbyć się rdzy z miejsca wskazanego strzałką raz na zawsze polecam montować tarcze z powłoką antykorozyjną - np Zimmermann CoatZ, problem zostanie wyeliminowany :)

Edytowane przez HALPOR
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ownerQQ -po zdjęciach widać, że masz jakiś problem z zaciskiem, a tarcza nadaje się do bezwzględnej wymiany...

 

Aby pozbyć się rdzy z miejsca wskazanego strzałką raz na zawsze polecam montować tarcze z powłoką antykorozyjną - np Zimmermann CoatZ, problem zostanie wyeliminowany :)

Dzięki serdeczne za zwrócenie uwagi na usterkę (kolejna w tym typie...). Przy najbliższej okazji ściągnę koło i zobaczę co z zaciskami, bo tarcze jednakowo wyglądają po obu stronach. Myślałem, że to eksploatacyjna sprawa i niska jakość tarcz, bo w Avensisie takich problemów nie mam. Auto kupiłem jako 4-letnie w Warszawie, więc problem musiał istnieć już od dawna. Właśnie miałem się rozejrzeć za nowym kompletem tarcz i klocków, więc tym bardziej dzięki za radę! Nie wiedzialem nawet, że Zimmermann ma tarcze z taką powłoką :) . Zauważyłem, że w serwisie aukcyjnym masz takie tarcze do sprzedania w rozsądnej cenie, więc pewnie się zgłoszę. Jeśli mogę skorzystać jeszcze z Twojej wiedzy - jakie klocki proponujesz do pary z tymi tarczami? Wiesz... żeby nie piszczały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" i stylu jazdy,można też zużyć po 25 tys,jak niektórzy załatwili w Note."

hmmm to ja właśnie do takiego momentu dochodzę. Trwałość klocków wg mnie zależy od długości tras i częstości takich wyjazdów + prędkości jakie się rozwija i z jakich trzeba wyhamować. QQ mam od 5 miesięcy, przebieg zrobiłem 22.000km i klocki już dają o sobie znać przy wyhamowywaniu z większych prędkości. Wszystko zależy od tego jak się eksploatuje auto i jak często, chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi klocki 60.000km wytrzymały, naprawdę trzeba jeździć EKO, żeby taki wynik zrobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...