Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

z tego co słyszałem a raczej czytałem  takiej opcji nie ma (wyłączenia czujników ciśnienia powietrza w kołach) w samochodach (nowych modelach wprowadzanych do sprzedaży - liftingi się nie liczą ) od 2014r.

Ten mój jest rocznik 2012, to jeszcze zdążyłem się załapać na możliwość wyłączenia czujników. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po wymianie kompletu kol zimowych z czujnikami na letnie z czujnikami nie musialem nic grzebac ani ustawiac. Od razu zaskoczyly po wymianie kol. Nawet jak kilka minut po wymianie odpalalem samochod to nic sie nie palilo ani buntowalo.Czujniki obydwa komplety oryginalne Nissana.

 

U mnie tak samo, prawie... ;) Po wymianie kół komp początkowo pokazywał błędne odczyty ciśnienia ale użycie opcji Calibrate w czasie jazdy ze stałą prędkością na odcinku kilku km przywróciło faktyczne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, prawie... ;) Po wymianie kół komp początkowo pokazywał błędne odczyty ciśnienia ale użycie opcji Calibrate w czasie jazdy ze stałą prędkością na odcinku kilku km przywróciło faktyczne wartości.

 

Wlasnie odpowiedziales na moje pytanie z innego watku :). Mam ten sam problem po zmiani kol z zimowych na letnie. Bledu nie wywala ale cisnienie jest wyraznie zawyzone do rzeczywistego. Pobawie sie kalibracja jak bede jechal na jakims prostym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że niektórzy mieli szczęście po wymianie kół ja też myślałem że mam :P niestety czeka mnie wizyta w serwisie .

Po wymianie kół pokazał się komunikat

post-89577-0-27111400-1429095736_thumb.jpg

po przejechaniu kilku kilometrów miałem nawet odczyt ciśnienia pomyślałem jest okey :rolleyes: choć wskazania ciśnienia odbiegały od stanu faktycznego, niestety po kilku minutach odczyt znikł i pojawiła się lampka kontrolna systemu tpms .Nie pomogła kalibracja lampka mrugała a teraz stale świeci.

Telefon do serwisu

- czas naprawy ok. 30 min.

- koszt 100 zł. :wacko:

wspomnę tylko że koła zimowe i letnie to oryginały z salonu NISSANA moim zdaniem coś tu jest nie halo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten komunikat to wg mnie jest jak najbardziej  prawidlowy. Mowi on, ze odczyt cisnienia pojawia sie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem za co masz płacić stówę????. Ja też musiałem jechać po zmianie kół na letnie, bo czujniki się same nie wczytały, ale od razu zaznaczyłem że nie zamierzam płacić i zrobiono za darmo :). Przecież ten samochód ma pamiętać dwa komplety kół z czujnikami podobno. A skoro nie pamięta lub zdarza mu się nie pamiętać to nie mój problem (przynajmniej póki jest gwarancja). W serwisie stwierdzono że może pomieszałem koła przy zmianie na letnie i nie są one założone na tych samych miejscach na jakich przyjechał z fabryki - wystarczyło że przypomniałem iż to oni ściągnęli te koła bez opisywania gdzie które było.....  więcej zbędnych pytań nie było. Tak czy inaczej niezależnie co jest przyczyną tego problemu nie zapłaciłbym ani złotówki na twoim miejscu :)

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do serwisu

- czas naprawy ok. 30 min.

- koszt 100 zł. :wacko:

wspomnę tylko że koła zimowe i letnie to oryginały z salonu NISSANA moim zdaniem coś tu jest nie halo :(

Ale jaki koszt :wow: 

Przecież masz auto na gwarancji, do pi pi nędzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam czasu by podjechać do serwisu.Moje letnie zostały zmienione na zimowe w salonie przed odbiorem auta ,a jak teraz zmieniałem to dopilnowałem montażu wg. opisu .Też zastanawiam się za co mam płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak go zrozumiałem i odczyt ciśnienia się pojawił by po kilku kilometrach zniknąć :|

Zeby nie bylo nieporozumien. Komunikat masz taki gdy bez wzgledu na stan samochodu :) -czy stoisz, czy jedziesz masz ten sam komunikat, zgadza sie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat ze zdjęcia miałem zaraz po wymianie kół , teraz zamiast wartości ciśnienia w poszczególnych kołach mam kreski a komunikat znikł jak pisałem wcześniej po kilku kilometrach i pokazaniu wartości ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna,macie jakieś szczególne szczęście do komunikatów...ja koła wymieniam sam i jakoś nic mi się nie chce przydarzyć...może i dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bez Militeca. Naprawdę silnik pracuje ciszej po wymianie z oleju fabrycznego na 5W40 Elfa. Wcześniej, póki nie złapał nieco temperatury (na zimno) potrafił poklekotać spod pokrywy zaworów. Teraz pracuje kulturalnie i na zimno i na ciepło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl co by było z MILItECiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych przypadkach trzeba wykazać się cierpliwoscią, u mnie dopiero na drugi dzień czujniki zaskakują i to komplet zimowy i teraz letni tak samo

jak widac co QQ to inna reakcja na wymiane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nabite najczęściej o 0,2 bar więcej niż zalecane, czyli przód 2,5 a tył 2,3. Natomiast czujniki wskazują przód 2,4 lub 2,5 a tył 2,2 lub 2,3. Nie jest to wskazanie stałe - raz pokazuje więcej, raz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorek,zależy to od temp.zewnętrznej,od temperatury opon w czasie jazdy.Ogólnie w tym wszystkim chodzi oto by w czasie jazdy mieć kontrolę nad ciśnieniem w kołach.Grunt że masz nabite na zimnych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także letnie czujniki zaskoczyły dopiero po ustawieniu ciśnienia i kalibracji, ale wulkanizator uświadomił mnie jeśli nastąpi rotacja będzie potrzebne programowanie bo czujniki przypisane są do odpowiednich kół. Po wizycie w serwisie bo akurat pierwszy przegląd i ta sama rozmowa co u gumiarza trzeba programować! Ale kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...