Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w kołach


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

By ożywić dyskusję zadam kolejne pytanie. Faza 1. Na specjalnej wyważarce sprawdzone kompletne koło pod względem wyważenia, poprawnego osadzenia

na obręczy itp. Koło śmiga w obu płaszczyznach  0 / 0 . Faza 2. Do koła zostaje doparty spory wał stalowy i całość zostaje wprowadzona na obroty.

To symolacja toczenia koła po drodze. Pytanie, jakie wartości wagowe mogą występować w nowych oponach klasy premium G.Y. Ultra Grip 8.

Tego typu pomiary ujawniają błędy kształtu i struktury wewnętrznej opony. Cały zestaw został kupiony u dilera, fele, wentyle, montaż,  ok 4500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7 stron pisaniny uświadczyło mnie w przekonaniu - że mój od wielu lat wybór - jazda cały roku na alumach - jest bardzo słuszny. hihihih

Nie bardzo rozumiem co mają do tego alumy?

chyba że chodziło o to że wogóle nie zmieniasz kół na zimę.

A robiłeś te wszystkie czary dostępne w menu komputera czyli resetowanie, kalibracja itd.?

Wszystkie czary były robione, a zimowe były montowane w miejsce letnich przez serwis. Montaż czujników itd. też.

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,kiedyś wywaliło mi komunikat o niskim ciśnieniu w jednym z kół,i tak było faktycznie,ale!Po dopompowaniu za cholerę nie chciał komunikat zniknąć.Wyczytałem gdzieś że czasami tak czujniki głupieją i dobrze jest nabić w koło ok.4 atm aby zaskoczyły.Tak zrobiłem i sygnał zniknął!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ożywić dyskusję zadam kolejne pytanie. Faza 1. Na specjalnej wyważarce sprawdzone kompletne koło pod względem wyważenia, poprawnego osadzenia

na obręczy itp. Koło śmiga w obu płaszczyznach  0 / 0 . Faza 2. Do koła zostaje doparty spory wał stalowy i całość zostaje wprowadzona na obroty.

To symolacja toczenia koła po drodze. Pytanie, jakie wartości wagowe mogą występować w nowych oponach klasy premium G.Y. Ultra Grip 8.

Tego typu pomiary ujawniają błędy kształtu i struktury wewnętrznej opony. Cały zestaw został kupiony u dilera, fele, wentyle, montaż,  ok 4500 zł.

Możesz jeszcze spróbować fazę 3 ;) czyli wyważanie dynamiczne na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,kiedyś wywaliło mi komunikat o niskim ciśnieniu w jednym z kół,i tak było faktycznie,ale!Po dopompowaniu za cholerę nie chciał komunikat zniknąć.Wyczytałem

gdzieś że czasami tak czujniki głupieją i dobrze jest nabić w koło ok.4 atm aby zaskoczyły.Tak zrobiłem i sygnał zniknął!

no tylko te letnie jak je założylem spowrotem to miały praktycznie po 4 atm. bo tyle fabryka pompuje do transportu ... :) Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co mają do tego alumy?

chyba że chodziło o to że wogóle nie zmieniasz kół na zimę.

 

 

Chodzi o to - co tam już kiedyś pisałem - że JA uważam bez sensu bawienie się w dwa komplety kół. Zmieniam zawsze tylko opony (zima/lato) i cały rok jeżdżę zawsze (już >10 lat) na fabrycznych aluminiowych cały rok. Nic na tym nie ucierpiały - teraz też na fabrycznych 19". Tym sposobem i samochód ładnie wygląda :thumbsup: i problemów z czujnikami nie ma, i wydatku na te czujniki, a może wizyta w ASO (i znów kasa, kasa), i wydatku na zakup felg itd. - po drugiej stronie jest tylko argument, że nie musze za to wydawać dwa razy w roku po 80zł za zmianę opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię zmieniać buty, a nie tylko podeszwy ;). Każdy sposób dobry który się sprawdza :).

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Colins jest jeszcze Faza '4' regeneracja zawieszenia. Masy nie zrównoważone wyrażone są w kilogramach. Wydruki z wyważarki kierowane były na drukarkę igłową więc kiepsko widać. Jazda na 19" w minusowych temperaturach to jazda drezyną. Na dodatek miejski tor przeszkód, kraty ściekowe,kanałki, hopki, przejazdy tramwajowe i kolejowe.

post-83146-0-37316400-1429890612_thumb.jpg

Edytowane przez klincz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie widać na tym wydruku. Z propozycją wyważania dynamicznego, to NIE był żart. W tak dużym mieście jak Poznań chyba znajdzie się choć jeden warsztat, który oferuje taką usługę, co? :devil:

Natomiast co do kół i niezadowolenia z rozmiaru, to sprzedaj to w czorty i kup mniejsze laczki. Są maniacy, którzy lubią dowartościowywać się większymi felgami więc ze sprzedażą 19-calówek nie będziesz miał problemu. A potem kupisz sobie np.17'' i jeszcze na oponki nieco zostanie. :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że często wyważam (nie koła) i coś tam wiem na ten temat. Moim zdaniem wyważarki do kół są mało dokładne i nastawione na przerób a nie

dokładność. Tą sytuację pogorszyła masa ok 18 g jaką stanowi czujnik czyniąc obręcz nie symetryczną wagowo. Gostek stojący przy maszynie i bez

refleksyjnie klepie ciężarki gdzie mu komputerek powie. Jest dobrze dla obrotów przy których wyważał, ok 300 O/m. W samochodzie koło śmiga 5 razy

szybciej tworząc po drodze sporo harmonicznych. Na to nakładją się wady produkcyjne opon i robi się wesoło. Potwierdza to sposób rozłożenia ciężarków

na kołach na których odebrałem samochód. te są OK.

Podaję link który pokazuje bicie opony klasy premium.

https://youtu.be/aRqgpffcMGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja po zakupie felg 18" Nissana,opon premium i majac czujniki Nissana udalem sie do jednego z najlepszych miejsc w miescie aby mi poskladali cale kola do kupy i dodalem oddajac wszystko, ze zalezy mi na jakosci a nie cenie. Przeciez nie bede skapil pary zlotych zeby pozniej problemy z kolami miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie filozuj ;) tylko mi tu lepiej doradź co tam ciekawego można zobaczyć w tym Twoim Toruniu w długi majowy weekend? :)

Wskazane atrakcje dla dzieci. Bo jeśli chodzi o mnie, to będę wypatrywał Twojej żony w QQ. :D  ;)

W razie czego poproszę o wskazówki na priv. :0recourse:

--------------------------------------------------------------------

 

PS.

Żeby nie było żem cham, :D  pragnę napisać, że Gregsonik udzielił mi na priv parę cennych porad na temat pięknego miasta jakim jest Toruń.

Za co serdecznie (i publicznie) mu dziękuję. :0recourse:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty colinsie wybierasz się do nas ze szwagrem ?

Jak tak to żeby było na temat "ciśnienia" .. ..  i Wasze podtrzymać, trzeba nam specjalną "trasę turystyczną ułożyć " :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, szanowny kolego. Jadę z rodzinką do rodzinki mieszkającej w Toruniu. Ze szwagrem to będę w wakacje spożywał rakiję. :dribble:

A tymczasem także Tobie dziękuję za porady, które otrzymałem na priv. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulżyło mi ...

bo myślałem ,że przyjeżdżasz do ojca dyrektora .... po błogosławieństwo przed wyborami prezydenckimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, szanowny kolego. Jadę z rodzinką do rodzinki mieszkającej w Toruniu. Ze szwagrem to będę w wakacje spożywał rakiję. :dribble:

A tymczasem także Tobie dziękuję za porady, które otrzymałem na priv. :wave:

A gdzież to tą rakiję będziecie smakować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to się akurat domyśliłem :D

Interetete mnie city

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ja do TRigoru,więc  nalotu Ci nie zrobię :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem raz w Chorwacji -na wakacjach, nie w pracy :), i jakos kraj malo mi sie podobal. Nie wiem co wy widzicie w tej Chrwatskiej republice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło...zawsze i woda jak w czajniku,anie jak w chłodziarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło...zawsze i woda jak w czajniku,anie jak w chłodziarce

I co w tym fajnego ,nawet ochłodzić się nie możesz  :devil:  A na poważnie ,w Chorwacji jest co wypić i sery spoko na zagrychę u górali  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mi pomyslow juz brakuje gdzie mozna na wakacje wyjechac z rodzinka. Zeby bylo do wypoczynku i do zwiedzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia kolego szanowny ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...