Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotochromatyczne, wewnętrzne lusterko wsteczne - schemat elektryczny Primera P12


mebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o podanie rozpiski sygnałów elektrycznych w kostce wewnętrznego lusterka fotochromatycznego w Nissanie Primera P12.

Lusterko ma wyprowadzone 4 przewody do kostki.

 

pol_pl_NISSAN-PRIMERA-P12-LIFT-LUSTERKO-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o podanie rozpiski sygnałów elektrycznych w kostce wewnętrznego lusterka fotochromatycznego w Nissanie Primera P12.

Lusterko ma wyprowadzone 4 przewody do kostki.

 

 

Witam, wg mnie za lusterko jest odpowiedzialny jest  jeden przewód- zasilanie-żółto zielony, pozostałe są do sensora deszczu- (czarny, niebiesko czerwony, czerwono żółty- jak na załączonych schematach WTYCZKA R9 na dole schematu-1,2,3 przewód sensor 4 lustro.

Pozdrawiam

lusterko.pdf

sensor.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krzych59 za odpowiedź.

 

Przewody mają następujące kolory: biały, czarny, żółty i brązowy. Wszystkie wpięte są w elektronikę lusterka więc nie są od czujnika deszczu.

Dałem biały do + a czarny do - i lusterko działa. Do czego służą pozostałe dwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krzych59 za odpowiedź.

 

Przewody mają następujące kolory: biały, czarny, żółty i brązowy. Wszystkie wpięte są w elektronikę lusterka więc nie są od czujnika deszczu.

Dałem biały do + a czarny do - i lusterko działa. Do czego służą pozostałe dwa? 

Jasne to skrócik myślowy-jeden-zasilanie-wiadomo masa musi być. Ja montowałem u siebie w juku (za  żadne pieniądze nie można zamówić oryginału i montowałem od Qashqaia dodatkowo z dioda oświetlającą ) więc doprowadzałem tylko + a - wziąłem z czujnika deszcz czy zmierzchu- stąd sformułowanie  jeden kabel -myślę zasilanie. Przejrzałem manual i do czujnika deszczu jest faktycznie druga wtyczka cztero przewodowa (R9).Wtyczka do lustra to (R8) Na zdjęciu w aukcji allegro znalazłem faktycznie lustro z wtyczką z czteroma przewodami czarnym , białym, żółtym i brązowym  ale też znalazłem takie z dwoma - czarnym i białym wiec podłączyłeś ok. Za boga nie wiem do czego połączenie czteroma kablami jest potrzebne. Poglądowy rysunek też niczego nie wyjaśnia. 

lusterko1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem multimetrem, te dwa dodatkowe przewody (żółty i brązowy) służą do sterowania ściemnianiem wstecznych,  fotochromatycznych lusterek zewnętrznych które nie posiadają czujników a jedynie same szkła fotochromatyczne.

Na przewodach tych pojawia się takie samo napięcie jak na tych dwóch które wewnątrz lusterka podłączone są bezpośrednio do szkła - około 1,3 - 1,5 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A teraz pytanie, czy te lusterko 4 pin, da się podłączyć żeby działało w sposób że np w nocy, gdy lusterko jest na zciemnione, przy włączeniu wstecznego się rozjaśni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...