Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza. Moja walka z korozją i lekkie zmiany.


gruby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zawsze jest jakieś ale. :whistle:  Każdy ma swoją wizję i swoje upodobania dlatego nasze auta są takie różne :)  przynajmniej dzięki takim dyskusją czasami nie tracimy zbędnie czasu ani szelestu. Powinniśmy zbudować Forumowy Terranowóz :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pozbywać się stabilizatora wystarczy go "dezaktywować"

 

Na zrzutkę mogę zaoferować ramę, budę, silnik, reduktor, komplet kół i oparcie tylnej kanapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walka trwa,post-76977-0-03001200-1411039217_thumb.jpgpost-76977-0-04862300-1411039267_thumb.jpg, Podłoga tył już po podkładziepost-76977-0-64681400-1411039342_thumb.jpg i uszczelnione masą z dołu i z górypost-76977-0-37927200-1411039405_thumb.jpg, tylny pas z mocowaniami w trakcie, dzisiaj powinien być skończony. Panowie za to mam pytanko: jak nazywa się fachowo drążek trzymający most do ramy, ale ten długi poprzeczny. Nie mam teraz zdjęcia ale może po opisie mi podpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo jedna śruba w nim poległa i muszę założyć albo nowe gumy albo polibusze bo starej gumy nie ruszę bez uszkodzeń.


Poliuretan na drążek panharda namierzony w Żuradzie, 50 pln za komplet muszę tylko tam podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy z Panhardem to "chrzanowska przypadłość" ... Dario też z nim walczył przed paru dniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ten skubany nie chciał wyjść bez użycia siły, jak już został wycięty to dalej stawia opór więc dostanie poliuretan bo tylko tam jeszcze były gumy. A przez "chrzanowską przypadłość" to wiesz gdzie teraz będą fachowcy od panharda :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wątpię, przecież Panhard tak samo jak "...babička ... pohazi z Chrzanowa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam komplet do panharda podjedz to ci dam ,z poliuretanu

co do przypadłości to musi cos byc na rzeczy :dribble:

no a ze ściągnięciem od strony mostu to bez przecinania tulejki to zejść mi tez nie chciało jest to na lekkim stożku i jak sie zapiecze to masakra

To super, odpada mi jazda do żurady. Dogadamy się jakoś. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się marszczyć chłopaki ...

ściągałem rzeczonego Panharda u siebie i żadnego problemu nie napotkałem ... to samo u Tomka (a sądząc po gumie to chyba jeszcze dziewiczo-fabryczna była) i też bez problemu zszedł, dlatego też jestem zaskoczony Waszymi trudnościami

Problemem było natomiast założenie polibuszy :( ... pomimo użycia różnych specyfikantów począwszy od olkuszowego smarowidła poprzez tawot, grafit, miedź, a skończywszy na WD40 ... nic nie pomogło i poliuretan po montażu wyglądał jak wydęte wargi Louisa Armstronga po koncercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... o Ludwiku i żelu analnym nie nie pomyślałem :(

Tutaj mamy różne dziwne pomysły ... pamiętam jak kiedyś artysta-murarz u teściów poczuł wenę do hydrauliki ... pękniętą na szwie rurę wodną próbował naprawić butaprenem i opaską z dętki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarz-hydraulik to niezły fach, zobaczymy jak mnie wejdą polibusze. Ale skoro jesteśmy specjalistami od panharda to powinno jakoś pójść. A jeszcze po południu nie wiedziałem jak się ów drążek nazywa :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... zostawcie te panhardy w cholerę i odpalać radiopriomniki czy inne sprzęciory ... nasi tłuką sowietów, na razie 1:0 w setach i 5:5 w drugim

Już 10:7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17:17

Wywal tego panharda w ciorty ... VICTORIAAAAAAA !!!  :jump:

Nu, smatrij Władymir :

 

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I tak, auto na kołach, poskładane w miarę możliwości. Przewody hamulcowe tył nowe, wydech nowy na miejscu. Rury czarne na progi są przygotowane, tylko dorobić mocowania i pomalować, snorkel może jutro przyjdzie. Czekamy na opony, koła w środę, olelumy nowe są i do piątku powinienem się uporać. :D  Dzisiaj już się odbyła pierwsza jazda :)  Będzie czad :punk: :punk: :punk::thumbsup:

A co do polibuszy do panharda to te które dostałem od Dario jedna była ok ale druga ta większa była za szeroka o jakieś 4mm. Trzeba było przetoczyć i weszła miodzio. Dzięki Dario. :thumbsup:


Nie było czas na fotorelację, ale efekt tego etapu jest taki. :) Sami oceńcie, zrobiona nowa podłoga od tyłu do przednich foteli w tym etapie, zrobiony lift budy 2 cale,  koła 31 cali KM2, snorkel od rangera po 2007 roku, auto zrobiło się 2 osobowe i tak miało być :punk: , nowy wydech choć faktycznie głośny ciut ale to nie przeszkadza, progi z rur czarnych robione z myślą o hi-lifcie który już jest choć prawdopodobnie wyląduje na dachu. :devil:  Jutro test w Krzyżowej. :D :D post-76977-0-99601100-1413566975_thumb.jpg :D

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gitara  :thumbsup:

pogoda sprzyja testom ... walczcie dzielnie, niech błoto fruwa nad dachem  :jump:

... jak to 2-osobowy? a ratlerek?!  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, po testach w Krzyżowej wyszło że zapomniałem podkręcić auto na drążkach i zbierałem chrust z ziemi, przez co straciłem linkę od prędkościomierza i urwałem kabel od czujnika abs. Dzisiaj poczyniłem pewne zmiany i wykręciłem go prawie max, a druga sprawa która wyszła to sprzęgi się kończą więc ostatnia próba dla nich i są zamienione stronami. Jadę niedługo na testy, zobaczymy co dały owe zabiegi. Nie omieszkam się podzielić spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...