Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa nazwa Qashqaia


wcilor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoda? Poproś kogoś kto ma przejechanie ze 30kkm lub ma ją ze 2 lata , by Cię przewiózł a ty usiąć z tyłu.W niej wszystko trzeszczy jak w starej kanapie i to w sedanie ,który z natury jest najsztywniejszy. Polecam C5 w nowej budzie z 2.2hdi Auto płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wielu opętanych zieloną kurą na masce ,mam kolegę w skodzie mówi jedno straciła na jakości a zyskała na wyglądzie ja się z tym zgadzam.

C5 płynie bo jakie ma zawieszenie???? :)

Chrysler C300 to są dokładnie twoje słowa -komfort i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcilor,jeździłem nowym paskiem z silnikiem 1.4Tsi i w życiu nie zamieniłbym na Qashqaia,ponad dwa tygodnie jazdy dało mi porównanie.

Silnik głośniejszy ,i bardziej zachłanny na oktanowy napój.Nie wiem,moze w Skodzie był bardziej wygłuszony ,ale w pasku tragedia jak dla mnie.Nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja mam wrazenie nachalnej reklamy Skody w PL, i moze one jest i dobra iw ygodna ale nawet ani przez chwile nie rozwazalem kupna auta tej marki.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne doświadczenie ze skodą, najpierw miałem octavie scout i przy przebiegu około 30000 km zaczął się krzaczycz haldex, serwis nie wiedział co się dzieje bo "malo mamy takich aut i ciężko sie nauczyć..."potem yeti 1.2 tsi i w ciągu pół roku niestety musiałem sie pojawić w serwisie trzy razy z problemami z przerywaniem silnika a auto było kupione jako nowe. i dlatego zrezygnowałem ze skody.

Edytowane przez Yanekoktagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kumpel mawia co pracuje w zielonej kurze -Śkoda wydawać pinedzy na te samochody.

Pracuje na serwisie jest Wymieniaczem (wadliwych :shifty:)  części w zielonej kurze a że śkoda cała wadliwa to powiada że roboty będzie miał do emerytury :D

Jedno trzeba przyznać zielonej kurze że jej samochody coraz lepiej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani....gdzie człowiek nie zerknie - wszędzie narzekania na auta :
Mazda do d...y, bo rdzewieje....
Škoda ... Alfa Romeo...VW passat...Dacia....Ford...
aaa jeszcze Renault (Laguna chyba).....Mercedesy też rdzewieją....
Tylko dlaczego - tyle tego jeździ po drogach - skoro , to takie niewypały wadliwe?
;)
Często są to "opinie od znawców" , którzy nawet nie siedzieli za kierownicą danego auta.... tylko słyszeli , że ....
i tak powielają, powielają....

Zgodzę się, że można trafić na wadliwy egzemplarz....wówczas mamy prawo narzekać...
ale tak samo jest z np. telewizorem, pralką , lodówką....

 

Tak jak ludzi - nie ma i aut idealnych... Zawsze przytrafi się "coś"....

człowiek z natury - chciałby tylko tankować i jeździć...Nie ma tak dobrze ...

Nie można uogólniać , na podstawie jednego (mniej czy bardziej nieudanego)  modelu ,całej floty danej marki...

 

Może Nam się nie podobać dana marka.... oczywiście...
Sama nie spoglądam np. na Škodę, bo nie trafia do mnie...
ale , to nie powód "hejcenia" na to auto....

Kijem rzeki nie zawrócę...... ale musiałam się wygadać..... uffff ;)
:D

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyller my nie Heytujemy my stwierdzamy fakt ,Śkoda już nie robi tak Jak zrobiła pierwszą Fabie i Oktavie.

Dzisiejsze modele stojące w saluunie  Śkody to tandeta ładnie wyglądająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda wyszła przed szereg VWgrup ,miała dużo większą sprzedaż niż auta VW , szefowie postanowili coś z tym zrobić i teraz są efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edku.... coś Ty się tej Škody uczepił?

Piszesz to na podstawie własnego ( kilkuletniego obcowania z tym autem - czy powtarzasz tylko "co kolega powiedział"?

 

Idąc tym tokiem rozumowania - to można stwierdzić, że większość obecnie produkowanych aut ( ze średniej półki) jest "gorszej jakości" niż te dawniej...

A czemu takie opinie krążą? Bo mamy internet , a tam jest wszystko.... I dobre , pożyteczne .... i złe , szkodliwe ;)

Dawniej ludzie nie mieli gdzie dzielić się opiniami i wszystko było ok. :D

Każdy był zadowolony...... że w ogóle ma czym jeździć ;)

 

Inna sprawa , że obecnie (jak wapomniał Fergul) - wszędzie fuzje i globalizacja .....

 

Rowerami tylko przyjdzie Nam jeździć......

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę jak spadła jakość części rowerowych ,kiedyś do pomyślenia nie było żeby przemielić kulki w suporcie !?

Tak ,przemielić jak ziarnka pieprzu , po rozkręceniu w suporcie wypadały połówki kulek , a nawet mniejsze !!!

Opony nylonowe ! 

O i jeszcze 2 łańcuchy rozerwałem , żona na mnie patrzy i mówi ty to nic nie będziesz mieć , wszystko popsujesz , kurcze to nie był rower z marketu tylko SRAM i takie historie !

Wszystko trzeba poprawiać , inna rzecz że trenowałem kolarstwo i wiem jak pocisnąć na pedał rowerek.gif ale odnoszę wrażenie że kiedyś robili trwalsze rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Fergul :)
Wszędzie "lipa" ... w rtv , agd , odzieży , art. sportowe , itd.... nawet w jedzeniu -trują Nas na potęgę :(

Kiedyś nie było wszechobecnej chińszczyzny......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 10 lat używam Skody jako auto służbowe, najpierw Fabia x3 teraz Rapid - jako , że auta służbowe to lekko nie mają ale żadna nie miała problemu ze zrobieniem 120 tyś km w ciągu 2,5 roku i były zdawane w dobrym stanie - nie wiem skąd opinie o marnej jakości i trwałości skody - jedyny powód dlaczego prywatnym autem nie jest Skoda to taki , że jak jadę na weekend albo na wczasy to nie chcę widzieć znaczka Kury na kierownicy przed sobą i dlatego prywatnie jeżdżę QQ i życzył bym sobie , żeby sprawował się tak jak Skoda  :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!!! Proszę - można ?

Można być pozytywnym człowiekiem  :)

Dziękuję Ci rafiros za przywrócenie wiary w ludzkość ... :0recourse:

Taka wypowiedź coś znaczy - od człowieka , który ma doświadczenie z danym "fantem"  ;)

i jednocześnie ma porównanie z innymi.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każde auta na każdym forum narzekają. "U nas" tez jest conajmiej 50 razy wiecej tematów z problemami jak tych z pozytywnymi rzeczami. Nikt nie zakłada tematu i nie pisze o tym jaki ma wygodny fotel i przejechał właśnie bezawaryjne i bezprzygodowo ośmioset kilometrowa trasę bo nikogo to tez nie interesuje ale jak pokona ta sama trasę i navi go zawiedzie ze dwa razy to zaraz psami sie rzuca. Tacy juz jesteśmy. A auta jak auta. Czasem sie psują. Mam kolegę ktory jest maniakiem Skody i mówi ze trzeba miec "los cojomes" zeby latać Skodą i on jeździ juz którąś z kolei (teraz ma Octavię VS czy RS czy jak to tam sie zwie). Inny zaś znajomy kilka miesięcy temu kupił nową z silnikiem TSI niedawno tez ja zagazował zrobił ok 30 tys i jest bardzo zadowolony.

Sam przed zakupem QQ szukałem u konkurencji. Grupa VW szybko mi auta ich marki wybiła z głowy (roczniki 07-09). Audi czy Passaty z tych lat z motorem 2.0tdi to dramat. 3.0 lepiej ale jak sie coś sypnie to koszta sa porażające. Np. A6 w 2.4 benzyna ma problem z łańcuchem a koszt roboty w lepszym przypadku to 8k zł. A patrząc z innej strony kuzyn ma 2.0tdi w A4 z 2007r i bezawaryjne lata juz 2 rok. Cieżko coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz , ale ja nie twierdziłem że skoda jest be tylko wspomniałem historyjkę sprzed kilku lat , a mówili o tym w każdym moto programie !

Mam doświadczenia ze skodą Octavia I generacji i tam jedynie były zimne luty w zegarach ot taki problem tam był który poprawiono .

Wypożyczyłem też skodę w "ciepłych krajach" na 2 tygodnie , 1.2 tsi czy jakoś tak ? Jeżdżona od rana do nocy na klimie , dawała radę , fakt że miała dopiero 800km ,ja oddałem ją z 3tyś :) Skoda_Fabia_II_20090426_front.JPGZłego słowa o niej nie powiem , 


Kajus , odsyłam do tematów OT i tam opisałem jak w 20 godzin od południa do rana dnia następnego  przejechałem Qq 1800km  , a wieczorkiem dokręciłem kolejne 400km i było komfortowo tylko tu są działy o problemach i co by tu poprawić w autach gdzie ludki szukają pomocy .

Pisanie peanów chwalnych :) nie leży w naturze Polaka , my lubimy narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt nie zakłada tematu i nie pisze o tym jaki ma wygodny fotel i przejechał właśnie bezawaryjne i bezprzygodowo ośmioset kilometrowa trasę ...

 

Ja to rozumiem , na tym polega zasadność funkcjonowania  forum , itp......

Tylko bardzo wkurza mnie fakt , że "często i gęsto" , najwięcej do powiedzenia mają ludzie - którzy w życiu nie mieli kontaktu z "danym przedmiotem" ,

a wygłaszają te wszystkie zasłyszane gdzieś "herezje" i uparcie przekonują,iż to oni maja rację i wiedzą najlepiej... ;)

Lepiej nawet od tego, kto przez X lat użytkuje np. taki samochód i sobie chwali....

I nie mam tu na myśli tylko naszego forum - tak jest w życiu "realnym" , na co dzień

Zasada jest prosta - nie mam - nie oceniam , nie krytykuję  ;)  :D


 

Pisanie peanów chwalnych :) nie leży w naturze Polaka , my lubimy narzekać :)

 

Niestety....  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Qq nie narzekam! Proszę mi tu ciemnoty nie wciskać :D

Z mojego polecenia już dwie osoby kupiły Qq i są super zadowolone(w tym jedna kobieta,a to stworzenie zadowolić....nie tak łatwo! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Skody chyba sie tu nie lubi ? Ja Skody nie mialem ale mialem firmowego Lanosa i moge powiedziec ze lepiej sie sprawowal niz np. moje Audi A6 2.8 ktore bylo mlodsze no i co za marka ! (sprawowal - mam na mysli awaryjnosc).

Lanos byl firmowy a jak wjadomo tylko firmowe podjezdza pod kraweznik 40km/h ;) - naprawde chcialem go zajezdzic i nic przez dwa lata go meczylem a z Audi bylo odwrotnie mnie meczylo przez trzy ... caly czas problem z elektronika, silnikiem itd...

 

moral jest taki: tak jak bylo powiedziane wczesniej nie ma samochodow idealnych czy lepszych marek samochodow sa drozsze (mowa o powszechnie dostepnych samochodach), ale nie lepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że akurat Lanos to już jest legendą bezawaryjności , wyśmiewany poniżany , a okazał się "ruskim czołgiem"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niby co miało się psuć w lanosie ? Co do skody to aktualna octawia trzeszczy już po roku jak stara kanapa .O innych się nie wypowiem bo nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...