Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha! Jeszcze jedno,każde czynności ponad przeglądowe serwis winien uzgodnić z klientem! Tak jest na przykład w DG za każdym razem jak coś było nie tak szef serwisu pytał się czy robić to czy nie.A tu widać ewidentnie nacięcie kolegi na koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja gdybym coś takiego zobaczył to bym się deko wkurzył.... np bo sam wcześniej coś takiego robiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zawsze powiadamiają co ile może kosztować i pytają czy robić, ale to przy naprawach. Natomiast notorycznie "zapominają" powiadomić, że jedna usluga owszem może być niedroga, ale ma sens w połączeniu z taką, która już bywa droższa, a o której słowem nie wspomną :) Robią też w aso takie rzeczy że skracają godziny pracy, na stronie www ani słowa i jak nie bywasz często w takim to całujesz klamkę. Generalnie lubią zapomnieć o różnych informacjach, ktore powodują bezsensowne jeżdżenie do nich. Nie będę się dalej rozpisywał bo w sumie to nie o silniku, który jak wspomniałem jest póki co ok.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację użytkowników samochodu z tym silnikiem czy przy włączeniu samochodu macie taki jak by puk (dźwięk jak by blacha o coś stukała) ? Tak sam pogłos występuje u mnie przy ruszaniu z pierwszego biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakolgda, u mnie nic takiego nie występuje. Jakby co na pewno bym usłyszał. Sam lubię się wsłuchać czasem, czy wszystko jest OK i jest OK, ale ja mam dopiero 7 tys. km przebiegu.

 

Może jak słyszysz jakiś metaliczny dźwięk to łańcuch rozrządu? Albo jakaś osłona np. przy wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakolgda, prawdopodobnie osłona przy wydechu popukuje, miałem podobny objaw przy pierwszym przeglądzie zrobili i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że ja jestem po przeglądzie i serwis mówi że jest OK. Mi się wydaje że to nie jest normalny objaw uruchamiania silnika. No nic będę ich męczył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację użytkowników samochodu z tym silnikiem czy przy włączeniu samochodu macie taki jak by puk (dźwięk jak by blacha o coś stukała) ? Tak sam pogłos występuje u mnie przy ruszaniu z pierwszego biegu.

Miałem to samo! Wal do serwisu niech wymieniają lewą poduszkę silnika.Podjedź i porównaj z nowym samochodem.U mnie też nie chcieli nic robić tylko obserwować,nie dałem za wygraną,zrobiliśmy oględziny i porównanie z nowym i wymienili,po wymianie jak ręką odjął!

Na poduszce (ona ma po bokach takie kły-odboje) widać było wyraźne ślady obijania o obudowę,uchwyt silnika był też nieco bardziej wysunięty z gumy w stronę błotnika.Po jakimś czasie pojawia się na tych kłach coś na wygląd obitej poszarpanej delikatnie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo! Wal do serwisu niech wymieniają lewą poduszkę silnika.Podjedź i porównaj z nowym samochodem.U mnie też nie chcieli nic robić tylko obserwować,nie dałem za wygraną,zrobiliśmy oględziny i porównanie z nowym i wymienili,po wymianie jak ręką odjął!

Na poduszce (ona ma po bokach takie kły-odboje) widać było wyraźne ślady obijania o obudowę,uchwyt silnika był też nieco bardziej wysunięty z gumy w stronę błotnika.Po jakimś czasie pojawia się na tych kłach coś na wygląd obitej poszarpanej delikatnie gumy.

No to i mnie czeka walka... Jeździłem dzisiaj trochę i nie wiem jak można tego nie słyszeć albo uważać, że to normalny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację użytkowników samochodu z tym silnikiem czy przy włączeniu samochodu macie taki jak by puk (dźwięk jak by blacha o coś stukała) ? Tak sam pogłos występuje u mnie przy ruszaniu z pierwszego biegu.

Ja mam to samo albo bardzo podobne objawy (silnik 1,6). Cichutkie pobrzękiwanie słychać po uruchomieniu silnika, czasami podczas ruszania już ewidentnie brzęczenie/stukot właśnie jakby jakaś blacha. Słychać to również przy wolnej jeździe po nierównościach. W serwisie twierdzą że podokręcali  we wszystkich możliwych miejscach. Człowiek z serwisu podczas jazdy testowej też to słyszał, po usłudze serwisowej z lekką dozą nieśmiałości twierdzi że już nie słyszy - a stuka dalej !

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City,trzeba rozróżnić czy to brzęczenie,czy pojedyncze stuki.To dość istotna różnica.Przypadłość z brzęczeniem sugeruje,że możesz mieć gdzieś pod samochodem luźne blachy osłonowe wydechu.Te które są montowane do nadwozia,jak i te które osłaniają wydech przy grodzi.Problem znany dość szeroko z Note,ale niestety serwisy nie potrafią tego wyłowić.Bachy nie są aż tak luźne by można było je wyłapać ręcznie.Po prostu wpadają w rezonans i trzeba się na prawdę nagłowić i nakombinować by to manualnie wyłapać i usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Przypadłość z brzęczeniem sugeruje,że możesz mieć gdzieś pod samochodem luźne blachy osłonowe wydechu.Te które są montowane do nadwozia,jak i te które osłaniają wydech przy grodzi.Problem znany dość szeroko ...

Na początek, to koledzy którzy mają z tym problem, powinni jednoznacznie określić, czy to stuki, czy brzęczenie rezonansowe, z przodu, czy z tyłu ...

Mnie w Pulsarze też brzęczało z tyłu. Zerknąłem pod spód, ustaliłem pierwszego podejrzanego - tą srebrną osłonę tłumika przymocowaną do karoserii. Łapką ją lekko (niezauważalnie) odgiąłem w stronę tłumika i po sprawie - strzał był celny. Jak widać jej krawędzie były na tyle blisko innych elementów, że kiedy wpadała w rezonans (normalna sprawa), jej wibracje przenosiły się na "budę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to w następujący sposób. Czasami podczas ruszania ewidentnie coś wpada w wibracje, rezonans i postukuje (kilka uderzeń). Podczas wolnej jazdy na nierównościach ale czasami także np.podczas zmiany biegu z 2 na 3 pojedynczy stukot. Wszystko słyszalne raczej z okolic komory silnika i w obu przypadkach jest ten sam charakterystyczny dźwięk. Mi najbardziej pasuje to do wskazania Jacka -poduszka silnika.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, nie wiem czy czytaliście nowy auto-swiat polecam lekturę. Niestety pojechali po silniku 1,2 za jego apetyt na olej i że producent zmienia non stop soft i jak chleją tak chleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamać nie kłamali,powiedzieli prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieścisłość  większa, ich typ w dziale o SUVach 1.2dig-t,a w teście odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Świat jest tak wiarygodny jak wiadomości w tvp1, według nich zawsze najlepiej wypadają auta z grupy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Auto Świat jest tak wiarygodny jak wiadomości w tvp1, według nich zawsze najlepiej wypadają auta z grupy VW.

W końcu to ich rodzima produkcja i rodzime czasopismo. Zawsze preferowali swoich :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...