Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcecie wiedzieć, czy wasza skrzynia jest wadliwa, musicie sprawdzić, czy na wstecznym przy obciążeniu jest ok. Wystarczy próbować podjechać na wstecznym pod lekką górkę, jeśli bieg wywali to macie odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wiedzieć, czy wasza skrzynia jest wadliwa, musicie sprawdzić, czy na wstecznym przy obciążeniu jest ok. Wystarczy próbować podjechać na wstecznym pod lekką górkę, jeśli bieg wywali to macie odpowiedź. 

No to u mnie jest OK, bo codziennie cofam pod lekką górkę i nigdy nic takiego nie miało miejsca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB

Jest jakaś grupa fanów Qashqaia na FB?

 

Co do tej skrzyni to rozumiem iż jeśli np. mój model łapie się na taką wymianę to dealer jest zobowiązany mnie o tym poinformować?

Pytam bo w poprzednim samochodzie (gdzie byłem 2 właścicielem) sam musiałem się dowiadywać (po wcześniejszym przeglądzie forum) czy moje auto jest objęte akcją serwisową. Podejrzewam iż kontakt może był ale do drugiego właściciela już nie dotarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/groups/151920758188608/?ref=group_header


Ale to mówicie o całej rurze! A ja mówię tylko o uszczelce tej rury,tzw.oringu

Zwracam honor panowie! Moja niewiedza!W nissanie rura i uszczelka to jedno! Uszczelki są niewymienne.Dzisiaj próbowałem się do tego dobrać i nici! Nie da rady wyciągnąc tego dziadostwa (uszczelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeszczep???

Kurna zaraz będę kasował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż to przyjemności ...? ;)

a to już jest trochę masohizm i sadyzm :(

 

Ale czyń Waść co do niego należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku - gdzie kupić najlepiej olej (ELF) i filtr oleju do 1.2 ? Jakiś sprawdzony sklep, hurtownia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na allegro,myślę ze nie będzie to reklama,firma to Motostacja z Krakowa.

A filtr oleju,wpisz sobie Purflux L441 w google i znajdziesz dostawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na allegro,myślę ze nie będzie to reklama,firma to Motostacja z Krakowa.

A filtr oleju,wpisz sobie Purflux L441 w google i znajdziesz dostawcę

 

A to od razu zapytam - przed wymianą silnika też wlewałeś "swój" olej ? Nie było z tego powodu żadnych problemów przy naprawach gwarancyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wlewałem swój i nie było żadnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie było żadnych komplikacji, a remont po przekreceniu panewki w tiidzie był znaczny i robiony z przedłużonej gwarancji. Nawet trochę się bałem, bo nie miałem rachunków, w akurat była głośna sprawa jak dacia nie chciała naprawić samochodu z tym samym silnikiem, bo właścicielka nie miała rachunku za olej. Ale przy wymianie podczas przeglądu nie był to dla nich problem. Olej miała właściwy, dopiero interwencja tv pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka wymiana po 3tys pod koniec listopada,a następna w lutym,(przegląd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...