Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

kwiecień:-(

czy system bez kluczykowy ma w sobie też imobilaizer?

 

Tak. Jeżeli padnie system bez kluczykowy - to masz w pilocie kluczyk do awaryjnego otwierania, zaś w kabinie (jak dobrze pamiętam - trzeba mocniej ten temat przerobić w instrukcji) przykładasz go do zaślepki stacyjki i coś jeszcze trzeba zrobić by odpalić. Heheheheh wiem, że jak to czytałem to sobie tylko pomyślałem - po co taka komplikacja - wystarczyło by tylko przyłożenie kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc oficjalnie QnQwat zaliczkowany i zlecenie poszło:) teraz trzeba czekać czekać czekać...
1,2 N-Tec Biała Perła z panoramicznym dachem.

Mam jeszcze jedno pytanie do bez kluczykowego systemu w autach z kluczykiem po przekręceniu na raz uzyskuje się odblokowanie kierownicy na 2 prąd światła czy radio 3 rozruch. Tu jest tylko rozruch czy jest opcja włączenia np świateł lub radia bez rozruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz włączyć jedynie zapłon, ale bez dotykania sprzęgła lub hamulca. Bo jeśli wciśniesz któryś z tych pedałów, to po wciśnięciu przycisku START silnik od razu zostanie uruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Colins, ale tylko pedał sprzęgła (wciśnięcie hamulca nie spowoduje uruchomienia silnika - przynajmniej przy skrzyni manulanej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem stycznosc z moim autkiem. Pierwsza rzecz jaka mmnie udezyla to wielkie slupki, zaslaniajace widocznosc. Pamietam, ze na jezdzie probnej nie widzialem tego problemu. Jest to pierwsza DUZA wada ktora dostrzeglem u tego samochodu. Jutro spedze troche czasu na jezdzie po miescie i poza to moze bedzie troche wiecej spostrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaddy, albo się mylę albo jednak uruchomi. Nie będę teraz się spierał, bo zbiłeś mnie z tropu, ale wydaje mi się, że przy ustawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycję neutralną wystarczy zamiast sprzęgła wcisnąć hamulec i przycisnąć START żeby odpalić silnik. Teraz jednak pewności nie mam. Jutro sprawdzę.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaddy, albo się mylę albo jednak uruchomi. Nie będę teraz się spierał, bo zbiłeś mnie z tropu, ale wydaje mi się, że przy ustawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycję neutralną wystarczy zamiast sprzęgła wcisnąć hamulec i przycisnąć START żeby odpalić silnik. Teraz jednak pewności nie mam. Jutro sprawdzę.

 

Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, nie będę się spierał bo może rzeczywiście tak jest???(wydawało mi się to nielogiczne z uwagi na możliwość pozostawienia wbitego biegu), też jutro to sprawdzę, jeżeli się mylę to z góry przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się trochę zmienił ten system. W K12 można uruchomić tylko przy wciśniętym hamulcu , lub razem hamulec/sprzęgło. Same wciśnięcie sprzęgla nie pozwoli uruchomić auta.


Czy na pewno przy samym sprzęgle wam odpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samym sprzęgle na 100%, bo tak z przyzwyczajenia odpalam. Z samym hamulcem też, ale dźwignia zmiany biegów musi być wtedy w pozycji neutralnej. Jeśli będzie na biegu, to wtedy tylko ze sprzęgłem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż  zobaczę  jutro  jak jest u nas na biegu. Bo zawsze odpalam każde auto ,po upewnieniu się że jest na "luzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi, że na odbiór autka z salonu muszę jeszcze  trochę poczekać to czy jest może gdzieś PDF albo cos (instrukcjaa QQłki) abym się już doszkalał. Bo potem pojadę z salonu na stację benzynową i już tam zostanę stać hihihihihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi, że na odbiór autka z salonu muszę jeszcze  trochę poczekać to czy jest może gdzieś PDF albo cos (instrukcjaa QQłki) abym się już doszkalał. Bo potem pojadę z salonu na stację benzynową i już tam zostanę stać hihihihihih

 

Ja mam instrukcje do Rouge po angielsku, prawie to samo, podsle jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podesłałem namiarki:)


mam jeszcze pytanie odnośnie daty odbioru autka jak było u was. Mi dołożyli jakieś 2a tygodnie na umowie z uwagi że jak by się nie wyrobili to muszą mi oddać podwójny zadatek. Czy ktoś dostał dużo wcześniej autko niż miał w umowie?
Mój podobno ma być pod koniec kwietnia  ale na umowie mam 12 maj. Pan coś mówił ze może będzie i na początku kwietnia ale tego nie gwarantuje:(
Pocieszcie bracia QnQwatowcy kolegę bo już się nie mogę doczekać a tu jeszcze tyle czasu;/////

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypij ze trzy kawy przed tą lekturą, bo raczej nie jest zbyt wciągająca;)

 

A tak na marginesie to gdyby ktoś potrzebował pojeździć testowym 1,6 dig-t to w Dąbrowie Górniczej właśnie się takowy pojawił. (Klimekpl - może skorzystasz?? - zawsze możesz zmienić zamówienie, bo czasu jeszcze sporo :))

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzieciaty, żonaty i wyszalany - konie mechaniczne źle na mnie działają jak kiedyś na motorze kuzyn mnie przewiózł motocyklem 290km/h (autostrada w Niemczech) to miałem parkinsona przez 3 kieliszki wracałem do normy:)
Powiem tak jeździłem testowym 1,2 w 3 dorosłe osoby i jakoś nie brakowało mi mocy. Wiem że 160 to więcej niż 115 ale 8.000 płacić za to więcej to jakoś dla mnie nie atrakcja chyba nawet wolałbym Tekne ze względu tylko na światła LED niż tego 1,6. W końcu musi ktoś jechać na końcu stawki jak będzie zlot QQłek:) jak Wszyscy pojadą 160kM to będzie za duża zadyma hihihii.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczyc aby na wyswietlaczu pojawil sie "podpowiadacz" zmiany biegow?

 

W ogole to widze, ze pewne opcje nie byly wlaczone w aucie. Np nie bylo wlaczonego rozpoznawania znakow- juz zostalo wlaczone. Dzis jezdzac po miescie nie wlaczyl sie ani razu asystent zmian pasa ruchu a czujnik martwego pola nawet nie drgnal co sugeruje, ze rowniez nie sa wlaczone. Hamulec awaryjny -nie mam pojecia- tez bede musial sprawdzic w menu. A "strazak' od zmeczenia kierowcy tez pewnie jest na urlopie...

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam QQłki jeszcze więc tylko teoretycznie ci podam
istrukcja strona 2-35

 

W celu aktywowania lub dezaktywowania systemu

TSR wykonaj poniższe czynności:

1. W menu [settings] (Ustawienia) wybierz przy-
cisk [Driver Assistance] (Asystent Kierowcy).

2. Dotknij [Traffic Sign] (Znak drogowy), aby włą-

czyć lub wyłączyć funkcję.


to akurat zaklęcie na rozpoznawanie znaków drogowych, czarów na sugerowany bieg jeszcze nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...