Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Pan z salonu gdzie będę kupować i który nas "załatwia" wraca w poniedziałek z urlopu więc w przyszłym tygodniu muszę się określić z kolorem (chyba, że wezmę z tego co przyjedzie w pierwszym rzucie i mi spasuje:) na dzień dzisiejszy biała perła jest chyba moim faworytem / cień nocy żony:) hihihihii podobne kolory więc się dogadamy napewno szybko. teraz auto kupujemy dla mnie więc mam chyba 51% jeśli chodzi o wybór koloru - ona w swoim sama wybierała (ma srebrny).
Czy orientuje się ktoś czy modele z 2015 mają jakieś choć minimalne zmiany do tego z 2014.
I czy kupując auto nowe będzie miało już wgrane (zaliczone) akcje serwisowe już te co miały miejsce oraz aktualne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian na ten rok nie ma z tego co wiem. Karta z mapami będzie aktualna czyli wg.standardów Nissana z zeszłego roku. Akcje serwisowe - trudno powiedzieć. Mój łapał się na akcję jeszcze przed odbiorem, o czym wiedziałem, bo Nissan podał numery VIN do netu. Mimo to dealer nic nie zrobił i dopiero, gdy dostałem powiadomienie na You+Nissan to przeprowadzono aktualizację softu (musiałem specjalnie jechać do ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany mialy byc i pewnie beda tylko nie teraz na poczatku roku. Pisalem o tym w innym watku. Rozchodzilo sie glownie o audio. Jesli auto schodzi teraz z tasmy to z aktualnym softem, przynajmniej tak na chlopski rozum.

 

A jak sie komus nie podoba nissanowski infotainment to zawsze mozna jak na tym filmiku. Pachnie to jednak utrata gwarancji.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój - odbierany w grudniu - nie załapał się na żadne akcje serwisowe. Akcje chyba dotyczyły pierwszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany mialy byc i pewnie beda tylko nie teraz na poczatku roku. Pisalem o tym w innym watku. Rozchodzilo sie glownie o audio. Jesli auto schodzi teraz z tasmy to z aktualnym softem, przynajmniej tak na chlopski rozum.

 

A jak sie komus nie podoba nissanowski infotainment to zawsze mozna jak na tym filmiku. Pachnie to jednak utrata gwarancji.

Nie koniecznie. wystarczy zlecić aso montaż i gwarancja obowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Nissana jest? Jesli nie, to watpie zeby ASO to zamontowalo i jeszcze gwarancje dalo, niby na jakiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da , tyle że obowiązuje w tym zakładzie w którym zamontują.Tak było u mnie ,z nie fabrycznym radiem i czujnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te zabawki, które prezentujecie nadal nie zapewniają obsługi kaszkajowych kamer. :(  Bo poza tym, to bardzo fajne urządzonka, oparte na Androidzie więc umożliwiające wgranie najprzeróżniejszych aplikacji z różnymi programami nawigacyjnymi na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w poprzednim J10 wymieniłem audio to dealer dał mi listę punktów CarAudio gdzie mogę zamontować, a oni mi to wbiją w książkę gwarancyjną jako autoryzowany montaż. I tak też zrobiłem. Wymieniłem standardowe radio na stacje multimedialną. I montowałem kamerę cofania, której nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie systemy bezkluczykowego w N-Tecu odpalam autko przyciskiem wiadomo a czy trzeba otwierać auto z pilota i zamykać czy zbliżeniowo podchodząc do auta już jest otwarte? Wolałbym otwierać i zamykać z pilota:) I jaki jest np zasięg otwierania auta oraz jego odpalenia z przycisku.

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasięg inteligentnego kluczyka to ok 5 m ,możesz otwierać i zamykać auto zarówno z pilota jak też naciskając przycisk w drzwiach , wtedy odległośc nie większa jak 80 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto otwierasz/zamykasz albo z pilota (zasięg przynajmniej kilkanaście metrów) albo z przycisku, który znajduje się przy każdych drzwiach, z tylną klapą włącznie. Kluczyk musisz mieć wtedy przy sobie - reaguje może do metra od auta. Podobnie jest gdy opuścisz pojazd, a silnik pracuje. Gdy tylko wysiądziesz, to na wyświetlaczu między zegarami pojawia się ostrzeżenie i dodatkowo sygnał ostrzegawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię colinsa - nie w każdych drzwiach, a z oszczędności tylko w przednich.

A przy okazji bo mnie zaintrygowałeś - jaki masz powód, iż "Wolałbym otwierać i zamykać z pilota"?

Od 10 lat korzystam z tej wygody i był to jedne z elementów obowiązkowych przy wyborze nowego samochodu. Nie wyobrażałem sobie szukania po garderobie/czy torebce (mowa o z**e) co chwilę kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Mój błąd. Rozpędziłem się z tymi drzwiami. Masz rację Karminadel. Przyciski są w drzwiach przednich i klapie bagażnika. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko automatycznego otwierania bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię colinsa - nie w każdych drzwiach, a z oszczędności tylko w przednich.

A przy okazji bo mnie zaintrygowałeś - jaki masz powód, iż "Wolałbym otwierać i zamykać z pilota"?

Od 10 lat korzystam z tej wygody i był to jedne z elementów obowiązkowych przy wyborze nowego samochodu. Nie wyobrażałem sobie szukania po garderobie/czy torebce (mowa o z**e) co chwilę kluczyków.

ok skoro to około 80 cm to jest ok bałem się że łapie jak moje suzuki z pilota na spokojnie 30 metrów:) a gdyby w tym momencie można było otworzyć drzwi potencjalny złodziej mógłby szybciej być w aucie niż ja z zakupami np:) ale jak tak to ok fajna rzecz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota tez masz taki zasięg - ale bezkluczykowe musisz być blisko pojazdu.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Pamiętam, gdy byłem w salonie i oglądałem mój przyszły nabytek. Pani z salonu miała kluczyk w ręce i stała przy drzwiach kierowcy. Wtedy otworzyłem te drzwi. Potem zamknęliśmy auto, a ja próbowałem otworzyć drzwi od strony pasażera (a pani nadal stała z kluczykiem od strony kierowcy) i już nie dało rady. Czyli tak jak pisaliśmy wyżej, ktoś kto chce otworzyć drzwi musi mieć kluczyk przy sobie lub stać bardzo blisko osoby z kluczykiem. Myślę, że w odległości maksymalnie do 1 metra. Zresztą z tego co kojarzę, to gdzieś tam w instrukcji jest to opisane. A otwieranie z pilota działa jak w innych pojazdach. Rzadko, ale otwieram w ten sposób samochód - np.w sytuacji gdy moje dzieciaki lecą z domu jak opętane by przywitać się z QQ. ;) Wtedy w obawie, że urwą mi klamki, :D wolę otworzyć drzwi na odległość z pilota. Działa spokojnie na kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość dokupienia do QQ zestawu naprawczego (jaka cena tego jest) i wywalenie koła dojazdowego wraz z tymi styropianami aby obniżyć poziom bagażnika do wersji z bagażnikiem 439l. I czy w obecnym położeniu normalnym półka górna mieści się w tej wnęce pomiędzy tymi przekładkami a kołem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnej wersji półka mieści się w tym "schowku" w bagazniku

 

Pewnie ,że można kupić zestaw naprawczy ale ... ale musisz kupić kpl. zestaw "naprawczy koła" + wypełnienie steropianem itd i pewnie to będzie kosztować ponad 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko:)
Co jest w wersji N-Tec w panelu sterowania klimatyzacją nad przyciskiem ogrzewania tylnej szyby (powyżej jest grzanie przedniej) ale N-Tec nie mam jej w standardzie więc co tam jest bo też nie dopatrzyłem w salonie:)

 

ok wyszukałem knefelek jest pojedynczy tylko grzanie tylne i lusterka jak mniemam:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę dziś do salonu ostatecznie wybrać kolor (Biała perła) chyba, że mnie zakręcą i wcisną coś innego (asertywny bardzo nie będę w tym względzie) wersja N-Tec silnik 1,2 115kM i okno panoramiczne -to pewne.
Mam pytanie jeszcze czy w wersji N-Tec są do wyboru obicia siedzeń, kolorystyka albo wzór czy jest ona przypisana do modelu i finito:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do wyboru masz czarna i tylko czarna. Trochę lipa, dopiero Tekna może być z alcantarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...