Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisalem rozpoznawanie znakow juz sobie wczesniej wlaczylem :) teraz studiuje instrukcje....zeby znalezc pozostale opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie szanse Qq w finale Car of the Year 2015. Wydaje mi się, że z siódemki:
- BMW 2 Active Tourer
- Citroen C4 Cactus
- Ford Mondeo
- Mercedes Klasy C
- Nissan Qashqai
- Renault Twingo
- Volkswagen Passat

największe szanse ma Cactus i Mondeo, ale to tylko moje subiektywne odczucia.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku listopada 2014 każdy nowy samochód musi być wyposażony dodatkowo m.in. w dwa zintegrowane z fotelami zaczepy systemu ISOFIX, dzięki któremu łatwiej zainstalować fotelik bezpieczeństwa dla dziecka. W tylnej kanapie dodatkowo pojawią się wzmocnienia zabezpieczające podróżujących przed przedmiotami, które mogłyby wypaść z bagażnika w czasie wypadku.

 

System przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa przez podróżujących. Alarm w formie sygnału dźwiękowego i wizualnego ma pozostawać aktywni przypominać o tej konieczności do czasu ich zapięcia.

 

Elektroniczna podpowiedź kiedy należy zmienić bieg.

 

Od 1 listopada we wszystkich samochodach wyjeżdżających z salonów obowiązkowy również

będzie system kontroli ciśnienia w oponach.

 

 

Wychodzi na no że gdzieś jest:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, że można włączyć i wyłączyć podpowiadacz zmiany biegów, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie mozna bo u mnie wogole nic nie podpowiada. Dlatego musze spedzic troche czasu przy intsrukcji i w aucie i to wlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Pierwsze słyszę, ale dajcie znać jak znajdziecie :)

Chaddy, to ty tego wogole nie masz? A wogole ktos to ma? Bo moze szukam czegos czego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i nie sądziłem że da się to wyłączyć :)

A może poprostu tego nie zauważasz ?

bo to się pojawia tylko na chwilę

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jezdzilem ASX'em i tam bylo to bez problemu widoczne. Pomysl z rozwiazaniem, ze pojawia sie w QQ na chwile to maly bubel- jesli tak to dziala jak piszesz-bo niby mam caly czas patrzec na wyswietlacz zeby to zobaczyc?

To powino sie palic caly czas -to mami podpowiadac jaki jest optymalny bieg w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadacz masz w lewym dolnym rogu wyświetlacza kompa czyli między zegarami. Jest to cyferka oznaczająca bieg, na który trzeba zmienić i strzałka odpowiednio w górę lub w dół. "Na chwilę", to określenie względne. Nie pamiętam po przekroczeniu jakich obrotów się pokazuje w górę ale w dół coś około 1300 rpm. Spróbuj pojechać na którymś biegu parę sekund dłużej koło 3 tys. obrotów to powinieneś zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zwroce na to uwage podczas najblizszej okazji.

 

Tak sie ma wyswietlac jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zobacze przy najblizszej okazji.

A czy to sie pojawia tylko na chwile - jesli tak to mozna to przeoczyc- czy tez swieci sie az do chwili zmiany biegu na sugerowany i zanika jak zmienimy bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zobacze przy najblizszej okazji.

A czy to sie pojawia tylko na chwile - jesli tak to mozna to przeoczyc- czy tez swieci sie az do chwili zmiany biegu na sugerowany i zanika jak zmienimy bieg?

 

No jak, przeciez wszystko widac na filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może Ty biegi przekładasz " książkowo" i  komputer nie ma Ciebie co " poprawiać " ! Spróbuj ... jak na nauce jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może Ty biegi przekładasz " książkowo" i  komputer nie ma Ciebie co " poprawiać " ! Spróbuj ... jak na nauce jazdy ;)

Pewnie tak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiadacze we wsp.autach to zło,które ma na celu zminimalizować wytwarzanie CO2 ,ale nie służy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam uwagi na suflera,jadę tak jak silnik na to pozwala swoim lekkim brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest -zobaczylem na wlasne oczy. Ale dlaczego nie widzialem go wczesniej? Pewnie mam nawyki z diesla gdzie staralem sie trzymac silnik na niskich obrotach i tak mi juz zostalo. A jak sie czesto zmienia biegi to i podpowiadacz nie ma wiele do powiedzenia. A jgdy sobie nacisnalem na pedal gazu to staralem sie pewnie bardziej patrzec na ulice nic na wyswietlacz :) dlatego pewnie nie widzialem podpowiadacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wcześniej nie zwróciłeś na niego uwagi. A być musiał, bo pojawia się nieco powyżej 2000 rpm, czyli przy wartości, od której Qq tak naprawdę dopiero zaczyna jechać. Mam też wrażenie, że dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy. Bo to co pokazał CapitanRandall to jakiś ekstremalny hardcore - podpowiadacz przy prawie 4000 rpm.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...