Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości się Was zapytam - ile czasu czekaliście na swojego QQ po zamówieniu ?

Ja się przed chwilką dowiedziałem , że mój QQ zamówiony 05.04.2016 będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca czyli mniej więcej tak jak wspominał mi sprzedawca w trakcie rozmów o zakupie .

 

3,5 miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące :).

 

Z ciekawości się Was zapytam - ile czasu czekaliście na swojego QQ po zamówieniu ?

Ja się przed chwilką dowiedziałem , że mój QQ zamówiony 05.04.2016 będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca czyli mniej więcej tak jak wspominał mi sprzedawca w trakcie rozmów o zakupie .

Dwa tygodnie,był na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego zamawiałem 18.02. Planowany odbiór mam na 20.05. Może będzie ze 2 tyg. wcześniej. Ale to i tak daje 2,5 - 3 miesiące. Termin odbioru (czas oczekiwania) zależy od wielu czynników - silnik, skrzynia, wyposażenie, itp. Samochody składane są partiami. Ktoś już opowiadał na forum, że wzięcie szklanego dachu, skróciło mu oczekiwanie (jak dobrze pamiętam) o miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie,był na placu.

 

HAHA - obecnego też odebrałem po 10 dniach bo był na placu - teraz poszedł do produkcji i trzeba czekać - ale cóż takie życie

dziękuję Wam za odpowiedzi i cierpliwie czekam dalej - mam nadzieję , że w połowie lipca na urlop pojadę nowym QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 DIG-T Tekna+dach+grzana szyba przednia kolor dla żony magnetyczna czerwień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna wersja jak moja :-). Tylko kolor inny ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez ajed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak się spisuje ?

Myślę , że po przesiadce z obecnego QQ 1,6 117 KM wersja Acenta to będzie przepaść chociaż teraz złego słowa nie mogę powiedzieć.

Nawet okres oczekiwania nie wygląda źle w porównaniu do np. Hondy HRV którą również byłem zainteresowany - ale jak mi powiedzieli, że termin realizacji 9 miesięcy to pomimo , że jestem cierpliwy to nie wytrzymałem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już niedługo - jeżeli można spytać - ile zapłaciłeś za tą przyjemność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Niedługo dołączę do grona, mam nadzieję szczęśliwych posiadaczy QQ. Zamówiony z końcem marca. Odbiór 20.06 najpóźniej. Padło na n-connecta 1.2 digt w automacie, blue ink. Can't wait!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. A ja ciągle się waham, czy dobrze robię, decydując się na QQ. Poczytałem to forum i włos się jeży na głowie. Nawet biorąc pod uwagę, że ludzie lubią ponarzekać bardziej niż chwalić, to jednak sporo usterek się powtarza :-( Na forum Hondy Civic cisza na ten temat, a i moje UFO jeździ i nie chce się psuć nic a nic. Zachciało mi się siedzieć wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz w swojej stajni zbliżony cenowo i na wielkość model HR-V.

Wszystko zależy od tego czego szukasz, bo HR-V moim zdaniem trochę ciaśniejszy z tyłu, z przodu podobnie ale za to bagażnik sporo większy. Nie wiem jak się spisuje 1.5 benzyna (na papierze wygląda przyzwoicie), bo 1.6 ON jeździ bardzo fajnie.

Pozdrawiam jako były posiadacz UFO :wave:

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam także, Myszorek :-)

Jeździłem hr-v - zdecydowanie najgorszy aktualnie model Hondy. 1.5 Pb niestety tylko donośnie wyje a nie jedzie. Wnętrze - porażka. Ewidentnie na rynki dalekowschodnie robiony. Na CR-V mnie nie stać :-( i mało poręczny do tego. Wrażeniami z wnętrza i jazdy QQ bije HR-v na głowę..tylko te usterki...i silnik Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam także, Myszorek :-)

Jeździłem hr-v - zdecydowanie najgorszy aktualnie model Hondy. 1.5 Pb niestety tylko donośnie wyje a nie jedzie. Wnętrze - porażka. Ewidentnie na rynki dalekowschodnie robiony. Na CR-V mnie nie stać :-( i mało poręczny do tego. Wrażeniami z wnętrza i jazdy QQ bije HR-v na głowę..tylko te usterki...i silnik Renault

 

jak nie jesteś przekonany do Nissana to zawsze możesz kupić coś z konkurencji która mimo wszystko nie jest dużo lepsza od Nissana pod względem usterkowości ( żadna z marek nie sprzedaje takiej ilości crossoverów co Nissan stąd też pewnie dużo mniej narzekania na usterki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, staram się patrzeć zdroworozsądkowo i nie demonizować, bo parametry użytkowe i odczucia w przypadku QQ naprawdę 10/10. A auto ma cieszyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W segmencie crossoverów Qq wypada bardzo dobrze.

Tutaj masz dane dotyczące sprzedaży

http://www.samar.pl/__/3/3.a/88121/Najpopularniejsze-SUV-y-w-Polsce---Duster--Qashqai-i-sp%C3%B3%C5%82ka.html?locale=pl_PL

Patrząc na to, ile się ich sprzedaje, jakoś nie widać masowych problemów problemów typu np.: TSI

Jak czytałeś forum, to większość dotyczy żyjących swoim życiem elektronicznych gadgetów, bo same silniki są OK (poza Jackowym ;) )

Biorąc pod uwagę całokształt, to ciężko o lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastian - ja   jak podjąłem decyzję o zmianie obecnego QQ na nowe auto odwiedziłem kilka salonów , myślałem o kilku różnych markach i modelach. Czytając forum o QQ  J11 jedno czego byłem pewien - na pewno nowym autem nie będzie nowy Qashqai  - no i jest zamówiony nowy Qashqai :) .

Pod uwagę brałem HRV ale silnik 1,5 to nie jest to czego szukałem , CRV na wypasie strasznie droga , RAV 4 i CX5 mi się za bardzo nie podobają - kombi i sedany odpadają bo nisko się siedzi i tak zatoczyłem koło - jazda próbna nowym QQ , negocjacje cenowe wydaje mi się że dość udane i nowy QQ zamówiony - mam nadzieję że będzie tak bezproblemowy jak obecny .

Ale decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko miał coś ze żłopaniem oleju o ile kojarzę. 

Trochę pojeździłem tym co jest na rynku aktualnie i faktycznie QQ zawsze na podium. Obywam się bez wodotrysków i rozbudowanej elektroniki, ale Pakiet Bezpieczeństwa do Acenty zamierzam dokupić. OD tego roku Acenta ma w cenniku dach szklany, ale wolę wydać na ten pakiet niż na dach (dodam że na jeździe próbnej był odsłonięty dach i pasażerowie z tyłu narzekali na oślepianie przez słońce, a dzień był tylko z przebłyskami ;-/ czyl;i nie ma czego żałować bo i tak jeżdziłbym z zasuniętym.


Rafiros - tam mi mów... to znaczy pisz  :punk: mam podobne odczucia więc mnie utwierdzasz.  1.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj też mam problem, bo spora dopłata (ok 10 tys.) ale te 163 KM z pewnością dadzą przyzwoitą dynamikę, a nie tylko akceptowalną jak 1.2. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już wybór należy do Ciebie - różnie piszą koledzy - jednym 1,2 wystarcza dla innych 1,6 za mało :) - ja akurat wybrałem 1,6 bo żona powiedziała że 1,2 za mały - mieliśmy w służbowym Rapidzie -  po jeździe próbnej  powiedziała , że taki chce to taki ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...