Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co się dzieje z cenami gazu ... ??? :(


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

Za 5 do 10 latek będziemy wszyscy jeździć na gazie ziemnym a za 30 przejdziemy na ogniowa wodorowe...

 

Potrzeba matką wynalazków 8)

 

I o co tyle krzyku?

Przypominam jeszcze, że na rynku już jest dostęna lpg V generacji, która pozwala obniżyć spalanie plpg poniżej spalania benzyny.

Na razie kosztuje 5-6 tyś, ale za rok dwa stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Teraz jest sezon na napełnianie przydomowych zbiorników, stąd większy popyt i wzrost cen - komentuje Ryszard Beszterda z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego."

czy oni wogole wiedza co robia toz to jest nie ekonomiczne gdy zwieksza sie popyt tzreba to normowac na wzor usa zmniejszajac ceny aby utrzymac ta tendencje oraz zwiekszajac tym samym wplywy do budzetu

a tak to wogole ludzie na odpowiedzialnych stanowiskach to nie pelne wyzsze lub kurna 7 klas podstawowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Teraz jest sezon na napełnianie przydomowych zbiorników, stąd większy popyt i wzrost cen - komentuje Ryszard Beszterda z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego."

czy oni wogole wiedza co robia

Oczywiście, że wiedzą! Łatają dziurę budżetową stale powiększającą się przez ich pazerność.

 

a tak to wogole ludzie na odpowiedzialnych stanowiskach to nie pelne wyzsze lub kurna 7 klas podstawowki

No i nie liczyłbym na to, że po ostatniej "zmianie ustroju" na "IV RP" coś się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciał bym żeby twoje prognozy się sprawdziły ............ 2,40 - 2,60 ................... masakra

 

wtedy przechodze na benzyne, bo gazu spala mi 3 litry wjęcej

i jednocześnie pare kucyków zostaje w stajni (oczywiście NISSANA)

wjęc koszta się wyrównają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam informacje w miare pewne ze po nowym roku gaz ma kosztowac ponad 3 pln. A cena benzyny ma nie byc wieksza niz teraz. Ja swojego sunny na gaz napewno nie bede przerabial bo liczac stosunek zuzycia gazu do beznyny 1,4:1 i drozsze przeglady oraz zdecydowanie szybsze zuzycie silnika (pomimo opinii innych ktorzy twierdza ze nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie szybsze zuzycie silnika (pomimo opinii innych ktorzy twierdza ze nie).

Coby znów afery nie wszczynać przemilczę tę subiektywną opinię.

Dołączam do grona milczących :D Przemilczę również spalanie 1,4:1*

 

*nie dotyczy ŹLE wyregulowanych instalacji gazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie szybsze zuzycie silnika (pomimo opinii innych ktorzy twierdza ze nie).

Coby znów afery nie wszczynać przemilczę tę subiektywną opinię.

Dołączam do grona milczących :D Przemilczę również spalanie 1,4:1*

 

*nie dotyczy ŹLE wyregulowanych instalacji gazowych

 

Kończąc wątek, chciałbym zwrócić uwagę, że takie herezje w jednej i drugiej kwestii głoszą jedynie Ci, którzy z gazem doświadczeń nie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przez całe lata mieliśmy w Trójmieście najdroższy gaz.

Pamiętam, jak u nas był po 89 groszy, pojechałem do Wawy a tam 72 gr.

Teraz najwyraźniej ceny się wyrównały, a nawet gdzie niegdzie mają już drożej... u nas 2,09-2,29.

Aby do wiosny. Chociaż w zeszłym sezonie LPG zaczął już tanieć w styczniu (nietypowo). Zobaczymy, co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Spokojnie. Ceny gazu zawsze rosną w sezonie grzewczym. Pracowałem na BP w Chojnicach takze cosik o tym wiem. W zeszłym roku ceny gazu już w styczniu zaczęły spadać ceny gazu. Także niestety trzeba jeszcze troszkę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w ciągu ostatniego tygodnia ceny gazu spadły :) Koło mnie na BP i Orlenie gaz stoi po 2,19, a jeszcze 1-2 tygodnie temu stał po 2,29.

Czemu jak ceny rosną to wszyscy płaczą, a jak spadają to nikt się nie cieszy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...