Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam zamiar kupic auto bedzie to moj pierwszy pojazd i zdecydowalem sie na Almerke czy mogl by ktos spojrzec i pozdjeciach ewentualnie spostrzec jakies mankamenty wiem ze to nie to samo ale zawsze cos ( widze lusterko) Wdzieczny za wszystkie odpowiedzi

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...047fff73ecb9a,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAPER 15...........wydaje mi sie,że gdyby to była'' igła'' to kosztowałaby troche drożej(albo tak fury staniały)....pozdro

nic nie pisze ze bezwypakdowy -za wypadek zena auta ok 1/4 nizej

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 19:16 ]

Witam chce kupic ta almere czy ktos ja juz moze ogladal warto jechac ja zobaczyc.

 

http://moto.allegro.pl/item511405480_nissa...ka_idealny.html

 

albo ceny spadly, albo okzja dobra albo autko trefne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jako że czas na własny transport właśnie się zaczął

po wielu pomysłach pomysł padł na Nissana Almerę rocznik 2003 - po liftingu w wersji Diesel 2.2l wersja najchętniej 3 drzwiowa.

Najchętniej z kraju obok :)

jako że mi się nie śpieszy to na spokojnie się przygotowuje do zakupu :)

mimo to proszę Was o radę na co zwracać uwagę przy tych autkach.

a najchętniej interesuje nas coś takiego jak to

Pozdrawiam,

życzę wesołych wspaniałych świąt,

i z góry dziękuję za wsparcieautko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jako że czas na własny transport właśnie się zaczął

po wielu pomysłach pomysł padł na Nissana Almerę rocznik 2003 - po liftingu w wersji Diesel 2.2l wersja najchętniej 3 drzwiowa.

Najchętniej z kraju obok :)

jako że mi się nie śpieszy to na spokojnie się przygotowuje do zakupu :)

mimo to proszę Was o radę na co zwracać uwagę przy tych autkach.

a najchętniej interesuje nas coś takiego jak to

Pozdrawiam,

życzę wesołych wspaniałych świąt,

i z góry dziękuję za wsparcieautko

 

Wybór jak najbardziej trafny, jeżeli odpowiada Ci wielkościowo i w dodatku 3 drzwi, to na rynku ( nie mówie o przereklamowanych oplach, vw czy innych seatach ), trudno znaleźć coś konkurującego i równie zgrabnego ponadczasowo ( oczywwiście to kwestia gustu ).

Co sprawdzać? Wszystko to, co sprawdza się przy zakupie każdego innego auta. W tych almerach, jak i innych wielu dieslach, zdarzają sie kosztowne awarie pompy wtryskowej, ale ten ma już CR, który również może się zepsuć jak każda inny element auta.

Pomimo atrakcyjności oferty, zastanawiałbym się nad nią. 78kkm dla Niemca to jak wsadzić palec w du... a samochod będzie miał już za chwilę 7 rok eksploatacji.

Poza tym, przelicz czy nie bardziej opłaca się znaleźć i kupić fajny egzemplarz u nas, niż sprowadzać, opłacać ( a licz się z tym, ze po nowym roku opłaty dla aut o pojemności powyżej 2,0l mają byc ponoć wyższe ) i jeszcze płacić za robotę ( na pierwszy rzut oka, na pewno trzy elementy, ale to wszystk ozazwyczaj wychodzi w praniu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam alme hatchback 2,2 diesel i...tutaj ma miejsce moje pytanie.otóż czy to jest 100% reguła ze japonczyki miały czarne znaczki na kierownicy w modelu n16 i srebrne tabliczki?bo teraz to ja juz zgłupiałem.w papierach mam wpisane kraj pochodzenia japonia.tabliczke mam czarną tak jak w angliku i znaczek tez czarny.czyli co?strzelona poduszka była?pozdrawiam.anderman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stoję przed kupnem Almery N15 z aukcji:

http://moto.allegro.pl/item514740176_nissa...imatyzacja.html

 

Oglądałem dziś ten samochód - jak na moje niewprawione oko prezentuje się bardzo dobrze, prowadzi się dobrze, nic nie buczy.

 

Jutro jadę z nim do mechanika, żeby sprawdzić czy nie był nigdzie mocno puknięty, jednak mechanikom też do końca nie wierzę.

 

Proszę Was żebyście rzucili okiem, czy nie widać czegoś zastanawiającego.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to?

Oryginalny Japończyk, szkoda tylko, że tak wyczyścili silnik :/ Nie widać żadnych ew. wycieków czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam alme hatchback 2,2 diesel i...tutaj ma miejsce moje pytanie.otóż czy to jest 100% reguła ze japonczyki miały czarne znaczki na kierownicy w modelu n16 i srebrne tabliczki?bo teraz to ja juz zgłupiałem.w papierach mam wpisane kraj pochodzenia japonia.tabliczke mam czarną tak jak w angliku i znaczek tez czarny.czyli co?strzelona poduszka była?pozdrawiam.anderman

 

Witam.

wydaje mi się że raczej jest to reguła z tymi znaczkami ale reki za to nie dam sobie obciąć, ja dowiedziałem sie o tym z tego forum jakieś 8 miesięcy temu czytając rożne tematy. Ale zalezy jaki masz nr. VIN jesli zaczyna sie od "J" (mój nr VIN- JN1.....) to masz oryginalnego japonczyka jesli zaczyna ci sie od "SJ...." lub inaczej to masz anglika, a i z reguły japonce N16 to sedany. Nawet 2 posty wyżej masz link do strony gdzie widać japonca że VIN zaczyna się od "J"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tarantino

Cześć,

przed kupnem zrobiłem geometrię samochodu dla:

http://moto.allegro.pl/item514740176_nissa...imatyzacja.html

 

Takie wyniki:

Oś tylna

pochylenie:

-lewe: -1^16'

-prawe: -1^12'

zbieżność:

-lewe -0.5mm

-prawe +1.6mm

-razem +1.2mm

oś geometryczna jazdy: + 0^09'

 

Oś przednia

wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy:

-lewe: +1^27'

-prawe: +0^54'

pochylenie osi sworznia zwrotnicy:

-lewe: +15^03'

-prawe: +14^54'

pochylenie koła:

-lewe -0^56'

-prawe -0^59'

zbieżność:

-lewe -2.6mm

-prawe -2.5mm

-razem -5.1mm

przesunięcie kół: - 9.0 mm

 

Pomiary dodatkowe:

 

przesunięcie boczne:

-lewo -15.7mm

-prawo -28.7mm

 

przesunięcie kół tylnych: + 2.1mm

roznica rozstawu osi: -11.0 mm

nierównoległość kół -6.5 mm

różnica rozstawu kół: -44.5mm

 

Wiem że nie są idealne. Czy możecie coś zasugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oglądałem taką Almerke"

 

P1020123.JPG

P1020124.JPG

P1020125.JPGP1020129.JPG

 

Zostałem tam skierowany przez kolege, ze niby to jego dobry znajomy. Wszsytko pieknie - faktycznie mogl mi wcisnac duzo drozszy samochod, ale wg niego najlepsza jest ta Almera i może ją sprzedać z czystym sumieniem i opisuje jej stan jako idealny.

Cena za nia to 11400, jest to silniczek 2.0 D rocznik 1998. Jest klima, jest ekelktryka szyb, jest centralny... Przebieg... 147 tys... pozostawie bez komentarza. Autko przyjechalo z Włoch. Rdzy nie zlokalizowalem.

Problem polega na tym, ze ten samochod jest nie zarejestrowany i nie bardzo jest jak do jakigos warszatu podjechac. Generalnie ładnie pali, slink oczywiscie wymyty, ale teroretycznie wszystko ok. Przejechalismy sie po takiej ostro wyboistej drodze - tez wyglada, ze jest ok.

I teraz pytanie - jak Wy to widzicie?

Zaufac im, czy raczej olac temat.

 

Z gory dzieki

pozdr

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Z tyłuma lampy po lifcie, ktory był dopiero w 1999 r., wiec bezwypadkowa przeszlosc tez zastanawia

 

Lift był na pewno wcześniej niż w 1999r, zdaje się że właśnie w 1998r. Poza tym nie tylko tylne lampy są po lifcie bo przód (atrapa) także na to wskazuje. Wyposażenie faktycznie trochę dziwnie wygląda skoro jest elektryka czy klima a jak np widać na zdjęciu pasażer pozbawiony jest poduszki powietrznej. Cena rzeczywiście wysoka tym bardziej że jak wspomniano auto nie jest zarejestrowane więc do ceny trzeba jeszcze te koszty doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś go sprzedaje jako uszkodzonego w opisie, a pod spodem bezwypadkowy :)

Jak najbardziej możliwe -uszkodzony silnik lub skrzynia biegów, a bezwypadkowy.

 

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 09:31 ]

Co Wy na to?

 

http://www.allegro.pl/item517847113_almera...prowadzona.html

 

Coś ta pokrywa silnika się błyszczy... No i właśnie czy na pokrywach powinny być srebrne litery?? W większości są chyba czarne

 

Autko ładne i łądnie wyczyszczone, silniczek ma prawo sie podobać ale trudniej zdiagnozować jego naprawy.

Wg mnie auto robiło dłuższe trasy ponieważ ma jak na ten przebieg stosunkowo dobrze utrzymaną kierownice (ja mam oryginalne 160tys i nieco gorszą).

No i czy jest do niego ksiazka serwisowa, bo jak nie -to wg mnie niekompletna dokumentacja.

 

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 09:39 ]

Zostałem tam skierowany przez kolege, ze niby to jego dobry znajomy. Wszsytko pieknie - faktycznie mogl mi wcisnac duzo drozszy samochod, ale wg niego najlepsza jest ta Almera i może ją sprzedać z czystym sumieniem i opisuje jej stan jako idealny.

Cena za nia to 11400, jest to silniczek 2.0 D rocznik 1998. Jest klima, jest ekelktryka szyb, jest centralny... Przebieg... 147 tys... pozostawie bez komentarza. Autko przyjechalo z Włoch. Rdzy nie zlokalizowalem.

Problem polega na tym, ze ten samochod jest nie zarejestrowany i nie bardzo jest jak do jakigos warszatu podjechac. Generalnie ładnie pali, slink oczywiscie wymyty, ale teroretycznie wszystko ok. Przejechalismy sie po takiej ostro wyboistej drodze - tez wyglada, ze jest ok.

I teraz pytanie - jak Wy to widzicie?

Zaufac im, czy raczej olac temat.

mc

Ja zbadalbym go na zaufanej stacji, jezeli jest bezkolizyjny (nigdzie nie malowany) to wg mnie warty tej ceny. Zawieszenie w tych autach jest mocne. Na rdze moze byc podatne ale jak jezdzilo we Wloszech a nie po terenie gorskim -to powinno byc w dobrym stanie -jak piszesz.

Reasumujac -zastanowilbym sie nad nim po dokladnych ogledzinach i sprawdzeniu geometrii itp. np czy kola nie sciagaja, jak hamuje na prostej drodze, czy tez rowno.

Co do liftu -to nie wypowiem sie bo nie orientuje.

Wg mnie gdyby bylo ok, to kuszaca propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście wysoka tym bardziej że jak wspomniano auto nie jest zarejestrowane więc do ceny trzeba jeszcze te koszty doliczyć.

 

Opłaty są zrobione. Do ceny doliczyc trzeba tylko koszt rejestracji w urzędzie komunikacji.

Co do numeru VIN to postaram sie tam dzisiaj podjechac i go zdobyc :)

Troche sie tylko obawiam, że w koncu mnie pogonia z tego komisu ;] juz 5-ty raz tam bede :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift był w 1998roku! wiec wszystko by się zgadzało. Wyposażenie wcale nie jest najsłabsze bo jest i klima i elektryka szyb.

Tak jak Tolo74 napisał: sprawdzić czy nie był bity i kupować!!! Za samochód w bardzo dobrym stanie warto jest tyle zapłacić.

Spróbuj jeszcze VIN wziąć i sprawdzimy co powinno być na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzieś , może w którymś znaku, walnąłeś się Mathi. Wyposażenie itd można sprawdzić wpisując numer VIN na tej stronie. Twojego nie chce rozszyfrować więc coś musi być nie tak....jakiś komunikat się pojawia ale ja niestety nie znam rosyjskiego. Mój VIN rozszyfrowuje więc ze stronę jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzieś , może w którymś znaku, walnąłeś się Mathi. Wyposażenie itd można sprawdzić wpisując numer VIN na tej stronie. Twojego nie chce rozszyfrować więc coś musi być nie tak....jakiś komunikat się pojawia ale ja niestety nie znam rosyjskiego. Mój VIN rozszyfrowuje więc ze stronę jest wszystko ok.

 

Ale dziwne jest to, ze na stronie Auto Baza ten vin jest ok. Tylko informacji bardzo malo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...