Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki almera n16 :

Benzyna 1.5- dwie wersje mocy 90 km a po lifcie 98 , 1.8 116 km- obydwa japońskie na łańcuchu rozrządu

Diesel 2.2di 110 km , 2.2 dCI w wersji 112 km i 136 km - wszystkie japońskie na łańcuchu rozrządu.

 

Diesel 1.5 dCI 82 km - konstrukcja francuska od renault

 

Więc tak wygląda paleta silników w almerze n16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki almera n16 :

Benzyna 1.5- dwie wersje mocy 90 km a po lifcie 98 , 1.8 116 km- obydwa japońskie na łańcuchu rozrządu

Diesel 2.2di 110 km , 2.2 dCI w wersji 112 km i 136 km - wszystkie japońskie na łańcuchu rozrządu.

 

Diesel 1.5 dCI 82 km - konstrukcja francuska od renault

 

Więc tak wygląda paleta silników w almerze n16

ameryki kolega to nie odkrył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki kolega to nie odkrył :)

 

Nie po to się tu zalogowałem żeby odkrywać kontynenty

 

Kolego Oskar jak widzisz kilka postów wyżej ktoś miał wątpliwości dotyczących silników diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-almera-igielka-1998-1999-C27549545.html

 

Panowie co powiecie o tej kolumbrynie ? Wypicowany że hej no i z radomia a w radomiu sporo jest handlarzy cwaniaków .

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/ni...-C27549545.html

 

Panowie co powiecie o tej kolumbrynie ? Wypicowany że hej no i z radomia a w radomiu sporo jest handlarzy cwaniaków .

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi . Pozdrawiam

 

Jak chcesz to mogę Ci moją sprzedać za tą cenę ;) 98' klima, 4 poduchy, ABS, alu 16 cali itp.

Zdjęcia masz w linku w podpisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu w sumie nic, przybyło trochę przebiegu, wymieniono kilka razy olej i filtry...

Jak coś to pisz na priv żeby nie śmiecić tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cena troche wysoka wg mnie jak na 1.8, szczeliny tyl lewy troche duze, kierownica wydaje sie w dobrym stanie. To jest oferta od wlasciciela, perwszego?? JEsli tak to moze warto. Cena wyzsza ale dwa komplety kolek, przydatne:) uwaga na zuzycie oleju. Ogolnie jesli Almera II to najlepszy motor do niej to 2.2 dci, po liftingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto nawet dzwonić, auto totalny złom. Pod maską jedna wielka rdza, lewy przód po niezłym dzwonie. Tył też się ledwo kupy trzyma.

 

Odpowiedz sobie sam na pytanie, dlaczego ktoś za 7500zł sprzedaje auto, za które można spokojnie dostać 13tys. zł.

Jak masz 7000zł do wydania to kup za jakieś 5500 - 6000zł N15 a tysiąca przeznacz na dopieszczenie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto nawet dzwonić, auto totalny złom. Pod maską jedna wielka rdza, lewy przód po niezłym dzwonie. Tył też się ledwo kupy trzyma.

 

kurde zawsze mnie zadziwiaja ludzie ktorzy po zdjeciach sa w stanie powiedziec tak wiele o historii auta - oczywiscie rdze to kazdy widzi... ale bardzo bym chcial sie dowiedziec skad ten wniosek o dzwonie z przodu - ja patrze i nic nie widze - moglbys mi powiedziec na co dokladnie zwracac uwage :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz dokładnie zdjęcia - czasem je powiększasz - i oceniasz równość szczelin, pokrycie kolorów etc. Jest to dosyć łatwe ale bywa złudne. Bo auto czasem mogło mieć delikatną stłuczkę, gdzie tylko zderzak się zagiął etc i tak pozostało, a na poczet zniechęcenia się do takiego auta pojedziemy oglądać inne idealne na fotach, które może być po mega dzwonie ale bardzo dobrze złożone ;) Poza tym, te auta trochę już lat mają więc nie można się dać zwariować, jeżeli przeszłość kolizyjna polegała na wymianie zderzaka czy błotnika... gorzej oczywiście jeżeli było coś poważniejszego ;)

 

A ja podbijam jeszcze raz, czy ktoś coś wie o tej Almerze:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-gti-143-km-C27714541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zawsze mnie zadziwiaja ludzie ktorzy po zdjeciach sa w stanie powiedziec tak wiele o historii auta - oczywiscie rdze to kazdy widzi... ale bardzo bym chcial sie dowiedziec skad ten wniosek o dzwonie z przodu - ja patrze i nic nie widze - moglbys mi powiedziec na co dokladnie zwracac uwage :D

 

Gdybyś siedział w temacie aut kilkanaście lat, to byś wiedział, że tyle rdzy pod maską nie jest normalną rzeczą. Takie coś tylko w przypadku naruszenia struktury karoserii i ponownego malowania. Mocowanie lewej lampy robione metodą druciarską, a przy walnięciu najczęściej lecą te zaczepy. Śruby mocujące elementy do przedniej belki są nieoryginalne, ktoś zakładał takie, jakie miał pod ręką. Urwane mocowanie grilla. Cała poprzeczna belka była naciągana, co komuś nieumiejętnie wyszło i jest krzywo. Mam jeszcze podejrzenie, że prawy oraz lewy błotnik są świeżo po malowaniu, ale zdjęcie spod maski by musiało być lepszej jakości, żebym był pewny.

 

I jak wspominałem, 7000zł to nie są pieniądze na N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czarna Almera n15 ma dziwne odbicie w lakieru po prawej stronie, mogla byc niezle zlozona,tlumik sportowy, raczej nikt "lekko" jej nie traktowal:P "sportowe" nakladki na pedaly:P heh lewa strona ma pogieta troche blache, reszte zobaczysz na zywo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz, mi bierze oleju ok. 0,5-1 litra na 15 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, zeby Nissan wyeliminował ten problem, rozpoznasz dopiero jeżdząc autem z takim silnikiem, jak poczytasz na forum jednym bierze mniej, innym więcej a innym tyle, że decydują sie na wymianę pierścieni, jest to pewnego rodzaju loteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal387

Co mozecie powiedzieć o tych autach. Pierwsza wersja "tańsza" i druga chyba w rozsądnym przedziale cenowym

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-116-tys-serwis-bezwypadkowy-i3023947479.html

 

http://moto.allegro.pl/sliczna-almera-1-5-klima100-bezwyp-100-serwis-i3015751573.html

 

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, w jakim moze byc stanie Almera za 7000zl.... wydaje mi sie ze drzwi kierowcy inny kolor,nie wiem czy dobrze widze ale maska chyba poliftingowa,

ta drozsza dziwne ma wyposazenie, brak halogenow a wyswietlacz na konsoli i do tego gumowa kierownica??hmm poza tym z zewnatrz wydaje sie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...