Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 brak wspomagania na niskich obrotach


woland357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jak w temacie.dopiero co kupiłem nissana primera p11 1997 rok 2,0 16v. 131 KM. lpg
Mechanik twierdzi że płyn od wspomganania jest jeszcze w miare choć nie był wymieniany od nowości.na biegu jałowym kazał kręcić kierownicą w lewą i prawo stronę do oporu.Stwierdził że w pompie nie ma obiegu.no i już zaczalem poszukiwania używanej pompy i mechanika który mi ją wymieni. Jednakże zauważyłem zauważyłem taką rzecz że na postoju jak przygazuje samochód do 3500 obrotów to te wspomaganie zaczyna działać.kierownica lekko sie kręci w jedną i drugą stronę.Wiem że pasek już jest popękany i bardzo stary.Kolega podsunął mi pomysł że może po wymianie paska wszystko zacznie działać jak trzeba.co o tym sądzicie?
Pozdrawiam załogę forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana paska pomogłaby, jakby on się ślizgał (co w sumie jest możliwe) ale jeśli się nie ślizga to nie pomoże akurat na ten problem. Tak czy tak, jak jest popękany to wymień koniecznie, z tego co pamiętam na tym pasku hula nie tylko wspomaganie ale i alternator i byłoby niefajnie jakby Ci gdzieś w trasie pękł.

Moim zdaniem należy bezwzględnie wymienić płyn we wspomaganiu, 17 lat zrobiło na pewno swoje. Tym bardziej idzie zima i może się okazać że wspomagania w ogóle nie będziesz miał (tak jak ja kiedyś - straszne piski na zimnym silniku i brak wspomagania - wymiana płynu pomogła). Koszt płynu niewielki a przy odrobinie pojęcia wymienisz go sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja miałem identycznie. Po dodawaniu gazu wspomaganie było. Pompa zdechła. LEpiej szukaj nowej a jak nie znajdziesz to daj znać. Mam u mnie gościa który czasami ma różne części do primer :)
Pierwsze co jednak to jak pisze @nrb- płyn.
U mnie nie pomogło ale nie powiedziane że u Cb będzie inaczej.

Płyn Dextron bądź ekwiwalent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione pompa pasek i plyn mobil atf czerwony.wszystko juz dziala.dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no w sumie nie do końca wiadomo bo kolega zmienił wszystko co się dało ;-) miałem nadzieję że obejdzie się bez nowej pompy. Ale dobrze że już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...