Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder - modyfikacja wyprawowo - terenowa


dawidcobra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z grubsza zerknąłem na metalpasje interesujące Navara piękna. Poczytałem też lemmy Twoje innowacje i ciężką pracę przy Terrano -jestem pod ogromnym wrażeniem, szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardziej pod kątem homologacji ... zadzwoń i dowiedz się u źródeł jak sprawa wygląda

Ja mogę dowiedzieć się od "trooperów" z moich okolic czy mieli jakieś kłopoty za granicą; eksplorują Albanię i Rumunię naokrągło, Ukrainę również (ale tam to wiadomo jak "te sprawy" się załatwia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardziej pod kątem homologacji ... zadzwoń i dowiedz się u źródeł jak sprawa wygląda

 

homolo co ? haha wspomniane ARB nie ma ... nic nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba obecny zderzak zaadaptować do windy + jakieś porządne zaczepy  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, nie ma i teraz jak będę chciał jechać do Chorwacji latem to kto wie czy nie skończyło by się na zabraniu dowodu lub mandacikiem w którymś z krajów - stawiam na germańców. Zaczepy do ramy lift i opony tyle pozostaje....a te lampy podłączę pod zwykły przycisk bez zapalania z długimi dla świętego spokoju,może być???????

Witaj hug-h dziękuję że obserwujesz moje amatorskie poczynania.

Nie no może nie zabierają, ale wiesz przykładowo jadę sobie z żoną, dziećmi i przy jakiejś kontroli nie potrzebne mi problemy, będę obudowywał podwozie i robił lifta ściągnę zderzak jeszcze raz i coś pokombinuje z konkretnymi zaczepami i coś wzmocnię dokręcę na gorąco mi coś zaświta w glowie:)

Nie mam dekielków ale jak są potrzebne to coś domówię, tak poza tym ciągnę nowe kable i mam skrzynkę z bezpiecznikami więc będzie jak by odrębna instalacja bez ingerencji w istniejącą. Zapalać te ledy będę po prostu przyciskiem jak będę potrzebować np. w lekkim terenie poza drogami publicznymi może tak być???? Potrzebny przekaźnik????? W takiej sytuacji??????

Edytowane przez dawidcobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od razu to na pewno nie zabierają ale dlatego mam rury a nie  nowy zderzak.... w moim roczniku to rozwiązuje problem.


pod przycisk ale przez przekaźnik chyba,

a masz dekielki do tych lamp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej spiac z dlugimi, a dodatkowym wylacznikiem odlaczasz. Ja tak mam. Wygodnie bardzo , korzystam na drogach publicznych przelaczam fabrycznym przelacznikiem razem z drogowymi a w razie Niemca odlaczam zupelnie.

Listwe na dachu mam na calkiem oddzielnym wylaczniku w pole i do lasu. Przekazniki musisz zapodac w kazdym razie w kazdym rozwiazaniu.

A w autach z 2007 i wczesniejszych nie trzeba sie przejmowac homologacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dawid  :)

Na Chorwację obowiązuje inna marszruta ... uniemożliwiająca zasilenie budżetu Bundespolizei 

Halogeny ... oczywiście z długimi, obowiązkowo przez przekaźnik ... podjedź sobie do jakiegoś kaletnika, z kawałka dermy, skaju niech uszyje Ci pokrowce (kapturki) na te halogeny

Windę też przydałoby się zasłonić

 

Ogólnie to trochę się w kierunkach zamotałeś ... chciałeś przerobić auto z drogowego na wyprawowe :

- winda

- halogeny

- zawias 

- opony

... wszystkie te szpeje raczej oddalają Patha od autobahnów

 

Teraz z kolei chciałbyś dojechać tym bezstresowo na Lazurowe Wybrzeże ... nie da się, po prostu się nie da.

Rumunia, Albania, Chorwacja ... całe konwoje jeżdżą w tamtym kierunku, może nie z powodów prawnych ale jednak gdy tylko się da to zjeżdżają z autostrad i wykorzystują atuty swoich aut ... i wcale nie musi to być trudny teren.

Widoki zza szyb auta jadącego zwykłą drogą są dużo atrakcyjniejsze niż z autostrady ... prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie no wiem przerabiać będę to bez wątpienia a że się motam to prawda :) ale nie zrezygnuję na pewno z tego co sobie założyłem.....

Witam ponownie wrzucę fotki niebawem dalsze. Panowie tak na przyszłość- jak będziecie montować wyciągarkę z przodu to hak schować -nie może wystawać 300zł i 3 punkty karne......

Edytowane przez dawidcobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ekipie wszyscy mają haki do bocznej szekli zaczepione ... ale i tak w razie kontroli to nic nie da bo zderzaki, wystające koła itd...  :whistle:

no cóż, ryzyko, adrenalina ... to wszystko wiąże się z jeżdżeniem terenówką po czarnym  :D


Czekamy na te foty  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj dawidcobra!

 

mógłbyś rozwinąć temat co oznacza "schować hak od wyciągarki" w ujęciu naszych kochanych misiaków? Właśnie jestem na etapie montażu wyciągarki i zastanawiam się gdzie umieścić zaczep na hak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo mocno przepraszam za brak kontynuacji tematu dot. Pathfindera - został sprzedany tak jak stał po wstępnie wykonanych pracach. Po operacji kręgosłupa byłem zmuszony pojazd z bólem sprzedać. Wymieniłem na pojazd bardziej przyjazny do jazdy na trasy autostradowe i pokonywanie kilometrów z rodziną. Kia Optima. Jednak teraz kiedy wróciłem do pracy na morzu żyłka off road się odezwała nabyłem gr 60 rocznik 93 i od razu osłodził mój żal za Patkiem. Wymaga wiele wkładu ale to miłość od pierwszego wejrzenia. Będzie służyć do błotka. Zatem dziękuję Wam weteranom i bardziej doświadczonym, już teraz z góry za pomoc. Off road to coś czego nie można pojąć a ciągnie jak piękna kobietka. Po pierwszych próbach gr-em 60 jestem pod wrażeniem. Powoli zaczyna się nowy etap.....przeniosę wpisy w inne miejsce. Załączę fotki i prace. Póki co jestem w morzu a brat zajmuje się z kolegami pomocą przy dotykaniu nowego nabytku. Zaraz dojdą MT eki rozrząd i konserwacja. Lina pod wyciągarkę itd. Cóż dodać - off road to piękna współpraca i tak specyficzna pomoc - zacytuję brata ,,w tym sporcie trzeba sobie pomagać". Zatem ja w morzu a on z kolegami w wolnych chwilach już dotyka

Edytowane przez dawidcobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...