Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego J11


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie skrzypienie wystąpiło tylko podczas mrozów jak auto miało tydzień...., więc to raczej nie korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie skrzypienie wystąpiło tylko podczas mrozów jak auto miało tydzień...., więc to raczej nie korozja.

 

U mnie tez wystapilo skrzypienie tylko poddczas mrozow.

 

Dzisiaj dzwonili z Zaborowskiego, że juz dostali wytyczne z centrali i zapraszaja na naprawe w ramach gwarancji.

Edytowane przez Issakles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wystapilo skrzypienie tylko popdczas mrozow.

 

Dzisiaj dzwonili z Zaborowskiego, że juz dostali wytyczne z centrali i zapraszaja na naprawe w ramach gwarancji.

Naprawę łożysk Macphersona ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę łożysk Macphersona ????????

 

Nie powiedzieli co beda naprawiac.

Poczatkiem kwietnia bede w serwisie na wymianie + przeglad po roku to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę łożysk Macphersona ????????

Edek,sam sobie zadajesz pytanie,na które znasz odpowiedź.Wiesz dokładnie że naprawa łożysk McP,to tylko i  wyłącznie wymiana.Więc po co to zdziwienie?

To jest żałosne pan przyjedzie my naprawimy ale nie powiemy co!

A skąd wiesz? Jeszcze nie był,nie naprawiali,więc o czym mają rozmawiać i to jeszcze na pewno przez telefon.Zrobią na pewno powiedzą.A jak nie ,będzie protokół z naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwienie Jacko OGROMNE bo u mnie padły po 10.000km a koledze po ilu 2000km 3000km ??????

 

17600km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Issakles,u mnie podobnie,tylko 200 więcej i tylko raz się odezwało łożysko i umilkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle natłukłeś przez ile???

 

kwiecien 2014

Issakles,u mnie podobnie,tylko 200 więcej i tylko raz się odezwało łożysko i umilkło.

 

u mnie tez, tylko jak raz bylo zimno w W-wa

 

ale dzwiek byl jakbym "przejechal malego psa" prawym kolem przy skrecie w prawo wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem QQ zostawiłem auto na dwa dni po dwóch dniach zmagań serwisantów ze szczecin polmotor z usterką skrzypienia przy skręcie doszli do wniosku że  na pewno nie są to łożyska mc persona oczywiście w momencie  pobytu auta w serwisie usterka nie wystąpiła ustalenia to jakiś duperel przy kolumnie kierownicy  ogólnie uważam że za chwilę temat powróci a ja znów będę w k..........ny, tak szczerze mówiąc to myślę że nawet nie starali się cokolwiek ustalić bo próbując im naświetlic temat, że z tym problemem boryka się już wielu użytkowników J11 to pan stwierdził że ta usterka pojawiała się  w J 10  a poza tym to oni sami stwierdzą co to jest no i po dwóch dniach dalej nic nie wiem a raczej wiem temat na pewno się pojawi, dziwi mnie tylko że jedne serwisy znają problem a inne udają że nic nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polmotor miesiąc temu przesmarowali kolumne kierownicy trwało to 1 godz a to samo podwóch dniach koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras,nie dziw się.Serwisy nie wymieniają uwag na temat usterek i ich pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras,nie dziw się.Serwisy nie wymieniają uwag na temat usterek i ich pochodzenia.

Dziwi jedynie fakt że producent nie zadbał o bazę danych i w/g najczęściej pojawiających się usterek nie oprze akcji serwisowej lub jakichś wytycznych dla serwisów swoich ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by tak było to VW AUDI i inne wieśwageny nie szczytowałyby w rankingach bezawaryjności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po naprawie gwarancyjnej. Potwierdzam wymiane "łożyska McPersona"

 

czas naprawy to 4h, ale polaczone bylo to z rocznym przegladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, skrzypienie pochodzi od górnych łożysk mcphersona, po wymianie jest cisza, to co niektórym z Was serwisy smarują w kolumnie kierownicy to inny temat, chodzi o plastikową tulejkę, ale objawy związane z jej wybiciem sa inne tzn stuki przy szybkich ruchach kierownicą na postoju. smarowanie tego elementu to pierwszy etap, jeśli po jakimś czasie problem powraca element jest wymieniany, koszt z wymiana to około 170 zł jeśli auto jest po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i również mnie to dopadło po 4 tysiącach km. To jakaś porażka. To auto zamiast przynosić radość coraz bardziej sprawia więcej negatywnych emocji niż tych pozytywnych. Jutro dzwonie do ASO i zgłaszam to razem z usterką czujnika zmierzchu.

Brzmi to dokładnie tak:

https://www.youtube.com/watch?v=4HeIuaIxYSc

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w Juke-u, tyle, że po 15 tys. km. Wymiana na gwarancji - myślę, że Nissan będzie miał problem, ponieważ mój Juke nie był pierwszy z tą przypadłością. Teraz to samo w QQ. Przy tak niskich przebiegach Nissan będzie miał wiele łożysk do wymiany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bolączka Nissanów.Note też na to cierpiał,wymieniali,zmieniali ponoć na wzmacniane.Niektórzy po dwa razy,niektórzy(tak jak ja)wogóle.I dziadek co ode mnie wziął Note też nic nie robił.


Przyczyną jest plastikowe łożysko ślizgowe,wiem,że koledzy(niektórzy) w Note wymieniali na kulkowe Rouville.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...