Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego J11


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cie nie pier............ ile nalatane macie że już wam się te plastikowe łożyska pomieliły????

Ja nabiłem 10.000km i zmieliło się od kierowcy od pasażera już zaczeło się mielić!!

Wymiana na gwarancji w ASO na( wzmocnione) i już nabiłem na nich 15000 km i cisza ani skrzypienia ani stuków przy skręcaniu i ruszaniu.

Co do zbierania się tam wody to serwis po wymianie gwarancyjnej nawalił mi tam smaru kupę to woda nie ma gdzie się zbierać i nakrętka z śrubą nie będzie rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kiedy jesteś umówiony z nimi? Może też podjadę i jakby mieli 2 takie same przypadki to szybciej by zadziałali. Ktoś już pisał ze zostawił auto na 2 dni w ASO zeby drugiego dnia rano sprawdzili na zimnym silniku i wymienili łożyska.

 

Ja już zgłaszalem właśnie w Zaborowskim. Oczywiście sprawdzili i nic nie zauważają bo pewnie auto już rozgrzane było.

Z którego serwisu w Warszawie korzystałeś? Mam wydaje mi się ten sam problem.

Umowiony jestem na 10.02 na godzine 10:00

 

przy umawioniu sie na wizyte potwierdzili mi, ze tez bede mial wgrywany "nowy sterownik" od awaryjnego hamowania

usterke łożysk Mcphersona stwierdzono w ASO Zaborowski.

 

Yanekoktagon napisz prosze jak to rozliczyli ? gwarancja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłem w serwisie w zeszłym tygodniu. Powiedzieli ze coś w kierownicy jest nie tak ale potrzebują więcej czasu żeby rozebrać i sprawdzić. Pojechałem wczoraj i już nic nie słyszą. Jak wy sobie radzicie w kontakcie z serwisem i pokazaniu tej usterki?

 

Dziś z rana usterka znów dawała znać. Jedynym rozwiązaniem jest zostawienie chyba auta u nich na noc.

 

 

To jest taka sama historia jak z czujnikami z przodu. Zwariować można z tym naszym kochanym Nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłem w serwisie w zeszłym tygodniu. Powiedzieli ze coś w kierownicy jest nie tak ale potrzebują więcej czasu żeby rozebrać i sprawdzić. Pojechałem wczoraj i już nic nie słyszą. Jak wy sobie radzicie w kontakcie z serwisem i pokazaniu tej usterki?

 

Tez dzisia bylem u Zaborowskiego na wgranie nowych sterownikow + sprawdzenie skrzypienia podczas skrecania w prawo. Powiedzieli ze problem jest im znany, ale nie znaja przyczyny. Czekaja na odpowiedz z centrali. Maja do mnie dzwonic jak juz cos beda wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj dopadła ta usterka,ni z tego ni z owego zaczęło sobie skrzypieć i to na ciepłym !,po jakimś czasie ustało.Ale co się odwlecze....poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem raz skrzypi raz nie. Jutro mam wolną chwilę to podjadę do serwisu i zapytam czy maja na to jakieś wytłumaczenie. Ostatnio przesmarowali jakąś spreżyne i przeszło ale pojawiło się znowu grrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo woda z drogi wymyła ten smar z sprężyny !

Pojedziesz znowu nasmarują zasmarują a woda z drogi znowu wymyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapaprać smarem jak Gustlik Rudego przed nurkowaniem w tunelu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W J10 skrzypiala jeszcze guma kolumny kierowniczej przy scianie grodziowej. U mnie na gwarancji byla wymieniana.

Mocowania MCPersonow zreszta tez byly wymieniane w J10 :/

 

Obecnie J11 - 21kkm i jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie umyć auto na myjkę ciśnieniowa po zainstalowaniu kapsli, aby właśnie sprawdzić czy kapsle zabezpieczają przed wodą z myjki!!!

Manix nawet kropa się nie dostała sucho pod kapslem  a ja myje fest nie po łebkach  :)

Wklej zdjęcie swoich kapsli są pewnie inne.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w związku z trzeszczeniem wymienili górne łożyska Mcphersona, na razie jest ok, muszą mi jeszcze zbieżność ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie umyć auto na myjkę ciśnieniowa po zainstalowaniu kapsli, aby właśnie sprawdzić czy kapsle zabezpieczają przed wodą z myjki!!!

Manix nawet kropa się nie dostała sucho pod kapslem  a ja myje fest nie po łebkach  :)

Wklej zdjęcie swoich kapsli są pewnie inne.

Są identyczne ,ten sam nr katalogowy ,tyle że miałem je od nowości, a co do wody poczekaj kilka miesięcy i sam zobaczysz. Na myjni też mam sucho to musi być jazda w deszczu i to sporo.Odpływ wody przypada na ten mały otworek w kapslu u góry (szczególnie z prawej (siedząc za kierownicą)

Jedno jest pewne, mam te kapsle od nowości i nie wiem co to wymiana łożysk McP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do qashqaia te zaślepki będą pasować?

A masz wyczuwalne "punkty zaczepu" w gumie kielicha?

Edek to pięknie rozmienił na drobne w dziale tiida

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98194-problem-z-uk%C5%82adem-kierowniczym/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wyczuwalne "punkty zaczepu" w gumie kielicha?

Edek to pięknie rozmienił na drobne w dziale tiida

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98194-problem-z-uk%C5%82adem-kierowniczym/page-3

Manix ja zaślepiłem te otworki u góry w kapslu  :)

 

Jaka cena tych zaślepek?

Bez zniżek 84zł komplet  z  You+Nissan i rabatem na mój VIN  60zł komplet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix ja zaślepiłem te otworki u góry w kapslu  :)

 

Nie bój , nie bój, ja też,ale najpierw mialem tam rdzawą breję, dopiero ten wątek w naszym dziale co podałem , spowodował że tam zajrzałem. uszczelniłem wszystko że mucha nie siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś u mnie,mimo jazdy w deszczu,mycia myjką ,w kielichach jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wspomniałeś coś Jacko, że także u Ciebie zaczęło skrzypieć. Czyżby przestało i już się nie pojawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie pojawiło się,czekam i nasłuchuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...