Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] wymiana radia


teargas666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

przeszukałem trochę polskiego internetu jak i kawałek zagranicznego i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

chciałbym zapytać jak wymienić radio w tymże oto samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze trzeba zdjąć cala ramkę, ale nie wiem od której strony zacząć żeby nie polamac. Poza tym czy kostka która tam się znajduje jest jakas wyjątkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż może foto jakie masz radio. a oryginalnie są tam 2kostki nissana. I zapewne będziesz potrzebował przejściówkę z nissana na ISO i ew. z ISO na kostkę z radia jak jakieś nowsze chcesz włożyć. I adapter do wtyczki antenowej może być potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Sony xr-2753 czyli starego kaseciaka gdzie padło radio i nie da się poglosnic muzyki z kaset :D a chce włożyć KENWOOD KDC-W4031 OKAZJA

Witam mam Sony xr-2753 czyli starego kaseciaka gdzie padło radio i nie da się poglosnic muzyki z kaset :D a chce włożyć KENWOOD KDC-W4031

Witam mam Sony xr-2753 czyli starego kaseciaka gdzie padło radio i nie da się poglosnic muzyki z kaset :D a chce włożyć KENWOOD KDC-W4031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i wielu innych kolegów z forum dało by radę to podłączyć bo to nie jest aż tak trudne przy odrobinie wiedzy.... sądząc po modelu Soniaka kostki Nissanowskie mogły być ucięte i należałoby przylutować ISO . Poszukaj jakiegoś znajomego co się na tym zna i przy piwku Ci to ogarnie. Bo tu będzie trochę ciężko bo jak mówisz nawet nie wiesz jak wyjąć radio z kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy się do końca. Źle zadalem pytanie na poczatku - nie wiedziałem jak zdjąć ramkę na panelu głównym. W tej chwili juz wiem jak go zdjąć.

Jedyne z czym moge mieć problem przy podlaczaniu to jeżeli była ucieta kostka, żeby to przylutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu znów pojawiają się wątpliwości, czy problem w samej obsłudze lutownicy czy problem ,który kabel gdzie? jak napisał kolega wyżej wyjmij radio i zrób zdjęcie tej "pajęczyny" a wtedy zobaczymy co się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej chodzi i to co z czym połączyć. Będę dziś w domu wczesniej to wrzuce fotke.Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Przepraszam za "delikatne" opóźnienie. W zalaczeniu zdjęci jak wygląda kabel który podłączany jest bezpośrednio do radia. Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

post-88496-1422111895,9615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

Wygląda na to, że oryginalne kostki nie zostały ucięte. 

 

W załączeniu zdjęcia. Zostaje kupienie przejściówki czy da radę metodą "chałupniczą" przerobić? 

 

Pozdrawiam. 

 

post-88496-0-06257100-1422637190_thumb.jpgpost-88496-0-86316400-1422637192_thumb.jpgpost-88496-0-79167400-1422637196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies wskazówki ?:) szukalem w internecie ale szczerze powiem, ze nie były dla mnie jasne.

 

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się mówi... "jak krowie na rowie" idź do sclepu jakiegoś z audio lub car audio , kup sobie takie cóś i po sprawie...

 

 

 

http://allegro.pl/zlacze-iso-adapter-nissan-almera-micra-primera-qx-i5041936987.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawa bardzo pomocna rada. Dawno znalazłem przejsciowke wiec nie pytam o to. Pytalem o szczegóły albo schematy jak połączyć kostkę ISO do instalacji...

 

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie kable, które są potrzebne. Potrzebowałem tylko przejściówki z kostki Nissanowskiej na ISO, albo jakiegoś schematu, jak połączyć te kable razem... Wiem, jaką kostkę trzeba podłączyć do samochodu. 


Po podłączeniu za pomocą takiej kostki jaką przedstawił kolega GAWA radio nie włącza się. Przypuszczam iż chodzi o to, że kostka ISO która prowadzi od samochodu do radia ma jeden pin więcej niż kostka od radia do samochodu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli doprowadzić ten "brakujący pin" z kostki która idzie do radia i podpiąć ją do obudowy, dobrze rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...