Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p11 wymiana alternatora - brak ładowania


B_A_D_I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ładowaniem akumulatora, jak kupiłem primerke prąd ładowania był słaby ok 13v,  13,5v  poczym z dnia na dzień przestał ładować, wymieniłem na nowy - używany, wymieniłem i problem polega w tym, iż ten, co kupiłem ma inne mocowanie, ma gniazdo na + gruby kabel z kapturkiem czerwonym ( tak samo jak w starym altku) i dodatkowo jest wtyczka z dwoma kabelkami ( + i -) i niewiem jak je podłączyć. Podpoiłem (-) z wtyczki pod kabel od minusa, jaki był podłączony w starym altku, lecz nic to niedaje jak po odpaleniu podpinam miernik i niema ładowania. Niemam pojęcia jak podłączyć tą wtyczkę. Wiem, że najlepiej kupić nowy bądź zapłacić za zregenerowany taki sam, ja niestety szukam, aby zrobić to w miarę tanio. Moje autko to primerka p11 2.0 16v 1997 , a alternator kupiłem z p11 1.8 16v 2001 po lifcie.Pasek napięty , mechanicznie wszystko ok.

Może ktoś miał podobny przypadek.


Nikt tu niezagląda?

Podpiołem (z wtyczki alternatora) plus do plusa akumulatora a minus do minusa akumulatora i ładowanie jest ok 14,4. Kabel który był podpięty do starego alternatora minusowy jak podepnę do minusa akumulatora bądź do masy auta to lampka ładowania akumulatora na liczniku sie cały czas świeci , ładowanie jest..

niewie ktoś czy takie podpięcie coś popsuje....


temat do zamknięcia sprawa rozwiązana lapka świeci i ładowanie ok 14,40

dziękuje za pomoc ;-)

post-29314-0-09781500-1421765613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...