Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malzonce po miesiacu jazdy wylacznie w miescie, przejechala ok 400km spalanie wyszlo rowne 11l/100km. Ale uzywala zwykle klimy, a grzanie szyby i siedzenia rowniez bylo na porzadku dziennym. Ale na pytanie czy wolisz jedzic starym co pali 7l w zime w miescie czy QQ co pali 11 -odpowiedz -oczywiscie QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malzonce po miesiacu jazdy wylacznie w miescie, przejechala ok 400km spalanie wyszlo rowne 11l/100km. Ale uzywala zwykle klimy, a grzanie szyby i siedzenia rowniez bylo na porzadku dziennym. Ale na pytanie czy wolisz jedzic starym co pali 7l w zime w miescie czy QQ co pali 11 -odpowiedz -oczywiscie QQ :)

Grzanie fotela zużywa 40-60W w zależności od ustawienia, grzanie szyby ~40W. Jeżeli to powoduje jakąkolwiek zmianę w spalaniu silnika który produkuje 117 tysięcy watów mocy,to będę głęboko w szoku. Co innego klima - nie wiem ile ta w QQ bierze,ale może to być nawet 4kW - to już może wpłynąć na spalanie. Ale tak, wynik 11L/100km mnie nie dziwi.

 

I tak,wiem,czepiam się :D

Edytowane przez gambiting
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie na jazde testowa moim autkiem. Ciekaw bylem jakie spalanie w miescie wskaze komputer. Jezdzac spokojnie pokazal 7.6, natomiast gdy zaczalem jezdzic normalnym tempem wzroslo do 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie na jazde testowa moim autkiem. Ciekaw bylem jakie spalanie w miescie wskaze komputer. Jezdzac spokojnie pokazal 7.6, natomiast gdy zaczalem jezdzic normalnym tempem wzroslo do 9l.

A włączone miałeś AC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak włączam ac/dc to jakby więcej palił :)

Nawet na pewno. W Golfie 7 BlueMotion można na komputerze wybrać osobno spalanie silnika i spalanie powodowane przez klimatyzację. W momencie kiedy ustawiłem ją na najniższą temperaturę i maksymalne obroty wentylatora, komputer pokazywał spalanie potrzebne na działanie klimatyzacji na poziomie 1.0L/godzina. Więc przy miejskiej prędkości 50km/h, przy klimatyzacji spalanie wzrasta Ci o 2L/100km, a to wcale mało nie jest!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na pewno. W Golfie 7 BlueMotion można na komputerze wybrać osobno spalanie silnika i spalanie powodowane przez klimatyzację. W momencie kiedy ustawiłem ją na najniższą temperaturę i maksymalne obroty wentylatora, komputer pokazywał spalanie potrzebne na działanie klimatyzacji na poziomie 1.0L/godzina. Więc przy miejskiej prędkości 50km/h, przy klimatyzacji spalanie wzrasta Ci o 2L/100km, a to wcale mało nie jest!

Dlatego czekam na wpis Gregsona czy AC było on czy off :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Manix dokładnie  :punk: ,  thunderstruck też jest paliwożerny :), no ale Edek słusznie zauważył że wtedy też szybciej jedzie :)

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze  jest wlaczone AC. W poprzednim aucie tak bylo, w tym na razie jest tak samo.

Gregson było napisać spalanie 1.6 pod obciążeniem kompresora klimy  :)

U mnie na odwrót zawsze wyłączone AC ,latem tak zawsze włączone ale nie na max chłodzenie.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na interii art o nowym mondeo z silnikiem 1.0 z turbiną na 3 cylindrach i spala 7l/100km i tak się zastanawiam czy forma nie przerosła już treści ?

Bo takie spalanie to z palcem w dupa.gifosiągają wolnossące jednostki o większej pojemności do tego bardziej elastyczne co powoduje że nie trzeba tyle wachlować skrzynią .

O jakiej tu ekologii oszczędności więc mowa ? 

Za 10 lat 1.6 faktycznie będzie brzmiało jak dziś 5l hemi ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi to jeden ze sprzedawców na pierwszej jeździe próbnej nowym QQ 1.2 około roku temu opowiadał:  "takie tendencje, wyścig kto mniejszą pojemność silnika i zaczął wymieniać 1.0, 0,9, a w Nissanie mamy 1.2"   :D

 

Taki "gender" dla kierowców. Masz pojemność 1.6 lub więcej? Nie jesteś postępowy   :D

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam jeszcze dwu litrówkę pb , silnik klepany chyba od 92 roku z tej pojemności inżynierowie w mitsubishi wycisnęli tylko 136km , ale uwierz na 4 biegu spokojnie jadę 30km/h i jak przycisnę gaz to do 140km/h bez szarpania i jęczenia pójdzie .Pali raptem 8 L /100km , smarowany syntetykiem do dziś 5W30 i ciągle nie wykazuje zmęczenia .

Jestem NIEPOSTĘPOWY :)  , ciekawe jaką trwałość będą miały dzisiejsze "młynki do kawy" ?

Obym się mylił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi to jeden ze sprzedawców na pierwszej jeździe próbnej nowym QQ 1.2 około roku temu opowiadał:  "takie tendencje, wyścig kto mniejszą pojemność silnika i zaczął wymieniać 1.0, 0,9, a w Nissanie mamy 1.2"   :D

 

Taki "gender" dla kierowców. Masz pojemność 1.6 lub więcej? Nie jesteś postępowy   :D

0.9Tce silnik super RENAULT proszę popatrzcie jaki to super silnik na TYRYTUTKACH aby się wszystko kupy trzymało !!!

I to 100.000km przejedzie taaaaaaaaaaaaaaaaa.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na interii art o nowym mondeo z silnikiem 1.0 z turbiną na 3 cylindrach i spala 7l/100km i tak się zastanawiam czy forma nie przerosła już treści ?

Różnica w cenie Focusa 1.0 125 KM a 1.6 150 KM, to niecałe 4 tys. Jeśli podobna różnica będzie w Mondeo, to nikt nie kupi 1.0 125 KM za ponad 90 tysi. Z drugiej strony gdyby podobna różnica była w Qq 1.2 i 1.6, to nikt by nie kupił 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...