Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 1,6 benzyna 160 KM


abp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super spalanie jak na taką budę to niezły wynik  :spoko:

Tylko gdyby ta buda tak jeszcze nie szumiala to bylo by super :).

Ale chce ja w przyszlym tygodniu dac do zaufanego serwisu Nissana aby go posluchali, zobaczyli czy jest problem czy tylko mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie jeszcze w tym aucie zdziwilo to zauwazylem, ze przy predkosci 90km ma ok 1800obr, czyli stosunkowo niskie jak na taka predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji w trasie -poza miastem przy predkosciach 70-100 spalanie silnika 1.6 dig-t wynosi ponizej 6l.

Dzis np wybralem sie z Torunia do Bydgoszczy -trasa o dlugosci ok 50km, z predkoscia ok 80-100km, duzo odcinkow z ograniczeniem do 50km, spalanie w jedna strone wyszlo 5.7l, powrot 5.9l. Wynika z tego ze spalanie ponizej 6l poza miastem to standard.

jak pisałem któregoś stycznia że średnie spalanie mam 6.8 a potrafiłem zejść do 5.7 to mi pisali że chyba pcham auto,teraz średnie spalanie mam na 6.4 ale trzeba pomachać trochę lewarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem któregoś stycznia że średnie spalanie mam 6.8 a potrafiłem zejść do 5.7 to mi pisali że chyba pcham auto,teraz średnie spalanie mam na 6.4 ale trzeba pomachać trochę lewarkiem

No ja nie pisze o srednim tylko o spalaniu w trasie -poza miastem 70-100km/h- a sa to warunki optymalne. W miescie spala ok 8.5-9l wiec jesli u ciebie srednie spalanie to 6.4 to faktycznie pewnie go pchasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie pisze o srednim tylko o spalaniu w trasie -poza miastem 70-100km/h- a sa to warunki optymalne. W miescie spala ok 8.5-9l wiec jesli u ciebie srednie spalanie to 6.4 to faktycznie pewnie go pchasz :D

w miasto zapuszczam się sporadycznie  'mam służbowe auto"  a QQ głównie służy mi na wekendowe  wyjazdy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miasto zapuszczam się sporadycznie  'mam służbowe auto"  a QQ głównie służy mi na wekendowe  wyjazdy,

Nie no, jesli do miasta zapuszczasz sie sporadycznie i jezdzisz np 90% czasu poza miastem to faktycznie Twoje srednie spalanie moze oscylowac w okolicy 6.4l.

Jak pisalem, zejsc ponizej 6l poza miastem to nie problem, wiec jesli jezdzisz glownie poza miistem to masz szanse na zejscie z Twoim srednim spalaniem jeszcze nizej.

Ale to bedzie Twoje srednie spalanie nie majace nic wspolnego ze srednim ogolnie rozumianym, czyli czesc w miescie, czesc poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 500km na krótkich odcinkach miasto 60% trasa 40% - śr. spalanie wg. komputera 8.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jesli do miasta zapuszczasz sie sporadycznie i jezdzisz np 90% czasu poza miastem to faktycznie Twoje srednie spalanie moze oscylowac w okolicy 6.4l.

Jak pisalem, zejsc ponizej 6l poza miastem to nie problem, wiec jesli jezdzisz glownie poza miistem to masz szanse na zejscie z Twoim srednim spalaniem jeszcze nizej.

Ale to bedzie Twoje srednie spalanie nie majace nic wspolnego ze srednim ogolnie rozumianym, czyli czesc w miescie, czesc poza miastem.

a może rzucić temat nagłośnienia w QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rzucić temat nagłośnienia w QQ

Co masz na mysli? Chcesz podyskutowac o naglosnieniu w QQ? zalozz watek, mysle, ze wielu posiadaczy QQ sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdarza się komuś że średnie spalanie kompa nie pokrywa się z ilością tankowanego paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym modelu  za krótko jeszcze jeżdżę, żeby to stwierdzić, jednak w poprzednim 1.6 praktycznie zawsze komputer wskazywał brak paliwa w baku gdy faktycznie było  4-5 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się komuś że średnie spalanie kompa nie pokrywa się z ilością tankowanego paliwa ?

zawsze , jest tak ,że pokazuje ile do rezerwy i nic ponadto. Przykład ? mam 750kkm na budziku i wlącza mi sie że mam juz 0 paliwa. ale średnie spalanie pokazuje mi 5,9/100 ? Jadę karnie na " ON-dajnię i... 44,5-45l wchodzi(a niby już nie mam paliwa) zbiornik u mnie mieści 53 l Dla mnie parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to pytam,średnie pokazuje ok.7 a po tankowaniu i przeliczeniu samemu  ilość km razy il.paliwa wskazuje o jeden litr za mało.wydaje mi się że to za duża rozbieżność 


ponawiam moje zapytanie odnośnie średniego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez komputer pokazuje stosunkowo niskie spalanie. Nie przeliczalem jeszcze biorac przejechane kilmetry i zuzyte paliwo.

A i potrzeby nie ma, skoro komp pokazuje malo to i samopoczucie jest lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystepuje różnica, komp pokazuje średnia z wielu jazd ok. 0.5l/100 mniej niż moje pomiary które regularnie notuje w raportach spalania na autocentrum /wyniki w mojej stopce/

 

Zreszta wiekszość zegarów w autach ma rozbieżności od rzeczywistości - w jednym z ostatnich programow K2 w tvturbo sprawdzali wskazania predkościomierzy i tylko jeden pokazwyał zgodne wyniki reszta przeważnie +10 km/h wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie pokazuje o conajmniej 0,6 litra za mało, raz po policzeniu wyszło że kłamał zaniżając o 2 litry, ale to tylko raz. Standardem jest 0,6 do 0,8. Masakra. Po co w ogóle pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie pokazuje o conajmniej 0,6 litra za mało, raz po policzeniu wyszło że kłamał zaniżając o 2 litry, ale to tylko raz. Standardem jest 0,6 do 0,8. Masakra. Po co w ogóle pokazuje?

u mnie 1litr jak w mordę, trzy tankowania sprawdzałem i tyle wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manix - fajny artykuł.

Po przeczytaniu naszło mnie na takie przemyślenie: dlaczego bezgranicznie ufamy temu co wyświetli się dystrybutorze, a ciągle narzekamy na producentów samochodów, że nas oszukują (wskazaniami komputerów pokładowych). To jest dziwne - większe zaufanie mamy do pompiarza benzyny - niż elektroniki samochodu.

Z tego artykułu wynika, że wina jest w głównej mierze (jak nie TYLKO) po stronie oszukańczo skalibrowanych dystrybutorów. Ale przyjmij, że po połowie: połowa błędu to oszustwo stacji, druga połowa - niedokładność elektroniki samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, prawda leży gdzieś po środku. Ja wczoraj tankowałem do pełna - weszło 52,5 l, a komputer pokazywał, że do końca mam jeszcze 15 km. Ciekawe jaki jest jeszcze zapas kiedy pokaże 0.

Kiedyś Hondą Civic przegapiłem ostatnią stację na wyjeździe z miasta, komp pokazywał zasięg 20 km, a przejechałem jeszcze z duszą na ramieniu ok. 60 km do najbliższej stacji. Więcej wolałem nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, prawda leży gdzieś po środku. Ja wczoraj tankowałem do pełna - weszło 52,5 l, a komputer pokazywał, że do końca mam jeszcze 15 km. Ciekawe jaki jest jeszcze zapas kiedy pokaże 0.

Kiedyś Hondą Civic przegapiłem ostatnią stację na wyjeździe z miasta, komp pokazywał zasięg 20 km, a przejechałem jeszcze z duszą na ramieniu ok. 60 km do najbliższej stacji. Więcej wolałem nie ryzykować.

Ja na zasięgu 0 w Qashqaiu przejechałem od samego Amsterdamu do Ijmuiden, prawie 20km, ale tak,już mi się bardzo ciepło robiło :D Oczywiście QQ nie pokazuje 0,tylko poniżej chyba 10km pokazuje komunikat o tym,że trzeba natychmiast zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...