Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie, pytanie kieruje do robiących przeglądy z własnymi materiałami, jak to w sumie wychodzi. Ja pisałem, że w Gdańsku, a jeszcze Ktoś inny że w Koszalinie, przegląd z materiałami ASO to ok. 1200 zł. O jaką to różnicę chodzi, że warto kupować materiały na własną rękę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ra345 napisał:

A powiedzcie, pytanie kieruje do robiących przeglądy z własnymi materiałami, jak to w sumie wychodzi. Ja pisałem, że w Gdańsku, a jeszcze Ktoś inny że w Koszalinie, przegląd z materiałami ASO to ok. 1200 zł. O jaką to różnicę chodzi, że warto kupować materiały na własną rękę ?

Zdecydowanie warto, głównie ze względu na olej, za który w ASO rok temu zapłaciłem 398 zł. a w tym roku za własny olej (ELF Evolution 900 SXR 5W40) - 120 zł. Poza tym filtr kabinowy udało mi się zdobyć za 40zł (węglowy CORTECO) gdzie w ASO rok temu było to 120zł. Jak widzisz różnice są i dzięki temu za całość przeglądu wraz z dezynfekcją klimy zapłaciłem, licząc własne materiały, 875zł (bez dezynfekcji byłoby to 776zł) zamiast tych 1200 w ASO. 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 3 poprzednie przeglady placilem 499 (w tym dezynfekcja klimy). Zawsze zawozilem swoje materialy. Tym razem, przy 4tym przegladzie bylo o niecale 50zl drozej. Jesli mozna zaoszczedzic 200-300zl to dlaczego nie mialoby byc warto?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Quadro26 napisał:

3 przegląd za mną. Koszt przeglądu z czyszczeniem klimatyzacji 633 zł. Materiały własne (olej, filtr oleju, filtr kabinowy, filtr powietrza). Do tego auto ładnie umyte i nasmarowali przelotkę, gdyż ta dzień wcześniej znowu zaczęła skrzypieć <_<

"czyszczenie klimatyzacji" - masz na myśli mycie  parownika chemią, czy zwykłe ozonowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buba1982 napisał:

"czyszczenie klimatyzacji" - masz na myśli mycie  parownika chemią, czy zwykłe ozonowanie?

Dezynfekcja klimatyzacji na fakturze, gdy pytałem na czym polega - mycie parownika chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn czyszczenie klimy z dezynfekcją, i to dokładną parownika 100 zł?
Jakoś tanio.
W normalnym warsztacie z klimą chcą 120 150 zł za samo ozonowanie.

A co z poziomem czynnika? Także wliczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quadro26 napisał:

Dezynfekcja klimatyzacji na fakturze, gdy pytałem na czym polega - mycie parownika chemią.

Specjalna pianka,którą stosują firmy zakładające i konserwujące klimę .Czasami dostępna w sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Specjalna pianka,którą stosują firmy zakładające i konserwujące klimę .Czasami dostępna w sklepach

Cena 35zl, na 2-3 zastosowania

BTW

Gdzie jest w J11 parownik, dostęp jak w większości samochodow przez schowek?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi przegląd w ASO Dąbrowa Górnicza koszt 624zł +moje materiały-olej,płyn DOT-4 ,wszystkie filtry

Olej do silnika PMO 5W30  C3 pełny syntetyk klasy PAO 

Filtry komplet Mann.

Na przeglądzie zgłosiłem problem z odpaleniem samochodu i dalsze długie ładowanie.Akumulator wymieniony profilaktycznie.Wielkie ukłony w stronę serwisu w DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu.Szukałem oleju,syntetycznego i wpadły mi opinie na temat tego właśnie oleju.  Temat w necie drążyłem dosyć długo więc decyzja skonfrontowana z innymi "wiodącymi"markami.

Aha! Rozmawiałem również z firmą zajmującą się naprawami,regeneracją skrzyń biegów i innych przekładni,poruszyłem temat właśnie zgrzytających skrzyń w Nissanach.Polecili mi wymienić olej na dobry syntetyk,bo firmowy to zazwyczaj jest cienizna i taniocha.Czekam więc na 75W80 również PMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie szykuję się do pierwszego przeglądu. ASO zawołało 1100 zł, natomiast z moim olejem byłoby 650 zł. Decyzja nie mogła być inna jak zakup oleju na wolnym rynku.
Dla upewnienia się prosze o info czy te oleje będą ok.
1.  Elf Evolution RN-Tech Elite 5W30 C3 RN17
2. CASTROL GTX 5W30 RN17 C3 (ten podbno od niedawna jest lany w fabryce i ASO renault i daci).





Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przegląd 3 miesiące temu. Części moje, robocizna serwisu 439,73zł.  Ja kupiłem Castrola, ale oba są zgodne z normą Renault-Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd, Warszawa salon - 970 zł.

Aktualizacja radaru + Aktualizacja map gps.

Czas przeglądu 3 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież aktualizację map w swoim QQ możesz wykonać samodzielnie i oczywiście gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śledzę forum.
Podpowiedz, jednak jak?

Ja np po zakupie mam 3 lata gratis wymiany karty.
Ale zwykły człowieczek po gwarancji? Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Brzyk napisał:

Trochę śledzę forum.
Podpowiedz, jednak jak?

Ja np po zakupie mam 3 lata gratis wymiany karty.
Ale zwykły człowieczek po gwarancji? Jak?

Pytanie o aktualizację zadał "2pac", a w stopce ma QQ z 2019 roku. W tym modelu, w opcjach systemu audio jest aktualizacja zarówno systemu jak i map (chyba przez 4 lata) online, wystarczy podłączyć telefon z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest :). Nową nawigację (bez karty SD) aktualizuje się samodzielnie przez Wi-Fi lub przez pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o aktualizację zadał "2pac", a w stopce ma QQ z 2019 roku. W tym modelu, w opcjach systemu audio jest aktualizacja zarówno systemu jak i map (chyba przez 4 lata) online, wystarczy podłączyć telefon z internetem.
O taką odpowiedź mi chodziło

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: 

 opisałem szczegółowo aktualizację map przy pomocy pendrive. Idzie to zdecydowanie szybciej niż przez Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 2pac napisał:

O taką odpowiedź mi chodziłoemoji106.png

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Online idzie szybko, kilkanaście minut. A i jeden szczegół, aby mieć odpalony silnik ( przynajmniej przy aktualizacji online ). Ja na początku próbowałem przy zgaszonym i nie nie mogłem zrozumieć dlaczego nie idzie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez MAP UPDATE TOOL pobiera trochę nowsze mapy niż te dostępne on-line. To następna niewiadoma, co Nissan miał na myśli udostępniając w ten sposób aktualizacje. Tyle że nawigację w Nissanie należy traktować jako produkt "nawigacjopodobny". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert_B napisał:

Ale przez MAP UPDATE TOOL pobiera trochę nowsze mapy niż te dostępne on-line. To następna niewiadoma, co Nissan miał na myśli udostępniając w ten sposób aktualizacje. Tyle że nawigację w Nissanie należy traktować jako produkt "nawigacjopodobny". 

Jak tak piszesz, to pewnie wiesz i masz rację. :-) A co do tego, że ta nawigacja to taka sobie to też racja. Ja, np. nie dałem rady dogadać się z nią dosłownie, głosowo.

...

Przepraszam za pomieszanie tematów, już się wyłączam.

Edytowane przez ra345
błędny temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończcie mieszanie tematów!

Pierwszy przegląd nie ma nic wspólnego z nawigacją,dalszą dyskusję można prowadzić np.tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...