Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czujnik położenia wału...

Guest elcoruso
 Share

Recommended Posts

Guest elcoruso

Moja Almerke prawdopodobnie "kapnęła sie", ze chce ją zamienić na Maxime i sie zbuntowała!

Od piatku dwa razy mi zgasła, po drugim razie wywaliło check engine a dzisiaj rano umarła!

Przyjechał elektrykos, podłączył kompa - czujnik położenia wału :(

Ze tez musiało mnie jeszcze to dopaść na koniec! Jutro sprawdzi ile to bedzie mnie kosztowało (licze, ze z robocizną zmieszcze sie w 400-500 zł), oczywiście nie w ASO.

A nie miałeś wymienianego już raz czujnika w ramach ogólnej akcji nissana :?: :?:

sam czujnik (przynajmniej do k12) to koszt 89zł...

no własnie, zapytaj w którymś serwisie, czy wciąz trwa ta akcja?......jak nie w Twoim mieście, to może warto zapytać w innym.....serwis serwisowi nierówny....powodzenia! ;-)

jak auto było kupione w naszym kraju to jedz do ASO!!

należy Ci się za darmo jak psu zupa...chyba ze miałeś

juz raz wymieniane...no to wtedy lipa:(

Guest elcoruso
uuuu, pech jak nic, to znak ze trzeba ja wymienic na maxime i kolejny argument dla tescia ze sie psuje i trza sprzedac :wink:

No już naciskam, kolejny powód sie znalazl :wink:

A nie miałeś wymienianego już raz czujnika w ramach ogólnej akcji nissana :?: :?:

Ja przez 3 lata nie wymienialem, a nie wiem jak bylo u poprzedniego wlaściciela, pewnie nie byl wymieniony skoro sie popsul.

To nic nie kosztuje...Nawet po gwarancji za darmo :D

No nie żartuj! Ja sie balem kosztów w ASO i dalem do zrobienia we wlasnym zakresie ](*,)

dokladnie jest to usluga darmowa - ze wzgledu na wade fabryczna. nissan przeprowadza ja gratisowo w ramach akcji serwisowej. a tyle razy bylo na ten temat moowione ](*,)

Guest elcoruso

Jak sie okazuję nie zawsze usługa darmowa! W moim przypadku musze za to zapłacić (207 zł czujnik + 50 zł wymiana), a to dlatego, ze mój nr nadwozia nie jest w bazie danych aut wzywanych do serwisu. No właśnie dostawaliście takie pismo z wezwanie do wymiany???

Być może ten czujnik został już wymieniony przez poprzedniego właściciela!

No i cała ta impreza ma mnie kosztować ponad 300 zeta (50 zł zapłacicłem za diagnoze - a ASO wołają 249 zł!)

ja pisemka nie dostałam, dowiedziałam sie jak już autko stanęło ;-)

a jeżeli poprzedni właściciel wymieniał (o ile robił to w ASO) to powinni mieć to gdzieś odnotowane.....chyba...

nissan na cos takiego z tego co wiem to razej nie wzywal. ja przynajmniej pisma nie dostalem... tylko sie dowiedzialem przy chyba 3 wizycie w aso. tyle ze moja almera byla pozbawiona tej wady

To, że nissan oficjalnie wzywał to sam byłem świadkiem. Odbierając kiedyś almerkę z przeglądu inny klient zapisywał się na wymianę z kwitkiem od Nissan Poland.

W moim przypadku czujnik wymienili sami, bez pisemnego zaproszenia.

Znak pozostał po wymianie tylko w karcie gwarancyjnej: napis CPS.

Może też ma coś takiego gdzieś zapisanego :?: :?:

Guest kmich76

Akcji wymian bylo chyba ze 3. Część wzywali, część zmianiali nic nie mówiąc podczas przeglądów. Jak ktoś nie jeździl do ASO to jego strata. Mój znajomek w zeszlym jeszcze roku dostal pisemko z prośbą o zgloszenie się z P12 QG 18 : "ble ble ble....może powodować wadliwe dzialanie ukladu sterowania silnikiem..." Ale że nagle stanie i nie da się uruchomić to nie pisali. Reasumując jeśli nie mialeś wymienionego to MUSZĄ to zrobić za darmo...ale u nas to wszystko możliwe.

Guest elcoruso

No właśnie zastanawiam sie czy nie wysłać kopii faktury z odpowiednim pismem do Nissan Polska (jutro o tak i tak musze odebrać auto wiec tym samym bede musiał zapłacić!), w sumie to 257 zeta to nie mały pieniądz!

Podejrzewam, ze po prostu ASO Wałbrzych chce mnie zrobić w ch... i tyle. Na pewno bede interweniował w Nissan Polska.

Guest Markus23

Moja Almerka też była zaliczna do rocznika "wolnego od wady" a jednak jakis czas temu staneła :( W serwisie byli zaskoczeni, i jak to stwierdzili, że pierwszy raz przyjechał do nich samochód na lawecie. Oczywiście była jeszcze gwarancja więc wymiana gratis, ale jest to wada fabryczna wiec po gwarancji tez powinni wymienic za friko :!:

pozdrawiam

No właśnie zastanawiam sie czy nie wysłać kopii faktury z odpowiednim pismem do Nissan Polska (jutro o tak i tak musze odebrać auto wiec tym samym bede musiał zapłacić!), w sumie to 257 zeta to nie mały pieniądz!

Podejrzewam, ze po prostu ASO Wałbrzych chce mnie zrobić w ch... i tyle. Na pewno bede interweniował w Nissan Polska.

dokladnie tez bym tak zrobil. mysle ze moga ci zwroocic pieniadze, zalezy im w koncu na dobrym imeniu firmy i marki ;) tylko sie nie poddawaj :) powodzonka

Guest vqsoft1

ja dzwonilem do aso i zapytalem czy ta akcja jest aktualna powiezdzieli ze tak. podale vin i gosc powiedzial mi ze wymiana juz byla i ze wsio powinno byc ok. i tak odpukac jest.

Pisemko wymęczyłem niczym Tom Cruise w filmie "Firma" :P Ale zobaczymy co na to Nissan Poland....
czekamy na to co ci odpisza 8) lepiej zeby nie kombinowali ;)