Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czujnik położenia wału...


Gość elcoruso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Almerke prawdopodobnie "kapnęła sie", ze chce ją zamienić na Maxime i sie zbuntowała!

Od piatku dwa razy mi zgasła, po drugim razie wywaliło check engine a dzisiaj rano umarła!

Przyjechał elektrykos, podłączył kompa - czujnik położenia wału :(

Ze tez musiało mnie jeszcze to dopaść na koniec! Jutro sprawdzi ile to bedzie mnie kosztowało (licze, ze z robocizną zmieszcze sie w 400-500 zł), oczywiście nie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu, pech jak nic, to znak ze trzeba ja wymienic na maxime i kolejny argument dla tescia ze sie psuje i trza sprzedac :wink:

No już naciskam, kolejny powód sie znalazl :wink:

A nie miałeś wymienianego już raz czujnika w ramach ogólnej akcji nissana :?: :?:

Ja przez 3 lata nie wymienialem, a nie wiem jak bylo u poprzedniego wlaściciela, pewnie nie byl wymieniony skoro sie popsul.

To nic nie kosztuje...Nawet po gwarancji za darmo :D

No nie żartuj! Ja sie balem kosztów w ASO i dalem do zrobienia we wlasnym zakresie ](*,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie okazuję nie zawsze usługa darmowa! W moim przypadku musze za to zapłacić (207 zł czujnik + 50 zł wymiana), a to dlatego, ze mój nr nadwozia nie jest w bazie danych aut wzywanych do serwisu. No właśnie dostawaliście takie pismo z wezwanie do wymiany???

 

Być może ten czujnik został już wymieniony przez poprzedniego właściciela!

 

No i cała ta impreza ma mnie kosztować ponad 300 zeta (50 zł zapłacicłem za diagnoze - a ASO wołają 249 zł!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nissan oficjalnie wzywał to sam byłem świadkiem. Odbierając kiedyś almerkę z przeglądu inny klient zapisywał się na wymianę z kwitkiem od Nissan Poland.

W moim przypadku czujnik wymienili sami, bez pisemnego zaproszenia.

Znak pozostał po wymianie tylko w karcie gwarancyjnej: napis CPS.

 

Może też ma coś takiego gdzieś zapisanego :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji wymian bylo chyba ze 3. Część wzywali, część zmianiali nic nie mówiąc podczas przeglądów. Jak ktoś nie jeździl do ASO to jego strata. Mój znajomek w zeszlym jeszcze roku dostal pisemko z prośbą o zgloszenie się z P12 QG 18 : "ble ble ble....może powodować wadliwe dzialanie ukladu sterowania silnikiem..." Ale że nagle stanie i nie da się uruchomić to nie pisali. Reasumując jeśli nie mialeś wymienionego to MUSZĄ to zrobić za darmo...ale u nas to wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam sie czy nie wysłać kopii faktury z odpowiednim pismem do Nissan Polska (jutro o tak i tak musze odebrać auto wiec tym samym bede musiał zapłacić!), w sumie to 257 zeta to nie mały pieniądz!

Podejrzewam, ze po prostu ASO Wałbrzych chce mnie zrobić w ch... i tyle. Na pewno bede interweniował w Nissan Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almerka też była zaliczna do rocznika "wolnego od wady" a jednak jakis czas temu staneła :( W serwisie byli zaskoczeni, i jak to stwierdzili, że pierwszy raz przyjechał do nich samochód na lawecie. Oczywiście była jeszcze gwarancja więc wymiana gratis, ale jest to wada fabryczna wiec po gwarancji tez powinni wymienic za friko :!:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam sie czy nie wysłać kopii faktury z odpowiednim pismem do Nissan Polska (jutro o tak i tak musze odebrać auto wiec tym samym bede musiał zapłacić!), w sumie to 257 zeta to nie mały pieniądz!

Podejrzewam, ze po prostu ASO Wałbrzych chce mnie zrobić w ch... i tyle. Na pewno bede interweniował w Nissan Polska.

dokladnie tez bym tak zrobil. mysle ze moga ci zwroocic pieniadze, zalezy im w koncu na dobrym imeniu firmy i marki ;) tylko sie nie poddawaj :) powodzonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...