Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie - bez DRL


Gość djkynek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem sasiad zapukał do mnie, ze w mojej tiidzie swieci sie z tylu swiatło przeciwmgielne. Miał racje. Ani tego nie zapalałem. Ani sie nie dało wyłączyc. Zero reakcji. Poza tym to nie działa bez kluczyka w stacyjce. A jednak działało :). Cos sie porobiło /moze to od mrozu/. Telefon do assistance, pol godz. czekania i podawania wszystkich danych. Po kolejnej połówce godz. przyjechał gość z pomocy drogowej wspołpracujacej z assistance nissana. Chciałem po prostu, zeby wypiąć bezpiecznik od tego swiatła. Okzało sie, ze nie ma takowego. Prawdopodobnie jest cała lewa tylnia strona na jednym bezpieczniku. W miedzyczasie zadzwoniłem do szefa serwisu w Kielcach /chociaz bylo po 17-tej i sobota/. Poradził wypięcie zarówki, albo odpiecie akumulatora. Mówił, ze mieli juz kilka wymian jakiegoś modułu elekronicznego, któremu sie zdarza świrowac. Na razie jest rozpięta wiązka co by oszczedzic akumulator. Bo na mrozie nie było szans wyjąc tylniego swiatła. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem sasiad zapukał do mnie, ze w mojej tiidzie swieci sie z tylu swiatło przeciwmgielne. Miał racje. Ani tego nie zapalałem. Ani sie nie dało wyłączyc. Zero reakcji. Poza tym to nie działa bez kluczyka w stacyjce. A jednak działało :). Cos sie porobiło /moze to od mrozu/. Telefon do assistance, pol godz. czekania i podawania wszystkich danych. Po kolejnej połówce godz. przyjechał gość z pomocy drogowej wspołpracujacej z assistance nissana. Chciałem po prostu, zeby wypiąć bezpiecznik od tego swiatła. Okzało sie, ze nie ma takowego. Prawdopodobnie jest cała lewa tylnia strona na jednym bezpieczniku. W miedzyczasie zadzwoniłem do szefa serwisu w Kielcach /chociaz bylo po 17-tej i sobota/. Poradził wypięcie zarówki, albo odpiecie akumulatora. Mówił, ze mieli juz kilka wymian jakiegoś modułu elekronicznego, któremu sie zdarza świrowac. Na razie jest rozpięta wiązka co by oszczedzic akumulator. Bo na mrozie nie było szans wyjąc tylniego swiatła. Zobaczymy co dalej.

 

 

Czekamy na wieści ciekawa rzecz:D . przynajmniej widoczny samochód miałeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wieści ciekawa rzecz:D . przynajmniej widoczny samochód miałeś;)

na 99,9% padl komputer sterujący.ponoć tiidy z pierwszego okresu produkcji tak miewają.znajomy miał identycznie.wymiana kompa w ramach gwarancji:).założe się że będzie miał napis made in FRANCE.:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Światło przeciwmgielne się świeciło. Pojechałem do serwisu to mi żarówkę wymontowali i czekałem na wymianę modułu. Wymieniali mi go dwa razy bo miałem i mam do dzisiaj inne zjawisko. Otóż przy otwieraniu samochodu z pilota (czasami nie zawsze) zapalają się światła mijania i gasną dopiero po otworzeniu drzwi kierowcy. Wymiana modułu nie pomogła, a serwis się ociąga. Minęły już ponad trzy miesiące od ostatniej próby naprawy i dalej się zastanawiają co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Światło przeciwmgielne się świeciło. Pojechałem do serwisu to mi żarówkę wymontowali i czekałem na wymianę modułu. Wymieniali mi go dwa razy bo miałem i mam do dzisiaj inne zjawisko. Otóż przy otwieraniu samochodu z pilota (czasami nie zawsze) zapalają się światła mijania i gasną dopiero po otworzeniu drzwi kierowcy. Wymiana modułu nie pomogła, a serwis się ociąga. Minęły już ponad trzy miesiące od ostatniej próby naprawy i dalej się zastanawiają co z tym zrobić.

 

a masz może czujnik świateł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem sasiad zapukał do mnie, ze w mojej tiidzie swieci sie z tylu swiatło przeciwmgielne. Miał racje. Ani tego nie zapalałem. Ani sie nie dało wyłączyc. Zero reakcji. Poza tym to nie działa bez kluczyka w stacyjce. A jednak działało :). Cos sie porobiło /moze to od mrozu/. Telefon do assistance, pol godz. czekania i podawania wszystkich danych. Po kolejnej połówce godz. przyjechał gość z pomocy drogowej wspołpracujacej z assistance nissana. Chciałem po prostu, zeby wypiąć bezpiecznik od tego swiatła. Okzało sie, ze nie ma takowego. Prawdopodobnie jest cała lewa tylnia strona na jednym bezpieczniku. W miedzyczasie zadzwoniłem do szefa serwisu w Kielcach /chociaz bylo po 17-tej i sobota/. Poradził wypięcie zarówki, albo odpiecie akumulatora. Mówił, ze mieli juz kilka wymian jakiegoś modułu elekronicznego, któremu sie zdarza świrowac. Na razie jest rozpięta wiązka co by oszczedzic akumulator. Bo na mrozie nie było szans wyjąc tylniego swiatła. Zobaczymy co dalej.

Witam U mnie ( 1,6 Acenta) dolegliwośc ta pojawiła sie juz po 2 tygodniach od przyprowadzenia samochodu z salonu. Telefon do serwisu ( Kraków , Jasnogórska ), wizyta w serwisie,wymiana modułu odpowiadającego za oświetlenie i przeprogramowanie komputera. Od tamtej pory zero problemów z samochodem. Sprawuje się znakomicie. Jestem już po 1 obowiązkowym przeglądzie ( koszt to tylko 240,00 zł ! - serwis w Krakowie przy ul.Jasnogórskiej )i muszę przyznać że nie mam się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam U mnie ( 1,6 Acenta) dolegliwośc ta pojawiła sie juz po 2 tygodniach od przyprowadzenia samochodu z salonu. Telefon do serwisu ( Kraków , Jasnogórska ), wizyta w serwisie,wymiana modułu odpowiadającego za oświetlenie i  przeprogramowanie komputera. Od tamtej pory  zero problemów z samochodem. Sprawuje się  znakomicie. Jestem już po 1 obowiązkowym przeglądzie ( koszt to tylko 240,00 zł ! - serwis w Krakowie przy ul.Jasnogórskiej )i muszę przyznać że nie mam się do czego przyczepić.

Pierwszy po  30 000 km i taka cena ? Sorki niemożliwe. Sam przegląd Tiidy wg cenika to 480 zł + materiały. To jest cennik z Jasnogórskiej.

 

 

A co do jakości i sposobu obsługi to w skali 1-10 to  2 to na zachętę.

 

 

 

 

Pozdrawiam świątecznie

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Światło przeciwmgielne się świeciło. Pojechałem do serwisu to mi żarówkę wymontowali i czekałem na wymianę modułu. Wymieniali mi go dwa razy bo miałem i mam do dzisiaj inne zjawisko. Otóż przy otwieraniu samochodu z pilota (czasami nie zawsze) zapalają się światła mijania i gasną dopiero po otworzeniu drzwi kierowcy. Wymiana modułu nie pomogła, a serwis się ociąga. Minęły już ponad trzy miesiące od ostatniej próby naprawy i dalej się zastanawiają co z tym zrobić.

 

Ja mam problem z zapalającymi się światłami mijania od początku. Otworzenie drzwi kierowcy je gasi - jednak jeśli uzbroi się auto bez ich otwierania, to wtedy nie gasną ! Też jestem umówiony na Powstańców w Krakowie. Jak znajdę czas, to podjadę i niech diagnozują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zapalającymi się światłami mijania od początku. Otworzenie drzwi kierowcy je gasi - jednak jeśli uzbroi się auto bez ich otwierania, to wtedy nie gasną ! Też jestem umówiony na Powstańców w Krakowie. Jak znajdę czas, to podjadę i niech diagnozują.

 

 

 

U mnie to zjawisko diagnozują już prawie rok czasu . podobno sprawa stanęła w centralnym czy nawet światowym centrum nissana. Twierdzą że u mnie wystąpił pierwszy tego typu problem. Od ostatniej próby naprawy minęły cztery miesiące. Ktoś tylko dzwonił do mnie z centrali twierdząc, że technicy pracują nad tą awarią. (Ale przez tyle miesięcy to by moją Tiide rozmontowali i zmontowali na nowo). Myślę że przeciągają by w końcu skończyła się gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zapalającymi się światłami mijania od początku. Otworzenie drzwi kierowcy je gasi - jednak jeśli uzbroi się auto bez ich otwierania, to wtedy nie gasną ! Też jestem umówiony na Powstańców w Krakowie. Jak znajdę czas, to podjadę i niech diagnozują.

 

Włącznik świateł mijania masz w pozycji automatycznej czyli "na raz"?

Ja używam świateł mijania w wersji nieautomatycznej, czyli przekręcam przełącznik "na trzy" - i jest chyba wszystko ok.

pozdrawiam

nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik świateł mijania masz w pozycji automatycznej czyli "na raz"?

Ja używam świateł mijania w wersji nieautomatycznej, czyli przekręcam przełącznik "na trzy" - i jest chyba wszystko ok.

pozdrawiam

nelson38

 

Ja mam cały czas włączone. Po zgaszeniu silnika same gasną a po zapaleniu włączają się. Trybu "Auto" nigdy nie używałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas włączone. Po zgaszeniu silnika same gasną a po zapaleniu włączają się. Trybu "Auto" nigdy nie używałem :-(

No to właśnie chyba masz "auto" ;-) - światła mijania palą się jak jest ciemno. Wyłącznik przekręcony o jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie chyba masz "auto" ;-) - światła mijania palą się jak jest ciemno. Wyłącznik przekręcony o jeden.

nie ma auto tylko poz.3(światła zapalają się po włączeniu silnika i wyłączają po zgaszeniu i otwarciu drzwi. .auto to pozycja 2(czujnik świateł),pozycyjne poz.1 ,a poz.0 światła wyłączone.SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma auto tylko poz.3(światła zapalają się po włączeniu silnika i wyłączają po zgaszeniu i otwarciu drzwi. .auto to pozycja 2(czujnik świateł),pozycyjne poz.1 ,a poz.0 światła wyłączone.SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rofl:

A u mnie jest tak: poz 0 - wyłączone, poz 1 - auto (czujnik świateł), poz 2 - pozycyjne, poz 3 - mijania.

Tiida ma już roczek!!!!

Szczęśliwej drogi w Nowym Roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak: poz 0 - wyłączone, poz 1 - auto (czujnik świateł), poz 2 - pozycyjne, poz 3 - mijania.

Tiida ma już roczek!!!!

Szczęśliwej drogi w Nowym Roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak czy siak pozycja 3(mijania)zapalają się po uruchomieniu a gasną po wyłączeniu silnika,i tak mając od początku na tej pozycji każdy pewnie jeżdzi:)wygoda i zgodność z polskim prawem.czujnik dobry jest n.p. w niemczech niestety u nas nieprzydatny zupełnie.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak pozycja 3(mijania)zapalają się po uruchomieniu a gasną po wyłączeniu silnika,i tak mając od początku na tej pozycji każdy pewnie jeżdzi:)wygoda i zgodność z polskim prawem.

 

Zadziwiłes mnie ;-))))))))

Bo ja za kazdą jazdą dwukrotnie przekrecam te galke 3 razy ;-)))))))))))))

Dzis musze sprawdzic jak to dziala!!!!!

Z tego by wynikało że nie da sie naszej Tiidy zostawic z wlaczonymi swiatlami po zgaszeniu silnika i rozladowac akumulatora??????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiłes mnie ;-))))))))

Bo ja za kazdą jazdą dwukrotnie przekrecam te galke 3 razy ;-)))))))))))))

Dzis musze sprawdzic jak to dziala!!!!!

Z tego by wynikało że nie da sie naszej Tiidy zostawic z wlaczonymi swiatlami po zgaszeniu silnika i rozladowac akumulatora??????

pozdrawiam

Da się tylko trzeba włączyć światła po wyjęciu kluczyka ze stacyjki  :shifty:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu Versy nie ma ma żadnej automatyki świateł a zatem i kłopotów. Przeciwmgielne dorobiłem sam - podpiąłem wyłącznik pod światła drogowe i załączam je osobiście w związku z czym uważam, że światło to ma w miarę inteligentny sterownik czyli mnie :) . Ciekawostką jest natomiast, że gdy zapomnę zgasić światła mijania to i tak zgasną same po 5 minutach od wyjęcia kluczyka. Akumulator jest zatem bezpieczny. Myślę, że i w Tiidach jest podobnie. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiłes mnie ;-))))))))

Bo ja za kazdą jazdą dwukrotnie przekrecam te galke 3 razy ;-)))))))))))))

Dzis musze sprawdzic jak to dziala!!!!!

Z tego by wynikało że nie da sie naszej Tiidy zostawic z wlaczonymi swiatlami po zgaszeniu silnika i rozladowac akumulatora??????

pozdrawiam

dokładnie tak :devil: .a jeśli chcesz,by po wyjęciu kluczyków światła doświetlały drogę do domu lub garażu to można też ustawić pociągając dźwignię do siebie.1 pociągnięcie 30sekund(maxymalnie do 2 minut-4 pociągnięcia)później i tak zgasną.dokładna procedura jest w instrukcji:)

tiida ma system ochrony akumulatora przed rozładowaniem.

a tu ten temat był wałkowany:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51113-wiata-a-centralny-zamek/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tiida ma system ochrony akumulatora przed rozładowaniem.

a tu ten temat był wałkowany:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51113-wiata-a-centralny-zamek/

 

No rzeczywiście tak jest i u mnie ;-))))

Czyli wniosek jest prosty: za mądre to autko dla mnie. Chętnie bym się pozbył tej funkcjonalności razem z wymuszaczem zapinania pasów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście tak jest i u mnie ;-))))

Czyli wniosek jest prosty: za mądre to autko dla mnie. Chętnie bym się pozbył tej funkcjonalności razem z wymuszaczem zapinania pasów ....

a ja tam lubię usprawnienia,czekam aż wymyślą samoodśnieżanie się samochodu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos z szanownych Forumowiczów próbował własną osobą dostać się w Tiidzie do żarówek podświetlających tablice wskażników oraz klawisze w podłokietniku na drzwiach?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych Forumowiczów próbował własną osobą dostać się w Tiidzie do żarówek podświetlających tablice wskażników oraz klawisze w podłokietniku na drzwiach?

pzdr.

jak do tąd nie było potrzeby a po drugie gwarancja.a co padły? w hondzie walnełem ręką i zaczely świacić :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do tąd nie było potrzeby a po drugie gwarancja.a co padły? w hondzie walnełem ręką i zaczely świacić :rofl:

Nie, żarówki jeszcze świecą, ale wymysliłem, że wstawię LEDy tak gdzie się da. Tak miałem w poprzednim samochodzie i chawliłem to sobie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żarówki jeszcze świecą, ale wymysliłem, że wstawię LEDy tak gdzie się da. Tak miałem w poprzednim samochodzie i chawliłem to sobie.

pzdr.

rzeczywiście niezły pomysł jeśli chodzi o przyciski w drzwiach(słabo świecą)mnie za to nurtuje pytanko czy by nie można podpiąć diody pod sterowanie radiem na kierownicy,w hondzie miałem i do tego oświetlenie wszystkich przycisków w drzwiach,a nie tylko po stronie kierowcy.A już podświetlenie regulacji świateł bez podświetlania pozycji i brak podświetlenia reg.lusterek to sknerstwo totalne,nawet moja n15 z 99r to ma. :angry:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...