Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ile byś chciał żeby samochód ważący ponad 1200kg palił na stówę :) :> ???  3litry :P

Oczywiście że 164KM byłoby fajniej ale miałem podobny dylemat co Ty przy zakupie skąd wyskrobać te dodatkowe grosiki :D ale i tak nie ma czego żałować bo jezdzi się super :)

PS zawsze możesz podciągnąć moc w 1,2  do 140KM -mi w tej chwili styka mocy ale kto wie pewnie kiedys to uczynię

Najprościej BOX 1200zł ale myślę że lepiej programowo to zrobić niż jakąś magiczną skrzyneczką :P

Box bez strojenia??? Myślę dalej nad podniesieniem,ale...czekam na drugi przegląd i efekty końcowe zmiany softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko no właśnie box bez strojenia to myślę że porażka wolałbym chipa zrobić ...

Ciekawe jakie efekty będą po upgrade softu .... ciekawe jaki to będzie miało wpływ na spalanie bo zapewne jakiś wpływ będzie ...ja póki co nie zostałem wezwany na akcję ale pewnie w okolicach przeglądu przy okazji mi to zrobią w chwili obecnej nie widzę ubytków oleum także nie ma powodu aby panikować :) 

Pieere u mnie w 1,2  6,6 l/100 było też na trasie i tak jak mówisz miałem wrażenie że wiatry nam sprzyjają :D

Ale czego możemy oczekiwać po tak dużych samochodach? spalanie na poziomie 8 litrów to będzie dobrym rezultatem jeszcze aut na powietrze nie wymyślili :P jest waha jest jazda :)
Pieer widzę że też na blachach Somalijskich SO jezdzisz jaki kolor twojego bolida ?

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 4,7. Jest to średnia z odcinka A4 Brzesko-Kraków. Warunki na drodze były kiepskie i to była okazja aby przejechać ten odcinek z prędkością około 95 km/h. Miasto to 8 litrów.

Ja wybierając 1.6 DIG-T brałem pod uwagę rownież to że w tej wersji zwieszenie tylne jest wielowahaczowe, oraz to że bak mieści 65 litrów. To są miłe "gratisy" w pakiecie do tego silnika. Nie należy o tym zapominać.

 

Ja jestem bardzo zadowolony i nie żałuję dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portera musisz brać z przymrużeniem oka. ;) Jego postrzeganie motoryzacji zatrzymało się w czasach silników wolnossących o dużej pojemności, a niekoniecznie dużej mocy. :D

Samochodem z silnikiem turbodoładowanym nie jeździł (bo sam się przyznał), a mimo to próbuje nas tu przekonać do swojej wizji postrzegania świata.

Traktuj go jako nieszkodliwego smerfa-marudę i ciesz się jazdą. Tak jak i my się cieszymy. :banan:

 

PS.

Pewnie zaraz napisze, że niezbyt długo będę się cieszył z posiadania silnika 1.2. :D

No i już się coś dzieje i jest o czym pisać.

Colins,te silniki wolnossące o dużej pojemności,a niekoniecznie dużej mocy mają z reguły duży moment,który pozwala spokojnie i dojrzale jechać już od dolnych obrotów,co ma niemały wpływ na wyciszenie.

O silnikach z turbo nie mam i nie miałem złego zdania,tylko o samej pojemności silnika,w stosunku do masy auta,bo turbo powinno być miłym dodatkiem,a nie obowiązkowym gadżetem,bez którego taki np.1,2 raczej nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już się coś dzieje i jest o czym pisać.

Colins,te silniki wolnossące o dużej pojemności,a niekoniecznie dużej mocy mają z reguły duży moment,który pozwala spokojnie i dojrzale jechać już od dolnych obrotów,co ma niemały wpływ na wyciszenie.

O silnikach z turbo nie mam i nie miałem złego zdania,tylko o samej pojemności silnika,w stosunku do masy auta,bo turbo powinno być miłym dodatkiem,a nie obowiązkowym gadżetem,bez którego taki np.1,2 raczej nie pojedzie.

Ahahaha większy moment obrotowy? kolegooo przejedz się autem z silnikiem wolnossącym 1,6 i autem 1,2 z turbiną a potem tu wypisuj takie herezje :D <lol> `to powiedz nam drogi przyjacielu po jakiego grzyba pchają te turbiny do aut??? :D Chłopie mamy 21 wiek heloł pobudka :) dlatego kupiłem nissana 1,2 zamiast mitsubishi 1,6 z silnikiem wolnossącym bo silnik wolnossący wkładany do auta o takiej masie stwarza realne zagrożenie dla kierowcy i ludzi z nim jadących zważywszy na ruch na drogach wiem co mówię bo jechałem najpierw 1,6 wolnossącym a potem 1,2 i wynik był jednoznacznie na korzyść 1,2 DiG koniec kropka Alleluja :)

Przejedz się tak jak proponuje kolega poniżej a już nigdy nie wsiądziesz do wolnossaka chyba że w muzeum techniki.

Mój dzisiejszy dobry humor jest Twoim dziełem :))))

Edytowane przez Jasiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porterze, tym tekstem jedynie udowadniasz, że nie miałeś styczności z silnikami doładowanymi (nawet tymi małymi).

A teraz znajdź sobie dane techniczne silnika 1.2 DIG-T i spójrz jaki ma moment obrotowy.

Potem porównaj z momentem obrotowym dowolnego wolnossącego silnika benzynowego o pojemności do 2 litrów.

I co widzisz?

Ułatwię porównanie - ja widzę w wielu przypadkach podobny moment lub nawet wyższy w silniku 1.2 DIG-T (przykładowy wolnossący nissanowski 1.6 ma ledwo coś koło 150 Nm). :D

I co Ty na to?

Bo ja na to tyle, że jestem w stanie dotrzymać kroku każdemu wolnossącemu silnikowi o pojemności do 2 litrów lub nawet go "objechać".

Dodatkowo, gdy ja dzięki turbosprężarce będę sobie jechał z prędkością 100 km/h, mając przy tym zaledwie ok.2000 obr./min (to również zasługa 6 biegu), to Ty wolnossaka będziesz musiał piłować o jakiś tysiąc obrotów więcej aby utrzymywać tę samą prędkość. Twój argument o wyciszeniu tym samym obaliłem. :D

O przyspieszeniu spod świateł nie wspomnę, bo maksymalny moment obrotowy w silniku doładowanym dostępny jest już poniżej 2000 obr./min. Silnik wolnossący w tej samej sytuacji musisz kręcić do czerwonego pola.

Radzę Ci - przejedź się jakimś samochodem z silnikiem doładowanym (nie musi być wcale Nissan). Sprzedawcy sami zapraszają do jazd próbnych, a Ty nie musisz przecież od razu kupować auta. Ale może dzięki temu Twoje postrzeganie motoryzacji trochę się zmieni. Tak jak zmieniło się całkiem niedawno moje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinse,to je daremne,to se ne uda!!!

Portere to je maruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję przejść do działu 1,2, bo jesteśmy w 1,6 a tu ani 1,2, ani tym bardziej Porterowe wolnossące 2,0 z Mazdy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins widzę że masz identyczne spostrzeżenia jak ja i tym razem muszę się z tobą całkowicie zgodzić. Sam byłem w szoku ze tak jest jak piszesz. Dodam że na codzień jeżdżę do pracy 1.9tdi więc wiem co pisze :)

Jasiek kolor mam taki jak ty fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem 2 litrowym Passatem z turbo i strach się bać.

Ale mi,emerytowi wystarczy te 2 litry bez turbo,

I nawet nie chce mi się pisać dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy więc Porterowi walnąć niutkami z silnika 1.6 DIG-T. Ile on tam ma? 240 Nm bodajże.

Niech Porter znajdzie teraz jakiś dwulitrowy wolnossący benzyniak z równie dużym momentem. :D

 

A tak bez żartów, to Porterze trochę niefortunne było Twoje stwierdzenie o dużym momencie obrotowym dostępnym w silniku wolnossącym już od niskich obrotów.

Owszem, inżynierowie kombinują żeby maksymalny moment obrotowy był dostępny już w niskim zakresie obrotów, ale po to właśnie wsadzają do silników sprężarki czy kompresory. Wtedy to się uda.

W wolnossącym silniku już nie bardzo, bo na wolnych obrotach jest ospały i owszem można z niego wykrzesać czasem sporo tego momentu, ale dopiero na wysokich obrotach. Co nie jest ani przyjemne dla kieszeni (bo silnik spali więcej) ani dla ucha (bo warczy głośniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję przejść do działu 1,2, bo jesteśmy w 1,6 a tu ani 1,2, ani tym bardziej Porterowe wolnossące 2,0 z Mazdy... ;)

a bo ja najpierw napisałem 1,6 ale potem poprawiłem celowo na 1,2 bo w 1,6 z turbo to by Porterowi beret z głowy zerwał a tego nie chcę :D hihi :D

Jasiek kolor mam taki jak ty fury

kurcze nie widziałem Ciebie :) poruszasz się w okolicach Zegadłowicza ?:)

Ja mam na tylnej szybce po stronie kierowcy antenkę od CB ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poter jechać a jeździć to różnica :). ZresTa czym ja już nie jechałem ...ho ho ho.

 

Jasiek a ja ciebie już widziałem. Właśnie po tej antenie...kiedyś już o tym pisałeś.

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS współczuje adminowi bo pewnie będzie trzeba mały porządek po naszej biesiadzie w tym temacie zrobić :)


PS współczuje adminowi bo pewnie będzie trzeba mały porządek po naszej biesiadzie w tym temacie zrobić :)


Poter jechać a jeździć to różnica :). ZresTa czym ja już nie jechałem ...ho ho ho.

Jasiek a ja ciebie już widziałem. Właśnie po tej antenie...kiedyś już o tym pisałeś.

Łoooo Jezusku namierzył mnie a ja niestety nie ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko to chyba wszyscy osobiście znają. A już na pewno w serwsie w dg. Wystarczy że wspomniałem a już wiedzieli o kogo chodzi :).

Jasiek nie wiesz co to patyk? No co ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek nie próbuj niczego wymyślać na siłę :). Jacko jest wynalazcą/producentem automatycznego patyka do naszych bolidów - teleskopowego podnośnika do maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś mały spocik zorganizujemy, pogadamy o kosiarkach, a Jacko zaprezentuje patyka  :laie_67:

 

To jak obcego za rzeki przyjmiecie, to tez wpadnę. Nie wiem, czy żona da mi kosiarkę, ale jak nie to wezmę czarnego demona 1,6 HDI 90 kucy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Misiek to to to mam od samego początku wykonane by Jacko a zamontowane by ASO polecam przynajmniej reptury się nie nabawi człowiek dzwigając maskę a nie daj Bóg nie dostanie w łeb niechcący :P

Jacko to nasz nadworny wynalazca :)


Z zagranicy nie przyjmujemy ...No chyba że z zalacznikiem:)

Jakiej tam zagranicy swój człowiek przeca :P no ale załącznik może zawsze być żeby turbo lepiej się kręciło (Porter zasłoń uszy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicy nie przyjmujemy ...No chyba że z zalacznikiem:)

 

No to jednak to prawda, co mówią o tej gościnności ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak obcego za rzeki przyjmiecie, to tez wpadnę. Nie wiem, czy żona da mi kosiarkę, ale jak nie to wezmę czarnego demona 1,6 HDI 90 kucy ;)

Marcin patyki do oblukania w Katowicach na Francuskiej jeśli to będzie dla Ciebie bliżej , mam też założoną kamerkę i wsteczne lusterko tak jak Jacko :P

Jacko to chyba wszyscy osobiście znają. A już na pewno w serwsie w dg. Wystarczy że wspomniałem a już wiedzieli o kogo chodzi :).

Jasiek nie wiesz co to patyk? No co ty :)

Nie tylko w DG w Sosnowcu też :) 

No to jednak to prawda, co mówią o tej gościnności ..... ;)

Marcin Oni przecież żartują pewnie że przyjmiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj wieczorem postanowiłem sprawdzić poziom oleju (bo się człowiek naczytał tego i owego ;)), i trzymając w jednym ręku telefon do poświecenia, w drugiej chusteczkę do wytarcia bagnetu - jakoś tak mało poręcznie było, więc może będzie trzeba skorzystać (pewnie Jacko ma jakieś promocje na koniec roku :)).

Marcin zjawiaj się nawet bez załącznika :), ja dzisiaj w Piekarach bez paszportu byłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro dostane diody w kolorze czerwonym i będę podświetlenie nóżek robił :)

 

A słyszeliście chłopaki ze Sosnowiec to najbardziej na południe wysunięte dzielnica Warszawy?

 

 

Nie no Marcin wpadaj kiedy chcesz. Załącznik ja dostarczenie :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...