Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd,prestiż....tak tak jakby nie było wyższa półka,co niestety nie oznacza bezproblemowa,jak Note.

Ja chwalę,jak na razie,ale też marzy mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - kto nigdy silnika nie rozebrał, ni godziny w kanale nie spędził - to dla niego zawsze to jest jakieś mega skomplikowane urządzenie rodzaju wahadłowca do lotów kosmicznych. A budowa silnika się od dziesiątek lat nie zmieniła - i jak pościągać te wszystkie plastiki itp - to ukaże się ZWYKŁY silnik.

Tak więc też nie widzę problemu z naprawa silnika Jacka.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter,uszczelek w tym silniku brak,zastępuje je silikon.Codo części pierwszego montażu,no to już wielokrotnie przekonaliśmy się,że są slabej jakości,vide Note i sławne tarcze do wymiany po30 tys .A nawet wcześniej bo się wichrowały.Że wymiana pierścieni to już nie zestaw fabryczny?Toyota również miała akcję wymiany pierścieni,po której silniki chodziły jak złoto i oleju nie brały.Więc dla czego w nissanie ma tak nie być?Mimo wszelkich przeciwności panowie głowa do góry,bo już wczoraj naszła mnie myśl,że ostatnia dyskusja to jest totalne dołowanie,nic tylko zrezygnować z odwiedzin na forum.A ja powiem tak,mnie jeździ się super! Olewam to że zjada olej,zgłoszone testowane,dopóki mam gwarancję nie martwię się tym.

 

Oj tam, mnie dopiero teraz forum zaczęło się podobać. Wyszukiwanie awarii i pisanie o nich, to mój żywioł. :dribble:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i myślę: po co ktoś wymyślił gwarancję. Chyba chodziło o to by nabywcy produktu używali go zgodnie z przeznaczeniem, cieszyli sie z zakupu danego produktu, zachwalali innym, polecali znajomym i nieznajomym. Owszem może się zdażyć jakać wpadka, wadliwa seria itp. Ale zamysłem pomysłodawcy zapewne było utwierdzić nabywców o trafnym wyborze (zobaczcie na ten produkt dajemy 3 lat gwarancji lub 100.000 tysięcy kilometrów że nic się nie popsuje) i co ? Koreańczycy poszli jeszcze dalej, bo udzielaja 7 lat gwarancji (wiem że nie na wszystkie podzespoły), ale to jest kuszaca oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko, bo Tekna 1.6 DIG-T + panoramiczne okno dachowe + podgrzewana szyba + lakier to według cennika standardowego wychodzi 115.600 zł. Czyli dostałeś prawie 14.000 rabatu.

 

Ale myślę, że możesz spróbować urwać jeszcze 1.000 - 2.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w poczcie listonosz przyniósł list z centrali Nissana, że jako stały klient oferują na QQ dodatkowo 1500 zł dla lojalnych klientów + rozszerzoną gwarancję do 5 lat gratis. :wave:  :wave:

Spróbuj, może jeszcze coś wywalczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że sonda lambda w moim 1.6 DIG-T została wymieniona (swoją drogą - część Bosch'a). Trwało to 1 godzinę, wskazania błędów wyzerowane i na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101900 + doplata za lakier 1.6 benzyna, Tekna z szyba podgrzewaną i dachem to dobra cena, czy mozna jeszcze powalczyć?

 

to czy to dobra cena zależy od Ciebie czy ją akceptujesz a zależy czy kupujesz samochód jako osoba fizyczna czy jako firma bo to teraz u wszystkich producentów ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy to dobra cena zależy od Ciebie czy ją akceptujesz a zależy czy kupujesz samochód jako osoba fizyczna czy jako firma bo to teraz u wszystkich producentów ma znaczenie

no właśnie caly czas się zastanawiam, co za różnica dla sprzedajacego czy kupuje firma czy prywatna osoba ?

I dlaczego jak na firmę to taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie caly czas się zastanawiam, co za różnica dla sprzedajacego czy kupuje firma czy prywatna osoba ?

I dlaczego jak na firmę to taniej ?

Proste - salon odbija sobie kase serwisując auto,a firma wszystko wciąga w koszty,więc i ceny za serwis mogą być z księżyca.

Na prywatnym kliencie niewiele zarobią,bo tu każdy liczy inaczej i pierwszy,góra drugi przegląd to max.

Ja poszedłem po bandzie,olewając wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porter59 , byś się zdziwił , jak wielu ludzi "prywatnych" serwisuje auta w aso


szczególnie ,gdy aso .trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno statystycznie firmy (może nie firemki) praktycznie zawsze serwisują w ASO. Nie wyobrażam sobie, że Pan Prezes zleca sekretarce szukania warsztatu Pana Janusza by zaoszczędzić na wymianie oleju 200pln hahahahaha. W firmach tak nie dziadują - bo szkoda czasu na to.

Ja też serwisuję w ASO - to co muszę. Nigdy się nie zawiodłem - więc dlaczego miałbym tam nie jeździć. I ceny są normalne (najczęściej np. z czym jeździłem w poprzednim samochodzie to przegląd gazu, zbieżność, naprawa z AC x2).

A teraz wykupiłem pakiet 5 przeglądów  - więc nie ma sensu jeździć gdzieś indziej.

Mam jeszcze tą zaletę, że mam blisko do ASO. Ale niektórzy tutaj np. mają do najbliższego ASO ponad 100km - i dla nich to może być problem, o którym żyjący w miastach nawet sobie nie myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porter59 , byś się zdziwił , jak wielu ludzi "prywatnych" serwisuje auta w aso

szczególnie ,gdy aso .trzyma poziom.

Piszesz aso trzyma poziom,a czy stoisz przy aucie w tym momencie?

Pierwszy i ostatni przegląd nowego auta robiłem 20 lat temu w Daewo - gratis!

Teraz przy nowym od trzech lat, tylko paliwo, i - rura.

I to moja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno statystycznie firmy (może nie firemki) praktycznie zawsze serwisują w ASO. Nie wyobrażam sobie, że Pan Prezes zleca sekretarce szukania warsztatu Pana Janusza by zaoszczędzić na wymianie oleju 200pln hahahahaha. W firmach tak nie dziadują - bo szkoda czasu na to.

Ja też serwisuję w ASO - to co muszę. Nigdy się nie zawiodłem - więc dlaczego miałbym tam nie jeździć. I ceny są normalne (najczęściej np. z czym jeździłem w poprzednim samochodzie to przegląd gazu, zbieżność, naprawa z AC x2).

A teraz wykupiłem pakiet 5 przeglądów  - więc nie ma sensu jeździć gdzieś indziej.

Mam jeszcze tą zaletę, że mam blisko do ASO. Ale niektórzy tutaj np. mają do najbliższego ASO ponad 100km - i dla nich to może być problem, o którym żyjący w miastach nawet sobie nie myślą.

Karminadelu przebrzydły, ;) mieszkam w mieście - małym, bo małym, ale jednak. :D  A mimo to do ASO mam bez mała 100 km.

Odnośnie dziadowania na naprawach tzw.taboru, to niestety znam takie firmy, które dla zaoszczędzenia 200 zł wolą pojechać do przysłowiowego Tadzia niż do ASO. :wacko:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jednak by wypadało wymienić... :P

Olej zmieniony filter też.

Co do braku serwisu,to przy ostatnich wynalazkach jakie obecnie wychodzą z fabryki, pewnie bym już nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz 10kkm przebiegu , przez te trzy lata (twoje słowa do kolo zainteresowanego kupnem), więc w zasadzie nawet pół przeglądu by wystarczyło :wave: I nikt nie neguje Twoich decyzji...Twój cyrk ,twoje małpy.


Panowie pytanie.Testuję właśnie qq 1.6 dig-t i średnie spalanie TYLKO po mieście , na dość krótkich odcinkach wynosi max 9,7 l( w/w komputera) Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz 10kkm przebiegu , przez te trzy lata (twoje słowa do kolo zainteresowanego kupnem), więc w zasadzie nawet pół przeglądu by wystarczyło :wave: I nikt nie neguje Twoich decyzji...Twój cyrk ,twoje małpy.

Panowie pytanie.Testuję właśnie qq 1.6 dig-t i średnie spalanie TYLKO po mieście , na dość krótkich odcinkach wynosi max 9,7 l( w/w komputera) Czy to możliwe?

W tym przypadku zero przeglądu wygląda lepiej,nawet razy 3 lata to nadal zero.

Nie lepiej Mazdę przetestować,z dużo większym silnikiem pewnie spali mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. My tęsknie patrzymy na Mazdę, a właściciele Mazd zastanawiają się czy może nie lepiej było wybrać Nissana. :D

Manixio - spalanie jak najbardziej normalne w takich warunkach i przy takiej pogodzie. Zabierz autko na pozamiejską wycieczkę, to z łatwością zejdziesz w okolice szósteczki. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz 10kkm przebiegu , przez te trzy lata (twoje słowa do kolo zainteresowanego kupnem), więc w zasadzie nawet pół przeglądu by wystarczyło :wave: I nikt nie neguje Twoich decyzji...Twój cyrk ,twoje małpy.

Panowie pytanie.Testuję właśnie qq 1.6 dig-t i średnie spalanie TYLKO po mieście , na dość krótkich odcinkach wynosi max 9,7 l( w/w komputera) Czy to możliwe?

Pewnie i możliwe skoro tyle piszesz ale nie wiem jak agresywnie musisz jeździć. Mi przy maksymalnych staraniach komp nie pokazał więcej jak 8,2 a katowałem dziada ile wlezie. A może za mało się starałem ...?!?

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nie rozumiemy. Mnie zszokowało małe spalanie ,a nie za wysokie! Jazda od centrum handlowego do centrum i po innych sklepach  stawanie co chwilę (Żona robiła zakupy :thumbsdown:) światła i popołudniowy tłok ,a on ani razu nie przekroczył 10 l ! Że w trasie pali mało ,przy "normalnej" jeździe to wiem ,ale jakoś nie mogłem uwierzyć że w miejskim szczycie nie przekracza 10 l

Porter, mazdę już testowałem CX3 dla mnie mała i ciasna ,CX5 za droga.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...