Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sondy mierzące parametry spalin są dwie, więc pytanie o którą chodzi?

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy mierzące parametry spalin są dwie, więc pytanie o którą chodzi?
 
Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 

U mnie dolna , górna , górna i dolna - wszystkie
Oni już sami nie wiedzą. Wymieniają , programują a efektów zero.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie właśnie padła dolna sonda, zamówić ją można tylko w serwisie, cena 620 zł, przy czym towar jest deficytowy, także jakość czujników jest tragiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 18:23, camel napisał:

u mnie właśnie padła dolna sonda, zamówić ją można tylko w serwisie, cena 620 zł, przy czym towar jest deficytowy, także jakość czujników jest tragiczna

Po gwarancji padła ? To była pierwsza awaria ? po jakim czasie albo przy jakim przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po gwarancji, poprzednia (nie wiem która) padła 11 tys. km wcześniej i była wymieniona jeszcze na gwarancji, aktualny przebieg 41 tys. km

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, camel napisał:

już po gwarancji, poprzednia (nie wiem która) padła 11 tys. km wcześniej i była wymieniona jeszcze na gwarancji, aktualny przebieg 41 tys. km

a minęło 2 lata od ostatniej wymiany? przecież na nową sondę masz gwarancję. co za różnica że gwarancja auta się skończyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się we fiacie tak nie udało.
Nie wygrałem ani z ASO ani z centralą.
Jeżeli było na gwarancji to traktowali to jak gwarancja.
Nawet jak turbo wymienili 2 miechy przed to nie miałem nic więcej.
Choć oficjalnie to niezgodne z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brzyk napisał:

Mi się we fiacie tak nie udało.
Nie wygrałem ani z ASO ani z centralą.
Jeżeli było na gwarancji to traktowali to jak gwarancja.
Nawet jak turbo wymienili 2 miechy przed to nie miałem nic więcej.
Choć oficjalnie to niezgodne z prawem

zależy jak to odpisałeś. ale zgodnie z prawem handlowym maja obowiązek naprawić ci element. jeśli tego nie potrafią, nie da się i wymieniaja na nową sztukę - należy się nowa gwarancja na konkretny podzespoły. 

niestety niektórzy są zbyt uparci ale wtedy pismo z kancelarii robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jest zapis w książce gwarancyjnej że części montowane podczas naprawy gwarancyjnej podlegają gwarancji do końca gwarancji pojazdu, inaczej jest w przypadku zakupu oryginalnych części wtedy rok lub dwa bez limitu przebiegu

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach off topu.
Jak mi zamontowali regenerowane turbo napisałem do ASO i centrali że podobno tylko oryginalne części dają niezawodność. Nie odpisali do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre części regenerowane (w tym m/i turbina czy alternator ) są traktowane jako pełnowartościowe.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

Tak w ramach off topu.
Jak mi zamontowali regenerowane turbo napisałem do ASO i centrali że podobno tylko oryginalne części dają niezawodność. Nie odpisali do dzisiaj. emoji41.png

Pisz na oficjalnym profilu Nissana na fejsie. To pomaga :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerowane części przez producenta to norma i wcale nie jakaś zła rzecz- w fiacie nie tylko turbinę tak można kupić, ale sprzęgła i masę innych rzeczy. Sam chyba takie sprzęgło miałem (ale wymiana wynikająca ze zużycia, nie gwarancyjna) , bo cenowo było bardzo atrakcyjne- nic się z nim nei działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że tak nie jest.
A bym może powiedział nawet ok twojej odpowiedzi ze regenerowane będą trwalsze. .
Powiedzmy że są lepiej nasmarowane.

Natomiast chodziło mi o sam fakt reklamy w każdym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ASO ma jakąś możliwość skorygowania wskazań spalania?

Zrobiłem ponad 800-kilometrową trasę, gdzie spalanie wg komputera to 6.2, a z nalanego paliwa wyszło 7.0

Moim zdaniem różnica spora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dzb87 napisał:

Czy ASO ma jakąś możliwość skorygowania wskazań spalania?

Zrobiłem ponad 800-kilometrową trasę, gdzie spalanie wg komputera to 6.2, a z nalanego paliwa wyszło 7.0

Moim zdaniem różnica spora...

nie sadzę. u mnie zauważyłem przekłamanie 0,5l/100 in minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak mogą zrobić. U nie po przeglądzie wzrost spalania ok 1L i przekłamania spore się zrobiły a były do max 0,3 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosiłeś o ingerencję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja juz nie patrze n spalanie ale odległość do stacji. A to akurat pokazuje bardzo dobrze ( u mnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

A prosiłeś o ingerencję???

Jacku skoro wszystko grało to po co miałbym ingerować w to? Wena twórcza w DG :( Ale już napisałem o wyjaśnienie czy zmieniali coś w oprogramowaniu a jeśli tak to co i w jakim celu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa!No tak...wychodzą z założenia,że samochód dalej jest Nissana i mogą robić co chcą bez zgody "używającego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co napisałeś :D Ten cały przegląd to jedna wielka ściema aby tylko skasować klienta. Ponieważ jak to mnie Pan poinformował że przegląd będzie trwać ok godziny to zostałem na miejscu i obserwowałem co jest robione :ball:   Najdłużej to był komputer podłączony pod samochód :emot060:   Olej wymiana ok 5 minut łącznie z odkręcaniem i dokręcaniem osłony silnika i zmianą filtra oleju. Cały przegląd ok 45 minut trwał z tego mechanik spędził przy aucie ok. max. 20 minut. :punk:  I za to skasowano coś ok. 430 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaczęło zbierać oponki od zewnętrznej. NIe kojarzę żebym wleciał w jakąś wyrwę w jezdni.

Aż zerknąłem na zimówki - idealnie zebrane.

W czwartek jadę na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...