Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashai 2.0 benzyna 2010 problem z odpaleniem


adamos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

problem rozwiązany - przyczyna trywialna - okazało się, że akumulator pomimo, że kręcił rozrusznikiem prawidłowo, był naładowany ale  w trakcie zapłonu obniżał napięcie poniżej jakiejś wartości progowe przy której komputer resetuje się ... i prawidłowo nie odczytuje sygnałów.

Powiem, żeby było zabawniej - wcześniej trzem mechaniorom sugerowałem, że może przy okazji wymienić akumulator - to zawszę sprawdzali jego poziom naładowania i mówili, że nie ma sensu :) dopiero trafiłem do pewnego "dziadka" od autoelektoniki i odpowiednio to sprawdził po nocy stania auta.

 

Jakie szczęście, że nie posłuchałem się niektórych mechaników bo chcieli mi już wymieniać komputer i sterowniki :) ....

 

Dzięki wszystkim za pomoc. Może moje doświadczenie komuś przyda się !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

problem rozwiązany - przyczyna trywialna - okazało się, że akumulator pomimo, że kręcił rozrusznikiem prawidłowo, był naładowany ale  w trakcie zapłonu obniżał napięcie poniżej jakiejś wartości progowe przy której komputer resetuje się ... i prawidłowo nie odczytuje sygnałów.

 

Dodam od siebie,że to dokładnie to samo miałem w innym samochodzie. Akumulator doskonale naładowany,napięcie w normie, zapalał od strzału bez żadnego zawachania.....a po starcie komputer od razu wyrzucał dziesiątki błędów("uszkodzenie silnika, uszkodzenie skrzyni biegów,uszkodzenie hamulców", po prostu myślał że chyba wypadek był :P) wymiana akumulatora na nowy rozwiązała problem całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...