Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy Drogi Admin może w końcu usuwać niepotrzebnie zaśmiecające forum odpowiedzi, które nic merytorycznego nie wnoszą do dyskusji i tematu. po przeczytaniu kilkunastu stron napierdalanki (sic!) mam duży niesmak.

A teraz konkretnie: chcę się dowiedzieć czy najnowsza aktualizacja karty SD do naszych Connectów III  z mapami wniosła jakieś poprawki/uzupełnienia względem mapy, która od kilku lat była dodawana do nowych aut (mam auto z września 2015 z mapą z 2013 r.). Jeżeli są zmiany/[poprawki to proszę o sumaryczne zestawienie ich.

 

Pytam, bo na Allegro nowe mapy (rzekomo z 2016 r,) można kupić już za ok 360 zł. Może więc warto?

Piotr,na razie ostudzono głowy i basta.

Co do kart tonie patrz na to czy piszą że najnowsze tylko sprawdzaj numer identyfikacyjny karty,a później wujek google wiele Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za dyskusję... coś pozytywnego z tego będzie.

Andrzej- w kwestii tego jak to sobie wyrażam, to najskuteczniejszym sposobem -moi zdaniem- jest to, że każdy kto zmienił swoją kartę i na niej jeździ może "coś o zmianach" powiedzieć od siebie. Zbierając kilka niezależnych relacji od kilku różnych użytkowników w sposób automatycy stworzy nam się przybliżony obraz całości.
Stąd  moja propozycja do użytkowników nowej mapy: niech zaraportują publicznie w tym wątku  czy np, pojawiły się na mapie odcinki dróg, których wcześniej tam nie było.

 

A korzystając z okazji podpytam jeszcze: jakie zmiany w systemie wprowadziła nowa mapa na karcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zapytam, jakie zmiany w systemie może wprowadzić karta z nami??? System nie jest na karcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić zmian. Bo kto zapamięta, że rok temu na mapie było skrzyżowanie, gdy faktycznie jest nowo wybudowane rondo... a teraz już jest rondo? I co nam po tej wiedzy?

W ogóle spina o te mapy jest dla mnie całkowicie niezrozumiała - o czym pisałem nie raz.

Jeżdżę sobie na niej po Polsce, na urlop, na wycieczki, czasami do klientów i nigdy nie byłem w lesie itp.

Więc wg mnie nie da się chyba samemu zauważyć, że gdzieś tam coś poprawili. No chyba tylko odcinek autostrady na Rzeszów, o którym tu już pisano, że ślad drogi jest przesunięty i jadąc autostradą, nawigacji wydaje się, że jedziemy boczną drogą lub w polu (jedyny mi znany błąd, o którym czytałem i który sam widziałem, że tak jest) - ale raczej nawet największa lebioda wie, że powinien jechać autostradą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalnie wybredny jeśli chodzi o nawigację ani nie zamierzam jej do końca słuchać (bo już bym nie żył), ale po tym jak pewnego razu moja wypasiona, technicznie zaawansowana, wbudowana, nissanowska navi sugerowała zjazd z autostrady A2 przez bramę techniczną zamkniętą na kłódkę (otwieraną jedynie na potrzeby służb autostradowych lub ratunkowych), to odkurzyłem sobie i wsadziłem do schowka atlas papierowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalnie wybredny jeśli chodzi o nawigację ani nie zamierzam jej do końca słuchać (bo już bym nie żył), ale po tym jak pewnego razu moja wypasiona, technicznie zaawansowana, wbudowana, nissanowska navi sugerowała zjazd z autostrady A2 przez bramę techniczną zamkniętą na kłódkę (otwieraną jedynie na potrzeby służb autostradowych lub ratunkowych), to odkurzyłem sobie i wsadziłem do schowka atlas papierowy. :D

Tak to jest jak jedzie się pod prąd :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast na trzeźwo jechałem w tym roku w Bieszczady i poprowadziła mnie idealnie - nawet tam gdzie piszecie że nie ma koło Rzeszowa fragmentu drogi i prowadzi po polu to ja miałem na mapie normalnie drogę- kilka wypadów w Bieszczadach też fajnie pomogła po wcześniejszym wysłaniu do niej miejsca z gogle maps. Kotlinę  Kłodzką też pomogła mi objechać .

Jutro skoro świt ruszam nad morze :) to sprawdzę jak się spisze w tej sytuacji chociaż akurat do Władysławowa to po pijaku  bym bez navi dojechał - ale ciekawy jestem czy będzie na mapie nowy odcinek A1 koło Łodzi .

Colins - po pijaku pod prąd jechałeś to INTELIGENTNA nawigacja  jak najszybciej chciała pozbyć się Ciebie z drogi i stąd zjazd awaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tydzień temu to do Katowic i o dziwo była a na yanosiku jeszcze nie...

albo odwrotnie :P już nie pamiętam :P

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tutaj pisał, że w naszych nawigacjach są drogi jeszcze w budowie - taki wyskok w przód by za często nie aktualizować map. hihihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tą  z linku:https://youtu.be/4HzYwUok7bE

To na pewno jest,bo mnie już w czerwcu chciała prowadzić po niej w drodze nad morze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj znajomy z salonu Yama poinformował mnie, że na przełomie lutego/marca 17 ma być dostępna nowa wersja mapy.

Czy ktoś z Koleżanek/kolegów wie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szklanka kula mi mówi, że drogi których nie było dodane będą!

Jest szansa na schody do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj znajomy z salonu Yama poinformował mnie, że na przełomie lutego/marca 17 ma być dostępna nowa wersja mapy.

Czy ktoś z Koleżanek/kolegów wie coś więcej?

 

Tak przy okazji małe OT. Yama w ogólnopolskim teście serwisów Auto Świata (coś około 290 sprawdzili) wypadł najlepiej w Polsce ze wszystkich testowanych salonów różnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider pożycz kulkę , zobaczę cenę i w spokoju duszy usnę.

Chopoki, wolałbym żebyście wzajemnie, a publicznie po kulkach się nie pocierali. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na naszej tak tu krytykowanej nawigacji dojechałem dzisiaj nad nasz Bałtyk i to idealnie tak ja to sugerowały mapy Google. I nawet A1 w okolicach Łodzi , która była oddana lipcu tego roku była widoczna na obecnej mapie.

Nie taki diabeł straszny

Edytowane przez rafiros
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Dobre. Nasz słony i dziewczyny nie mówią z ruskim albo bułgarskim akcentem

post-51592-0-62847500-1478876937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umniejszając koledze, ale by dojechać nad Bałtyk, to wystarczy wzorem starego skauta sugerować się jedynie mchem na drzewach i się trafi. Nawigacja w każdym razie nie jest do tego potrzebna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...