Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Wymiana fabrycznego radia na inne


jotjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowę radia konsole trzeba złapać na dole po bokach i wyszarpnąć nie ma żadnych wkrętów dopiero radio jest przykrecone

Obudowę radia konsole trzeba złapać na dole po bokach i wyszarpnąć nie ma żadnych wkrętów dopiero radio jest przykrecone .

Ja miałem radio bez nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Beny napisał:

Obudowę radia konsole trzeba złapać na dole po bokach i wyszarpnąć nie ma żadnych wkrętów dopiero radio jest przykrecone

Obudowę radia konsole trzeba złapać na dole po bokach i wyszarpnąć nie ma żadnych wkrętów dopiero radio jest przykrecone .

Ja miałem radio bez nawigacji

Dzięki. Właśnie się zastanawiałem dlaczego nie widać żadnych wkrętów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też zamontowałem u siebie chińskie radio i pojawiły się dwa problemy.

Pierwszy to, że po zamknięciu auta z bagażnika dobiega 5 piknięć? 

Drugi  to, że przy włożeniu kluczyka do stacyjki jak zaczyna się odpalać launcher pojawia się komunikat z ostrzeżeniem, że nie należy zbytnio patrzeć w ekran podczas jazdy.

Mieliście takie problemy?

Jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poradził sobie z problemem.

Czy wiecie jak wykonać hard reset na tym radyjku? Próbowałem odcinać zasilanie z wciśniętym resetem. Podlaczalem klawiature  próbowałem Alt+print screen+i i nic nie pomaga.

Znam ktoś patent na hard reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że samo wciśnięcie RESETU  przy włączonym radiu nic nie daje- Napisz do "majfrenda" może coś pomoże,

czytałem gdzieś o zablokowanym radiu , brak reakcji na dotyk ,i "chińczyk pomógł.

Wyświetlanie komunikatu o"nie patrzeniu" może jest powiązane z konkretnym luncherem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dobry pomysł z tym zapytaniem do chińczyka.

Tak mi się wydaje, że komunikat zaczął się pojawiać po zainstalowaniu launchera AGAMA.

Ale odinstalowanie nic nie pomogło. Instalacja musiała coś pozmieniać w ustawieniach androida.

 

Taki komunikat u mnie się pojawia.

IMG_20200128_170427.thumb.jpg.08b0ee630547b16bd0763d2ac72db1c4.jpg

Edytowane przez MariuszMaly
Dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakiś komunikat w związku z podłączeniem ręcznego do masy. Spróbuj go podłączyć albo rozłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przywrócić radyjko do ustawień fabrycznych. Było ukryte w ustawieniach. Bynajmniej wcześniej tego nie zauważyłem.

Na razie komunikat się nie pojawia, ale jeszcze wszystkiego nie zainstalowalem ponownie.

Dam znać jak znajdę przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony. Dawno nie jaralem się tak sprzętem. 

Wszystko działa płynnie.

Podstawa to zainstalować dobry launcher. Mi najbardziej podpasowala Agama.

Kupiłem aby słuchać muzyki z dowolnego źródła, korzystać z nawigacji bez podłączania telefonu i odbierać rozmowy.

I wszystko działa idealnie, może oprócz wbudowanego mikrofonu, który słabo zbiera dźwięk. Ale już zamówiłem zewnętrzny i jak dojdzie będę go podłączał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubi fale.

Ale moje poprzednie fabryczne radio też gubiło fale. Przypuszczam że mam uszkodzony kabel antenowy lub antenę.

Także mną się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MariuszMaly napisał:

Gubi fale.

Ale moje poprzednie fabryczne radio też gubiło fale. Przypuszczam że mam uszkodzony kabel antenowy lub antenę.

Także mną się nie sugeruj.

Moje fabryczne też gubiło fale,wymieniłem na Chińczyka i było tak samo...Okazało się że walnięty był przewód antenowy...i antena również,miała zwarcie...kurna w nowym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u mnie może być podobnie, ale na razie bardziej denerwuję mnie pikanie po zamknięciu auta.

Co zmiany mikrofonu będę się martwił jak przyjdzie mikrofon. Podobno w miejscu zamontowania wbudowanego są piny do podłączenia zewn. mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem zdjęcie jak ktoś lutowal do płytki w radiu 

 

Jak w ustawieniach jest wybór mikrofonu to może i jest miejsce na płytce a tak to chyba zamiast wewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MariuszMaly napisał:

Myślę że u mnie może być podobnie, (...)

Wracając jeszcze do anteny, jeśli ma w podstawie wzmacniacz to zapewne już zdechł. Trzeba wszystko pomierzyć i ewentualnie założyć wzmacniacz 16 db. Mój Chinol gorzej odbiera niż oryginalny Clarion, ale nie gubi fal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden dokładany wzmacniacz nic nie da trzeba wymienić antenę ze wzmacniaczem i przewodem

dojście jest od strony szyberdachu trzeb ściągnąć uszczelkę i odsunąć Podsufitkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jerzypo napisał:

żaden dokładany wzmacniacz nic nie da trzeba wymienić antenę ze wzmacniaczem i przewodem

dojście jest od strony szyberdachu trzeb ściągnąć uszczelkę i odsunąć Podsufitkę

Akurat przerabiałem temat i działa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w 30 ale w 31 podobno nie i to potwierdzałem u kilku osób zajmujących się car-audio i pewnie zamontowali by my jakiś cudo wzmacniacz a nie wysyłali po nową (używaną) antenę na której nic nie zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie usuniesz wzmacniacza w podstawie anteny to zgadza się, nie będzie działać. Zakładałem w paru autach i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...