Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzenie auta po numerze vin.


kopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Właśnie stałem się właścicielem Qashqaia J10 z 2011r.

Chciałbym prosić  kolegę z Berlina o sprawdzenie VIN- u oraz przebiegu i akcji serwisowych i ewentualnych napraw. Wg dokumentów, które posiadam ostatni TUV z 11.04.2017 z Koblenz (116 138 km). Jestem 3 właścicielem. Wymeldowany w październiku 2018 roku. Wtedy ok. 145 tys km. Jak go kupiłem miał 155 000 km. 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Za kilka dni stanę się pełnoprawnym właścicielem Qashqaia. Auto jest jeszcze w Niemczech, lekko uszkodzony zderzak i błotnik oraz lampa. Poszukałbym tych części, ale nie posiadam kodu lakieru. Posiadam za to nr VIN SJNFEAJ10U2684168. Proszę, może koledzy rozkodują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jurzaw napisał:

Witam. Za kilka dni stanę się pełnoprawnym właścicielem Qashqaia. Auto jest jeszcze w Niemczech, lekko uszkodzony zderzak i błotnik oraz lampa. Poszukałbym tych części, ale nie posiadam kodu lakieru. Posiadam za to nr VIN SJNFEAJ10U2684168. Proszę, może koledzy rozkodują ?

NISSAN

brand: NISSAN
catalog: NISSAN201809
name: QASHQAI
date: 11.2012
trimcolor: G - BLACK
framecolor: Z11 - BLACK(METALLIC)
model: FTRALCYJ10TGAF-KHA
market: Europe (LHD)
bodyStyle: 5 DOOR HATCHBACK
engine: R9M
grade: TEKNA GRADE
transmission: 6MT
options: AREA:EUROPE C GROUP; WHEEL DRIVE:2WD; AROUND VIEW MONITOR,NAVI, BOSE AUDIO; 18 INCH WHEELS; PRIVACY GLASS; IDLE STOP-START; ALUMINIUM PEDAL; CEN, GERMANY,AUSTRIA,SWITZERLAND; ROOF RAIL; INTERIM TYRE INFLATION SYSTEM; LEATHER+FRONT HEATED SEAT
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy ale po zakupie samochodu pewnie będę częściej tu zaglądał. Planuję kupić (a w zasadzie już praktycznie jest zaklepany) Quashqai'a sprowadzonego z Austrii z wymiany z salonu. Tak jak poprzednik pisał auto jest jeszcze za granicą ale na weekend zostanie zwiezione do Polski. Czy mogę prosić o sprawdzenie/rozkodowanie nru VIN: SJNFAAJ10U2093674.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maly6 napisał:

Czy mogę prosić o sprawdzenie/rozkodowanie nru VIN: SJNFAAJ10U2093674.

VIN: SJNFAAJ10U2093674
Mark: NISSAN
Model: QASHQAI
Production Date: 07/2010
Engine's type: HR16DE
Capacity (cc): 1598
Horsepowers: 110

VIN код: SJNFAAJ10U2093674
Модель: QASHQAI
Серия: J10E
Дата выпуска: 07.2010
BODY: 5 DOOR HATCH BACK
ENGINE: HR16DE TYPE ENGINE
AREA: EUROPE GROUP C
DRIVE: 2 WHEEL DRIVE
GRADE: VISIA GRADE
TRANS: 5 SPEED MANUAL TRANS
Код региона: EL1
Код цвета кузова: 326
Код цвета салона: G

ASCD2:  F/STD CRUISE CONT
REGEG:  CEN, GERMANY,AUSTRIA,SWITZERLAND
SPTR6:  F/TEMP SPARE TYRE
VDCS2:  F/VEHICLE DRIVE CONTROL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki jeszcze raz.

A teraz podam szczegóły czy warto bo jestem już praktycznie zdecydowany ale cały czas się waham. Niby już mam dogadane ale jeszcze mogę zrezygnować bo nic nie jest dla mnie zobowiązujące. Przebieg 160tys., cena 29000zł + koszty już w Polsce czyli mniej więcej ile tych kosztów może być? Autko przyjedzie na lawecie bez tablic rejestracyjnych. Samochód może być dostarczony prosto do domu praktycznie bez kosztów dodatkowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza wg. eurotaxu jeśli cena będzie mocno zaniżona tj, jakieś 3% wartości, do tego tablice, tłumaczenia, przegląd. Wyjdzie pewnie około 1,5k do 2k zł plus koszt transportu.

Edytowane przez borek11498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadza dobry znajomy przy okazji jadąc do Polski więc myślę, że to nie składak z przystanku:) Nówki 2 komplety kół-opon letnie i zimowe są do niego zapomniałem wcześniej dopisać. Zawsze jak wraca do Polski to coś szuka i sprowadza dla chętnych lub na sprzedaż jak coś dobrego upoluje. Transport mam praktycznie gratis, 29000zł to cena zakupu z dowozem pod dom. Nie wiem jak będzie cena na umowie zobaczymy. A taka cena wpisana do umowy to rozumiem 3% od wartości? Nie znam się na tym bo pierwszy raz kupuję takie autko. Tłumacz ok. 80 zł jak patrzyłem za kartę pojazdu i dowód rejestracyjny łącznie. Przegląd wiadoma stawka, tablice też. Jadę w sobotę go oglądać. Jak się spodoba to mi przywiezie pod dom.

Aha i jeszcze pytanie a mianowicie czy ten model silnika da się "zagazować"? Jeżeli tak to jakie są orientacyjne koszty i czy jest to opłacalne dla tego przebiegu?

Pozdrawiam

Edytowane przez maly6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, Zbyszek1978 napisał:

Witam....

https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna/-/hipo/historiaPojazdu/cepik?p_auth=o7VaS267

Tam wpisujesz i masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartosz napisał:

Czy mogę prosić o sprawdzenie/rozkodowanie nr VIN: SJNFBNJ10U1223660   REJESTRACJA :CB 2407M   DATA PIERWSZEJ REJESTRACJI 29.04.2008

 

NISSAN

brand:NISSAN

catalog:NISSAN201809

name:QASHQAI

date:04.2008

trimcolor:G - BLACK

framecolor:Z11 - BLACK(METALLIC)

model:FDRNLHZJ10EGAFDKEG

market:Europe (LHD)

bodyStyle:5 DOOR HATCHBACK

engine:MR20DE

grade:TEKNA GRADE

transmission:M-CVT

options:AREA:EUROPE C GROUP; WHEEL DRIVE:4WD; W/TEKNA TRIM; REAR PARKING SENSOR; 17INCH ALLOY WHEEL; INTELLIGENT KEY CARD; XENON HEADLAMP+AUTO LEVELIZER+5LWASHER; DOOR MIRROR BODY COLOUR+FOLDING; CEE; FIXED GLASS ROOF; CD AUTO CHG+6SPK+BTOOTH+DRIVE COMPU; VEHICLE DRIVE CONTROL; LTHR STRG WHL+SHIFT KNOB+ASCD+SILVER

Historię w kraju sprawdź tu https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna/-/hipo/historiaPojazdu/cepik?p_auth=o7VaS267

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, Damian1986 napisał:

Auto jest nowe i niezarejestrowane. Jestem w trakcie zakupu a mi głównie chodzi o miesiąc produkcji i czy rzeczywiście rok jest prawidłowy oraz o rok modelowy

Dobrze sprawdź ten VIN, bo ten dekoder który teraz podaję czyta bezbłędnie wszystkie auta o które wcześniej ludzie prosili, włącznie z miesiącem produkcji, a podanego przez Ciebie VIN-u nie czyta. Sam sprawdź https://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andrzej G napisał:

Dobrze sprawdź ten VIN, bo ten dekoder który teraz podaję czyta bezbłędnie wszystkie auta o które wcześniej ludzie prosili, włącznie z miesiącem produkcji, a podanego przez Ciebie VIN-u nie czyta. Sam sprawdź https://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan

Tez juz sprawdzałem i niestety :( wyskakuje unkown vin code . Ogólnie wiele patrzyłem decoderów i nic nie działa lub pokazuje głupoty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że większość tych decoderów to masakra. Nie raz się tutaj na forum śmialiśmy, jakie jajca wychodziły. Jeden mi nawet usiłował wmówić, że w Pulsarze mam diesla :D
Ten który Ci teraz podałem działa elegancko i nie pokazuje głupot, ale Twojego VIN-u po prostu nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrzej G napisał:

Wiem, że większość tych decoderów to masakra. Nie raz się tutaj na forum śmialiśmy, jakie jajca wychodziły. Jeden mi nawet usiłował wmówić, że w Pulsarze mam diesla :D
Ten który Ci teraz podałem działa elegancko i nie pokazuje głupot, ale Twojego VIN-u po prostu nie widzi.

A da się coś jeszcze zrobić . Gdzies indziej to odczytać lub z numeru samemu rozkodowac? Ale nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji z nowymi rocznikami aby to odczytać.  Na jednym dekoderze  pokazało mi ze to 1 generacja i 2014 rok a na innym ze nissan primera :p Szkoda ze sam nissan nie dostarcza narzędzi aby można było to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...