Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar na drodze


Bolo48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy szybkości 110-120 i wyżej, pojawia się furkotanie w okolicy lusterka stronie kierowcy/coś takiego jak mala chorągiewka na silnym wietrze/.Furkotanie jest niergularne i nie zawsze.Zaczyna mnie to wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w przypadku Pulsara dokładność montażu jest taka sama jak w QQ. Tam dla odmiany jednym lusterka świszczą, a innym nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szybkości 110-120 i wyżej, pojawia się furkotanie w okolicy lusterka stronie kierowcy/coś takiego jak mala chorągiewka na silnym wietrze/.Furkotanie jest niergularne i nie zawsze.Zaczyna mnie to wkurzać.

Problem rozwiązany niedokręcona osłona termoizolacyjna rury wydechowej w płycie podłogowej,nigdy bym nie przypuszczał że to furkotanie mogło się tak przenosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien. :devil: Choć biorąc pod uwagę, że silnik zawieszony jest na paru poduszkach, to całkowite jego zgubienie jest mało prawdopodobne.

Co do osłony termicznej wydechu to widzę, że jakość montażu w hiszpańskiej fabryce Nissana, gdzie klepią Pulsary (Barcelona) kuleje tak samo mocno jak jakość w podobnej fabryce w Wielkiej Brytanii, gdzie lepią Qashqaie.

W obu przypadkach osłony wydechu są równie chu...steczkowo zamocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość montażu tych osłon to i w Note stawała pod wielkim znakiem zapytania.U jednych było OK! u innych trzeszczały,brzęczały ,trzaskały,by czasami odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, odebrałem swojego Pulsara w piątek 22.05 kolejny mój Nissan mam nadzieję że tak samo wytrzymały jak Notek.

Pozdrawiam Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Witam wszystkich, odebrałem swojego Pulsara w piątek 22.05 kolejny mój Nissan mam nadzieję że tak samo wytrzymały jak Notek.

Pozdrawiam Yogi

Witaj w klubie. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. :thumbsup:

W klubie to ja od dawna jestem tyle że zmieniam co chwilę miejsce : najpierw Primera , później Note, a teraz Pulsar :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

W klubie to ja od dawna jestem tyle że zmieniam co chwilę miejsce : najpierw Primera , później Note, a teraz Pulsar :wave:

To ja też zawziąłem się na Nissany - była Micra, Almera, a teraz Pulsar ... ale do Klubu zawitałem dopiero z Pulsarem.

 

Po 2200 km spędzonych z Pulsarem stwierdzam, że to dobry wybór... obym nie zmienił zdania... :D

Ja nakręciłem 1800 km, głównie po mieście i okolicy i jak na razie nie narzekam. Też mam nadzieję, że Pulsar będzie godnym następcą Almerki :rolleyes2:

Nie ma sposobu by na stałe wyłączyć "start-stop", tylko każdorazowo po uruchomieniu s-ka trzeba korzystać z "guziczka" ?? Bardziej zależy mi na trwałości rozrusznika, niż na eco. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastępcą Almery to on jest i to bardzo godnym  :D

Jak stoję i się przyglądam Pulsarowi toż to linie Almery widzę !!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Zastępcą Almery to on jest i to bardzo godnym  :D

Jak stoję i się przyglądam Pulsarowi toż to linie Almery widzę !!

Ja tam żadnego podobieństwa Pulsara do "swojej byłej" nie widzę - może dlatego, że miałem N15 sedana :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawniej - nowy Pulsar to C13, czyli 3-gen Tiidy, zaś ostatnią generacją Sunny/Almera jest N17 czyli Nissan Latio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masło /maślane bo LATIO=TIIDA

a co do N15 ,nie wierzę , że jakikolwiek współczesny samochód , potrafi jej dorównać bezawaryjnością (oprócz blach) N16 to była porażka w stosunku do n15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem masło maślane, bo C13 to w sumie C12, ale na innej platformie :o

Co ciekawe V10 powstałe na bazie N16 jest znacznie mniej kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widzicie i w czym "podobieństwo" Almy do Pulsara?

Wszak , to inna inszość... bez przesady ... te modele dzielą dekady... :D

Pulsar - Sunny -Almera - Pulsar.... to tylko zawirowania... Czas biegnie i nic nie będzie już takie same /o ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeszcze Tiida :D ... 

Tak naprawdę - czy ma sens doszukiwać się "korzeni" ? ;)

Cieszmy się z tego co mamy i już :D 

No chyba,że chcemy się "dowartościować" ;) i uparcie będziemy twierdzić , iż mamy "daaalekiego krewnego protoplasty" :D

Co ma być , to będzie... ;)

I tak do trumny nie zabierzemy ze sobą tych wozideł.... a za życia - krwi nam zepsują.... jakie by nie były cudowne ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - kilka dni temu spotkałam się na parkingu "maską w maskę" :D z Nissanem ...

Patrzę i zastanawiam się : "co to za paskuda?!"

Po zaparkowaniu - lookam na zadek tego czegoś i jakież moje zdziwienie - to Tiida w sedanie.... 

nooo sooorryyy... brzydkie to było jak noc bez księżyca...

Dlatego, wolę nie doszukiwać się w Pulsarze Tiidy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie jest paskuda to fakt ale w HB jest super a jeszcze czarna pantera taka jak moja to jest niepowtarzalna  na drodze :spoko:  

Ja mam Tiide szczególną bo ostatni model co dotarł do salonu w Polsce  muszę o nnią bardzo dbać  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edku: Tiida 3-gen 1.6 Turbo = australijski Pulsar SSS :D

 

A związek jest, oj jest. Choćby kształt i rozmiar koła kierownicy są identyczne w Tino i Pulsarze. Fotele tak samo (Tino ma "primerowe", a nie "almerowe"). Chodzi o kształt, profil, a nie materiał wykończenie, czy przyciski.

Po przesiadce z Tino do Pulsara czułem się jak w domu.. tylko po przesiadce powrotnej odczułem boleśnie tandetę plastików i brak miejsca na lewy łokieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiida i Pulsar to wspólna nazwa tego modelu samochodu zależy tylko od kraju w Chinach to Tiida w Australii Pulsar SSS.

Mnie się bardziej podoba Pulsar SSS , jak Europejski aktualny Pulsar  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...